Ji daro įtaką beveik kiekvienam mūsų gyvenimo aspektui, pradedant fizine savijauta ir baigiant santykiais su artimaisiais bei produktyvumu darbe. Laimei, šiuolaikinės technologijos, ypač išmanieji laikrodžiai, gali padėti valdyti stresą, emocinę būklę, gerina miego kokybę.
Depresijos prevencija
Depresija paveikia beveik visas mūsų sferas. Ji trukdo susikaupti, nudirbti kasdienius darbus, taip pat – palaikyti įprastus ryšius su šeima ir draugais. Nors šios ligos gydymas reikalauja patyrusių specialistų, pirmosios depresijos užuomazgos kartais gali būti pastebėtos įvairių kūno rodiklių matavimuose.
Siekdama geriau išnagrinėti depresijos sąsajas su fiziniais rodikliais, Masačiusetso Bendroji ligoninė (MBL), pradėjo tirti 150 žmonių, naudodama „Samsung Galaxy Watch“ išmaniuosius laikrodžius. Šie įrenginiai seka skirtingus depresijos lygius turinčių tyrimo dalyvių fizinio aktyvumo lygį, miego trukmę, miego stadijas ir kitus biometrinius rodiklius tiek savaitgaliais, tiek darbo dienomis.
Šio tyrimo rezultatai bus panaudoti kuriant psichinės sveikatos indeksą, kuris padės žmonėms geriau suprasti savo psichikos būklę ir imtis proaktyvių veiksmų, siekiant išlaikyti gerą psichinę savijautą. Tokie rodikliai, kaip miego kokybė ir fizinis aktyvumas, leis atkreipti dėmesį į psichinei būklei svarbias detales, kurios dažnai lieka nepastebėtos.
Sveikesnė psichika per geresnį miegą
Niekam ne paslaptis, kad kokybiškas miegas yra vienas svarbiausių fizinės sveikatos elementų. Vis dėlto Masačiusetso technologijos instituto (MIT) laboratorija „MIT Media Lab“ neseniai išplėtė miego svarbos suvokimą, įrodydama jo ryšį bendrai savijautai.
Tyrime dalyvavo apie 200 studentų, kurie naudodami „Galaxy Watch“ išmaniuosius laikrodžius mėnesį stebėjo savo miegą ir kas rytą vertino savo savijautą pagal penkis rodiklius: budrumą, laimę, energiją, sveikatą ir ramybę. Gauti rezultatai parodė stiprią miego ir savijautos sąsają – tiriamųjų psichinė gerovė smarkiai priklausė tiek nuo jų miego trukmės, tiek nuo ėjimo miegoti reguliarumo.
Tyrimo išvados pabrėžia miego svarbą sveikatai ir atveria galimybes kurti individualizuotas savijautos vertinimo bei valdymo priemones. Tikėtina, kad šio mokslininkų projekto rezultatai ateityje padės kurti asmeninės psichinės gerovės patarimų sistemą, grindžiant ją miego analizės duomenimis.
Pagalba greitesniam atsigavimui
Kad ir kaip save saugotume nuo stresą ir nemalonius išgyvenimus keliančių situacijų, kai kurios jų, tokios kaip liga ar operacija, mūsų gyvenime yra tiesiog neišvengiamos. Todėl „Brigham & Women’s“ ligoninė (BWH) nusprendė ištirti ryšį tarp biomarkerių ir žmogaus atsparumo arba to, kaip greitai asmuo atsigauna po didelių stresinių veiksnių.
Vertinant surinktus duomenis, siekiama nustatyti biologinius ženklus, kurie bylotų apie žmonių atsigavimą ir išduotų gebėjimą atlaikyti stresinius veiksnius. Tai turėtų padėti ne tik priimti geresnius medicininius sprendimus dėl pacientų gydymo, bet ir padėti patiems žmonėms suprasti, kaip jie gali būti protiškai ir fiziškai pasirengę atlaikyti bet kokius jų laukiančius iššūkius.
Ankstyvas širdies ir kraujagyslių ligų rizikos vertinimas
Daugybė mokslinių tyrimų byloja, kad psichikos sveikata yra tampriai susijusi su širdies ir kraujagyslių ligomis. Todėl Tulano universiteto Medicinos mokykla, pasitelkdama „Galaxy Watch“ siekia nustatyti biologinius žymenis ankstyvam širdies ir kraujagyslių ligų rizikos nustatymui. Atliekant tyrimą, mokslininkai ketina iki trejų metų stebėti tūkstančius asmenų iš įvairių demografinių grupių ir sričių, kuriose širdies ir kraujagyslių ligos ir rizikos veiksniai yra labai paplitę.
Tyrimo dalyvių sveikatos įrašai ir išmaniųjų laikrodžių surinkti biometriniai rodikliai bus analizuojami, siekiant suprasti sudėtingus, tarpusavyje susijusius psichinės ir fizinės sveikatos veiksnius.