Mokėdami už prekes ar paslaugas vartotojai šiandien gali rinktis ne vieną greitą ir patogų atsiskaitymo būdą. Tačiau ko ne kiekvienas iš jų turi saugumo spragų.
Tarkime, momentiniai pervedimai, kurie įvyksta akimirksniu, yra populiarūs tarp sukčių, o bekontaktėmis kortelėmis lengvai galite pasinaudoti ne tik jūs, bet ir vagys.
Europos vartotojų centras (EVC) Lietuvoje pateikia rekomendacijas, kaip atsiskaityti patogiai, išvengiant galimų nesklandumų bei nemalonumų.
Mokėdami dalimis galite apmokėti sąskaitą per nustatytą laikotarpį be papildomų kredito ar lizingo paslaugų. Populiarus tokio mokėjimo pavyzdys – išmaniojo telefono pirkimas iš mobiliojo operatoriaus, kai mokama už įrenginį dalimis kartu su abonementiniu mokesčiu.
Vienos bendrovės leidžia patiems klientams pasirinkti, kiek mokėjimų etapų ir kokio dydžio sumomis jie norėtų mokėti įmokas, kitos – pateikia iš anksto numatytus mokėjimo laikotarpius bei sumas.
Privalumai:
Trūkumai ir pavojai:
Momentiniai pervedimai – naujiena, sparčiai populiarėjanti visoje Europos Sąjungoje. Tai – greiti ir tiesioginiai pinigų pervedimai iš vieno banko sąskaitos į kitą.
Momentinius pervedimus galite atlikti, naudodami skirtingas technologijas ar mokėjimo platformas, pavyzdžiui, internetinę banko sąskaitą ar mobiliąją programėlę, „PayPal“, „Venmo“, „Cash App“ ir kt., taip pat rinkdamiesi specializuotus šių mokėjimo paslaugų tiekėjus.
Privalumai:
Trūkumai ir pavojai:
Bekontakčiai mokėjimai atliekami be tiesioginio fizinio sąlyčio tarp mokėtojo ir mokėjimo priėmėjo, naudojant bekontaktes korteles, mobiliojo telefono arba kitas įrenginio mokėjimo programėlės, taip pat elektronines mokėjimo paslaugas, tokias kaip „PayPal“, „Apple Pay“, „Google Pay“ ir kt.
Šį modernų mokėjimo būdą įgalina artimo laukio ryšio (NFC) ir radijo dažnio (RFID) technologijos.
Privalumai:
Trūkumai ir pavojai:
Mokėjimai išmaniuoju telefonu yra bekontakčių mokėjimų rūšis. Juos galite atlikti per skirtingas technologijas ir mokėjimo platformas, tokias kaip NFC, mokėjimo programėles, QR kodus bei banko programėles.
Daugelis vartotojų jau įprato naudoti „mobiliąsias pinigines“: programėles, kurios leidžia vienoje skaitmeninėje vietoje laikyti banko ir kredito korteles, kelionės bilietus ir kt.
Privalumai:
Trūkumai ir pavojai:
Primename, kad nepavykus išspręsti ginčo su Lietuvoje registruotu pardavėju / paslaugų teikėju, dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka kreipkitės į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, o dėl kitose ES šalyse, Islandijoje, Norvegijoje ar Jungtinėje Karalystėje registruotų pardavėjų / paslaugų teikėjų nemokamos pagalbos kreipkitės į Europos vartotojų centrą Lietuvoje.
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.
Taip pat skaitykite
Vienas geriausių „Xiaomi“ telefonų už ženkliai žemesnę kainą nei Lietuvoje!
0 komentarų