„Shopify“ vartotojams – svarbūs pokyčiai: vos po kelių savaičių nustos veikti prekių apžvalgos programėlė, pateikiama svarbiausia informacija

Pranešimas spaudai

2024-04-24, 10:54

0 komentarų

Gegužės 6 d., vos po kelių savaičių, viena populiariausių internetinės prekybos platformų „Shopify“ išjungia savo valdomą prekių apžvalgos programėlę. Automatizuotos rinkodaros platformą vystančio lietuvių startuolio „Omnisend“ duomenimis, šis sprendimas palies per 500 tūkst. vartotojų, kurių elektroninėse parduotuvėse nebeliks vartotojų atsiliepimų funkcijos, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Shopify“ vartotojams – svarbūs pokyčiai: vos po kelių savaičių nustos veikti prekių apžvalgos programėlė, pateikiama svarbiausia informacija

Kaip aiškina „Omnisend“ produkto direktorius Jaunius Danielius, „Shopify“ aplinkoje veikiančiomis elektroninėmis parduotuvėmis naudojasi milijonai žmonių visame pasaulyje. Todėl, jo teigimu, vartotojų atsiliepimų pašalinimas neigiamai atsilieps ir prekių pardavėjams, ir pirkėjams.

„Ne paslaptis, kad daugelis pasiskaito atsiliepimus tiek apie juos dominančias prekes, tiek ir apie pačius pardavėjus. Nelikus „Shopify“ palaikomos prekių vertinimo funkcijos, galima tikėtis jei ne drastiško, tai ryškaus vartotojų srauto į internetines parduotuves sumažėjimo. Be to, tai neigiamai atsilieptų ir internetinio parduotuvės puslapio konversijai. Abi šios priežastys gali nulemti pardavimų kritimą. Todėl čia prekiaujantys verslai turėtų suskubti laiku perkelti prekių vertinimo galimybę, jei nori išlaikyti šį svarbų įrankį“, – sako J. Danielius.

Daugiau atsiliepimų – daugiau dėmesio iš potencialių pirkėjų

Kad atsiliepimai apie prekes yra svarbūs bet kuriai internetinei parduotuvei, patvirtina ir „Omnisend“ turimi duomenys. Skaičiuojama, kad konversija tarp atsiliepimus nepalaikančios ir palaikančios elektroninės prekybos paskyros gali skirtis apie 10 proc. pastarosios naudai. Tokį skirtumą, pasak J. Danieliaus, nulemia internetinės paieškos sistemų preferencija unikaliam, realiam turiniui.

„Kitaip tariant, kai prekybininko puslapyje paliekamas atsiliepimas apie prekę, puslapis atsinaujina – tą mato ir „Google“, kuris labai vertina atnaujinamą turinį. Kuo dažniau atnaujinate turinį, tuo aukščiau pakylate „Google“ paieškos rezultatuose ir tuo didesnė tikimybė, kad jūsų parduotuvės nuorodą paspaus – tai turėtų būti kiekvieno internete prekiaujančio prekybininko tikslas“, – paaiškina „Omnisend“ atstovas.

Kaip teigia J. Danielius, prekių vertinimo atvaizdavimas paieškos sistemoje – dar viena paskata potencialiems pirkėjams paspausti būtent ant norimos internetinės parduotuvės nuorodos. Jis paaiškina, kad renkantis tarp vienodų ar panašių prekių, pirkėjas bus labiau linkęs rinktis tą, kurios vertinimą patogiai ir aiškiai matys internetinės paieškos lange.

Vien tik teigiami įvertinimai gali neįtikinti

Bet kuris rinkodaros ekspertas patikins: pirkėjai tiki, kad kuo geresni įvertinimai, tuo didesnė tikimybė įsigyti dominančią prekę. Tačiau, anot „Omnisend“ eksperto, vien tik teigiami įvertinimai gali kelti įtarimą.

