„Linux“ kūrėjas neseniai išreiškė nusivylimą dėl pakeitimų pasiūlymų: velniškai atsibodo prasta aparatinė įranga ir visiškai teorinės atakos, kurios niekada nebuvo panaudotos praktikoje

Technews.lt

2024-10-26, 10:55

0 komentarų

„Linux“ kūrėjas Linus Torvalds neseniai išreiškė nusivylimą dėl „Linux“ branduolio pakeitimų pasiūlymų, kurių „prireikė“ tik dėl prastai veikiančios aparatinės įrangos.

Gaukite net 100 eurų kuponų rinkinį ir pasinaudokite milžiniškomis „Temu“ nuolaidomis – spauskite čia dabar!
„Linux“ kūrėjas neseniai išreiškė nusivylimą dėl pakeitimų pasiūlymų: velniškai atsibodo prasta aparatinė įranga ir visiškai teorinės atakos, kurios niekada nebuvo panaudotos praktikoje

Phoronix“ pastebi, kad Torvalds praėjusią savaitę „Linux“ branduolio adresatų sąraše išsakė nuomonę, kad komplikuota aparatinė įranga neturėtų būti „Linux“ problema, ir pasiūlė branduolio kūrėjams tiesiog pasakyti „ne“ ir pažiūrėti, ką pasakys „aparatinės įrangos žmonės“.

„Manau, kad šį kartą mes spausime aparatinės įrangos žmones ir pasakysime jiems, kad tai yra *JŲ* prakeikta problema, o jei jie net nesugebės pasivarginti pasakyti „yay-or-nay“, mes tiesiog sėdėsime rankas sudėję“, – sakė Torvalds. „Nes, velniai griebtų, prisiimkime atsakomybę ten, kur yra kaltė, o ne tiesiog imkime bet kokį atsitiktinį blogos aparatinės įrangos šūdą ir sakykime „o, bet tai *gali būti* problema.“

Jis taip pat nepatenkintas branduolio papildymais, kuriais sprendžiamos teorinės pažeidžiamosios vietos, ypač tos, kurias sunku įgyvendinti ir kurios niekada nebuvo pastebėtos realiai. „Atvirai kalbant, man velniškai atsibodo prasta aparatinė įranga ir visiškai teorinės atakos, kurios niekada nebuvo panaudotos praktikoje“, – sakė jis.

Iš dalies problema yra ta, kad aparatinės įrangos klaidų šalinimas operacinės sistemos lygmeniu apsunkina kūrėjų darbą ir sukelia galimų suderinamumo su kita be klaidų veikiančia aparatine įranga problemų. Pavyzdys galėtų būti siūlomi branduolio pakeitimai, kurie neveiks su „Arrow Lake“ ir „Lunar Lake“ procesorių linijiniu adresų maskavimu (LAM), dėl kurio Torvalds ir užsidegė. Ši funkcija leidžia naudotojo erdvėje saugoti metaduomenis tam tikruose rodyklių bituose.

Pasak „Intel“ inžinieriaus Kirill Shitemov, „Intel“ keičia LAM į LASS (Linear Address Space Separation), kuris yra saugesnis, nes neleidžia įsilaužėliams prieiti prie virtualių adresų erdvių vartotojo ir branduolio režimu. Shitemov nurodė, kad turėjo būti pataisa, kuri išjungtų LAM, kol bus parengta LASS, tačiau pataisa „dėl kažkokių priežasčių taip ir nebuvo pritaikyta“.

Nuo šių metų pradžios „Intel“ 13-osios ir 14-osios kartos problemos sukėlė galvos skausmą įvairiais lygmenimis vartotojams, kūrėjams ir „Intel“ viduje. Torvalds nuomone, problema yra ta, kad „Intel“ gali sau leisti mokėti savo inžinieriams už aparatinės įrangos problemų sprendimą. Tuo tarpu FOSS kūrėjai yra neapmokami savanoriai, kurie patiria vis didesnį spaudimą, kad „Linux“ veiktų su bloga aparatine įranga.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas