Šio banko klientai turėtų reaguoti nedelsiant: informuojama apie itin svarbius darbus, klientams teks susidurti su laikinais nepatogumais

Tęsdami skaitmeninių paslaugų modernizavimą, vykdome „Citadele“ banko IT sistemų atnaujinimus ir informuojame, kad šeštadienį, sausio 13 d. nuo 00.00 val. iki 24.00 val. banko klientai negalės atlikti mokėjimų interneto banke ir mobiliojoje programėlėje. Bankomatai ir atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis veiks įprasta tvarka.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Šio banko klientai turėtų reaguoti nedelsiant: informuojama apie itin svarbius darbus, klientams teks susidurti su laikinais nepatogumais

Banko skyriai veiks kaip įprasta, tačiau juose klientai taip pat negalės atlikti mokėjimų. Rekomenduojame klientams visus mokėjimus atlikti iš anksto.

Atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis ir bankomatų paslaugos bus teikiamos kaip įprasta

Jūsų patogumui užtikrinsime galimybę atsiskaityti banko kortelėmis pardavimo vietose ir naudotis bankomatais. Planuojame, kad IT sistemos atnaujinimo darbai neturės įtakos šių paslaugų teikimui.

Įnešus grynuosius į bankomatą, jie bus pervesti į banko sąskaitą ir atsiskaitymas už pirkinius kortele bus galimas iš karto.

IT sistemos atnaujinimo metu kortele atliktos operacijos interneto banke ir mob. programėlėje bus atvaizduojamos tik pasibaigus IT sistemos atnaujinimo darbams.

„Citadele“ klientai už pirkinius ar paslaugas elektroninėse parduotuvėse galės atsiskaityti tik mokėjimo kortelėmis. Prekybininkai, kurie priima mokėjimus su „Klix”, ir toliau galės priimti mokėjimus iš visų bankų, išskyrus „Citadele“ banką.

Mokėjimus rekomenduojame atlikti iš anksto

Nurodytu laikotarpiu nebus galima atlikti mokėjimų tarp banko sąskaitų ir į sąskaitas kituose bankuose, įskaitant ir gaunamus mokėjimus. Rekomenduojame atlikti mokėjimus iš anksto – iki sausio 12 d. 17.00 val.

Mokėjimus atnaujinsime sausio 14 d.

Interneto bankas ir mobilioji programėlė

Klientai galės naudotis mobiliąja programėle ir interneto banku, tačiau negalės atlikti mokėjimų ir pasirašyti paskolų sutarčių. Kitos funkcijos taip pat gali būti apribotos arba laikinai neprieinamos.

Mobiliojoje programėlėje bus galima užpildyti prašymą tapti banko klientu, tačiau prašymai bus peržiūrėti tik pasibaigus IT sistemos atnaujinimo darbams. Verslo klientams nebus galimybės nuotoliniu būdu užpildyti prašymo tapti banko klientu.

Kitos internetu teikiamos paslaugos, pavyzdžiui, būsto ar vartojimo paskolų paraiškos pateikimas internetu, neveiks.

„Citadele“ banko verslo portalas IT sistemos atnaujinimo metu nebus prieinamas.

Banko skyriai veiks įprastomis darbo valandomis

Banko skyriai prekybos centruose veiks įprastomis darbo valandomis ir teiks konsultacijas, tačiau atlikti kai kurių operacijų (mokėjimai, sąskaitos atidarymas, kt.) nebus galima IT sistemos atnaujinimo metu.

Kilus klausimams ar neaiškumams, „Citadele“ banko klientus kviečiame susisiekti su banko specialistais mob. programėlėje, interneto banke, el. paštu info@citadele.lt arba tel. nr. (8 5) 221 9091.

Taip pat norime priminti, kad bankas niekada neskambina klientams ir nesiunčia trumpųjų žinučių ar el. laiškų su prašymu atskleisti prisijungimo duomenis ar kitą asmeninę informaciją.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas