Neseniai išleistame „Windows 11“ „Canary Build 27686“ yra nepageidaujama staigmena tiems, kurie nori paleisti OS senesniuose kompiuteriuose. Populiarus ir paprastas „Windows 11“ diegimo į kompiuterius su nepalaikoma technine įranga metodas nebeveikia, nors naudotojai vis dar turi kelias alternatyvias galimybes pasiekti tą patį rezultatą.
Tokio kelio ženklo dar būsite nematę – spauskite čia ir sužinokite, ką jis reiškia ir kur naudojamas
„Windows 11 Build 27686“ pristatomi oficialūs patobulinimai, įskaitant FAT32 failų sistemų dydžio ribos padidinimą nuo 32 GB iki 2 TB, lengvesnę HDR turinio prieigą suderinamuose ekranuose ir kt. Tačiau peržiūros OS taip pat panaikinama galimybė apeiti sistemos reikalavimų patikrinimus naudojant komandą „setup.exe /product server“, kuri anksčiau leido naudotojams įdiegti OS senesnėje aparatinėje įrangoje.
„Microsoft“ sulaukė nemažai kritikos dėl to, kad blokavo „Windows 11“ diegimą sistemose be TPM 2.0 lusto. Nors pagrindinė „Windows 11“ patirtis iš esmės nesiskiria nuo „Windows 10“, dėl naujų aparatinės įrangos reikalavimų daugelis naudotojų, turinčių veikiančias „Windows 10“ sistemas, vengia atsinaujinti į naująją OS.
Laikui bėgant buvo atrasta daug būdų, kaip apeiti „Windows 11“ diegimo reikalavimus aparatinėje įrangoje, skirtoje „Windows 10“ ar net senesnėms sistemoms. „/product server“ triukas buvo vienas iš greičiausių ir paprasčiausių, tačiau artėjanti „Windows 11“ (24H2) versija greičiausiai privers išradingus naudotojus ieškoti naujų būdų, kaip paleisti OS nepalaikomuose kompiuteriuose.
Naujausiose „Windows 11“ versijose „Microsoft“ taip pat įveda naujus „kietuosius“ suderinamumo blokus, pavyzdžiui, negalėjimą paleisti OS procesoriuose, kurie nepalaiko SSE4.2 instrukcijų. SSE4.2 technologiją „Intel“ pirmą kartą įdiegė 2008 m. su „Nehalem“ pagrindu pagamintais procesoriais, todėl bet kuris x86-64 procesorius, pagamintas po tų metų, vis tiek turėtų galėti paleisti OS, jei sąrankos procesas bus sėkmingas.