„Skirtingų žmonių skiriasi ir skoniai, todėl jei man patinkanti prekė turi vien tik teigiamus, maksimalius įvertinimus, iškart kyla abejonės dėl tos prekės kokybės. Čia gali suveikti žinoma tiesa, kad „atrodo per daug gerai, kad būtų tiesa“. Tačiau jei yra skirtingų įvertinimų, ir ne vienas, bet daugiau, jau galima rimčiau apsvarstyti tos prekės įsigijimą“, – teigia pašnekovas.

Specialisto teigimu, pardavėjams šansus greičiau parduoti savo turimą produkciją padeda ne tik pirkėjų paliekami įvertinimai, bet ir pirkėjų pateikiamos realios nuotraukos. Be to, įvertinimai – vienodai svarbūs tiek pigioms, tiek ir brangioms prekėms.

Tačiau J. Danielius atkreipia dėmesį ir į kitą problemą: apžvalgų ir įvertinimų skaidrumo trūkumą. Pasak jo, yra daugybė istorijų, kaip prekių pardavėjai už vienokį ar kitokį atlygį kviečia vartotojus, nebūtinai įsigijusius prekių, palikti kuo daugiau teigiamų ir aukštesnio įvertinimo atsiliepimų.

„Laimei, tiek įsigaliojusi Europos Sąjungos „Omnibus“ direktyva, tiek ir atsakingi prekybininkai bei rinkodaros platformos didina visos elektroninės prekybos ekosistemos skaidrumą. Todėl jau baigėsi laikas, kai internetinės parduotuvės buvo kupinos perdėtai entuziastingų atsiliepimų“, – komentuoja „Omnisend“ produkto vadovas.

Kaip išlaikyti sukauptas „žvaigždutes“ prie savo prekių?

Nors jau po kelių savaičių „Shopify“ platforma išjungs prekių vertinimo funkciją, čia prekiaujantys tūkstančiai prekybininkų dar gali spėti išsaugoti sukauptus vertinimus, perkeliant juos į kitus kanalus. Tam gali praversti automatizuotos rinkodaros platformos, siūlančios plataus masto sprendimus: nuo el. laiškų iki SMS žinučių pirkėjams.

Tokią galimybę siūlo lietuvių „Omnisend“, integruosiantis prekybininkų valdomų paskyrų atsiliepimus savo platformoje. Tikimasi, kad šis sprendimas padės pirkėjams greičiau ir patogiau įvertinti juos dominančią prekę, nes įvertinimai bus pristatyti vienoje vietoje, kartu su naujienlaiškiais ir kitomis priemonėmis. Tuo metu prekybininkams tai padidins vartotojų srautą į jų el. prekybos paskyras.

„Net ir nelikus „Shopify“ vertinimo funkcijos, jie niekur nedings – reikės tik šiek tiek patiems prekybininkams padirbėti norint juos išsaugoti. Prekių vertinimai taip pat galės būti perkelti į pasirinktą automatizuotą rinkodaros platformą, išlaikant tiek iki šiol sukauptų vertinimų istoriją, tiek ir jų atvaizdavimą elektroninėje parduotuvėje – tereikės tik importuoti ištrauktus duomenis. Be to, per tą pačią platformą prekybininkai galės integruoti prekių vertinimus, pavyzdžiui, į specializuotus el. laiškus klientams“, – sako „Omnisend“ produkto vadovas J. Danielius.

Jis taip pat prideda, kad automatizuoti rinkodaros sprendimai gali padėti ne tik išsaugant prekių apžvalgas, bet ir užtikrinant sklandžią pirkėjo kelionę nuo susidomėjimo iki galutinio sprendimo. Tai leistų dar labiau padidinti internetinės parduotuvės konversijos lygį, pirkėjų pasitikėjimą prekybininku ir pardavimų pajamas.

„Omnisend“ vysto automatizuotos rinkodaros platformą, kuria naudojasi daugiau kaip 100 tūkstančių klientų 130-yje šalių. Įmonė pelnė „Metų startuolio 2022“ titulą „Startup Lithuania“ ir Vilniaus miesto savivaldybės organizuojamuose apdovanojimuose.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas