JAV imasi griežtų veiksmų, kurie susiję su socialiniu tinklu „TikTok“. JAV Aukščiausiasis teismas patvirtino įstatymą, pagal kurį „TikTok“ bus uždrausta šioje šalyje, jei iki sausio 19 dienos nebus parduota.
Atsikratykite šių įpročių ir sutaupykite krūvas pinigų - spauskite čia ir sužinokite, ko reikėtų atsisakyti, jog sutaupytumėte daugybę pinigų
Sparčiai artėjant galutiniam terminui ir nematant jokio susitarimo, programėlės kūrėjai pažadėjo sekmadienį visiškai nutraukti veiklą JAV, nors įstatymas iš tikrųjų to daryti neįpareigoja. Jame nurodoma tik tai, jog „Google“ ir „Apple“ pašalintų „TikTok“ iš savo programėlių parduotuvių.
Po to, kai JAV Aukščiausiasis teismas paliko galioti „TikTok“ draudimą, nebent ji būtų parduota JAV įsikūrusiam privačiam investuotojui, „TikTok“ valdanti bendrovė nusprendė nutraukti savo veiklą šioje šalyje.
Oficialiame bendrovės pranešime nurodoma, kad pagrindinė priežastis, dėl kurios nutraukė savo paslaugos teikimą JAV, yra politinis neapibrėžtumas. „TikTok“ išplatintame pranešime daug informacijos nepateikiama, tačiau nevengiama kritikos Joe Bideno administracijai.
Teigiama, kad kadenciją baigiančio JAV prezidento administracija nepateikė konkretaus paaiškinimo, kaip bus išspręstas šis klausimas ir kokia bus „TikTok“ ateitis šalyje. Iš esmės nėra jokių garantijų, kad būsimoji D. Trumpo administracija nebandys daryti to paties, todėl „TikTok“ ir nusprendė nutraukti veiklą.
Net neabejojama, jog tokiu sprendimu tikimasi sukelti visuomenės pasipiktinimą. Kita vertus, „TikTok“ susirūpinimas nėra nepagrįstas. Išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas nelabai kalbėjo apie tai, ką jis darytų su „TikTok“. Tai, žinoma, kelia dar daugiau nerimo Kinijos bendrovei, kuri valdo šį socialinį tinklą.