„Samsung Galaxy Tab S4” apžvalga

„Samsung Galaxy Tab S4” apžvalga

, atnaujinta 2021-05-30, 00:32

Esu vienas tų, kurie puikiai prisimena pirmojo „iPad” pristatymą gūdžiais 2010 metais. Tuomet, matant išmaniųjų telefonų pasisekimą, nebuvo labai sunku patikėti spėlionėmis, kad planšetės ne tik užpildys nišą tarp telefonų ir kompiuterių, bet ir sugebės aptirpdyti pastarųjų populiarumą. Deja, praėjus beveik devyneriems metams, nešiojamieji kompiuteriai vis dar saugiai įsitaisę žmonių kasdieniniuose krepšiuose, o planšetės pamažu išleidžiamos užtarnauto poilsio ir nugula stalčiuose. Vis dėlto, kaip žmogus, visada tikėjęs šios įrenginių kategorijos ateitimi ir netgi iškeitęs laptopą į „iPad Pro 10.5”, negalėjau praleisti progos patikrinti, kokia žolė želia kitoje - Android planšečių - barikadų pusėje ir porą savaičių pasinaudoti „Samsung Galaxy Tab S4”.

Balas 7,3 Dizainas 7 Veikimas 7 Kamera 6 Baterija 8 Ekranas 8 Garsas 8

„Samsung Galaxy Tab S4“ apžvalga - dizainas

1592046326

Vos išsiėmus šį „Samsung” gaminį iš dėžutės, vartotojui nė sekundei neleidžiama suabejoti, kad tai vienas brangiausių planšetinių kompiuterių rinkoje. Labiausiai dėmesį patraukia tabletams neįprasta stiklo ir metalo konstrukcija. Toks sprendimas - jokia naujiena išmaniųjų telefonų rinkoje, bet štai planšečių sferos flagmanai dažniausiai rinkdavosi vienalyčio aliuminio korpusą. Vis dėlto „Samsung” tokį išorės dizainą naudojo jau ir praeitų metų modelyje ir tikrai ne be priežasties - stiklinė nugarėlė, nors ir lengvai pasidengia pirštų antspaudais, suteikia savotišką prabangos jausmą. Prie to neabejotinai prisideda ir tvirtumo suteikiantis aliuminio rėmelis. Ergonomika planšetei neabejotinai yra viena svarbiausių dizaino savybių ir, panašu, Pietų Korėjos gamintojas tai supranta. Visų pirma, maloniai nuteikia kone idealus prietaiso svoris - daiktas nei per lengvas, kad atrodytų pigus, nei per sunkus, kad sukeltų nepatogumų. Stiklinė nugarėlė nors ir yra ganėtinai slidi, netrukdo komfortiškam planšetės laikymui. Tiesa, „Samsung Galaxy Tab S4” yra kone milimetru storesnis už mano “iPad” ir tai tikrai juntama. Šiek tiek nuvilia ir kairiajame šone neįtikėtinai aukštai įrengti įjungimo bei garso reguliavimo mygtukai - ganėtinai nepatogus sprendimas. Toje pačioje pusėje taip pat randame adatėle atidaromą lizdą „MicroSD” atminties išplėtimui ir SIM kortelei (tik modelyje su 4G ryšiu). Dešinėje - sutinkame kontaktus klaviatūros dėklui, viršuje - porą garsiakalbių angų, apačioje - tokią pat garsiakalbių konfigūraciją, 3.5mm ausinių ir USB Type-C jungtis. Beje, verta paminėti ir tai, kad lyginant su pirmtaku priekinėje dalyje išnyko fizinis „Namų” mygtukas su integruotu pirštų antspaudų jutikliu - vietoje to, kompanija įdiegė akių rainelės skenerį greta priekinės kameros.

„Samsung Galaxy Tab S4“ apžvalga - ekranas

1587114506

Turbūt niekas nedrįstų suabejoti, kad ekranas yra ta planšetės ašis, aplink kurią sukasi visi kiti dalykai, todėl jo kokybė turėtų būti išskirtinai gera. „Samsung Galaxy Tab S4” šiame fronte yra itin stiprus. Pradėti norėčiau nuo 10.5 colio ekrano įstrižainės (0.8 colio didesnės nei pirmtake), kuri yra identiška prieš metus pasirodžiusiam „iPad Pro 10.5”. Keistas sutapimas, jeigu tai iš tikrųjų tai galima vadinti sutapimu. Visgi užmerkę akis prieš šį ne itin malonų faktą, neabejotinai suprastume, kad mano minėtųjų planšečių ekrano filosofija diametraliai skiriasi. Štai, palyginkime matricų formatus - korėjiečių kompiuteris priekinėje dalyje demonstruoja 16:10 kraštinių santykio ekraną, labiausiai tinkamą vaizdinio turinio peržiūrai, o amerikiečiai nusprendė sumontuoti 4:3 variantą, subalansuotą skaitymui ir darbui. Gaila, bet didelių ekrano rėmelių išvengti nepavyko abiem. Skiriasi ir ekrano technologijos. „Samsung Galaxy Tab S4” yra bene vienintelis šiųmetis tabletas, naudojantis Quad HD raiškos „Super AMOLED” technologijos matricą. Ką tai reiškia praktikoje? Žymiai sodresnes spalvas nei IPS ekranus turinčių konkurentų. Jeigu atvirai, tai spalvos vietomis būdavo net per sodrios, ypač raudona ir žalia. Nors matymo kampai yra tiesiog puikūs, priekaištų turiu ekrano šviesumui - rašydamas šią apžvalgą net ir šaltoką rudens dieną buvau priverstas pakelti šviesumo lygį iki maksimumo. Taip pat galiu paminėti ir tai, kad kai kada vaizdas ekrane neatrodydavo toks aštrus kaip mano „iPad Pro 10.5”, nors vaizdo taškų tankis planšetėse yra kone identiškas. „Samsung Galaxy Tab S4” neturi ir 120Hz skleistinės dažnio, kurio dėka vaizdas ekrane gali atsinaujinti ne maksimaliu 60 kadrų per sekundė greičiu, o kvapą gniaužiančiu ir valdymui sklandumo suteikiančiu 120fps dažniu. Kita vertus, tai atperka HDR palaikymas, kurio dėka „Netflix” ar „Amazon Prime” video medžiaga atrodys dar įspūdingesnė. Apibendrindamas galiu pasakyti, kad nors šios planšetės ekranas nėra toks įspūdingas kaip „Samsung” išmaniųjų telefonų flagmanų, tai neabejotinai yra mažių mažiausiai vienas geriausių ekranų planšečių segmente.

„Samsung Galaxy Tab S4“ apžvalga - aksesuarai

1587943757

Nors paprastai apžvelgdami įrenginius nerašome apie jų aksesuarus, šįkart turime padaryti išimtį, nes jie didele dalimi prisideda prie gamintojo matomos prietaiso vizijos. „S-Pen” rašiklis yra tai, ką „Samsung Galaxy Tab S4” dėžutėje ras kiekvienas pirkėjas. Šis faktas jau savaime yra gera žinia, nes konkurentai analogiškus aksesuarus parduoda atskirai. Pats pieštukas, nors ir dalijasi pavadinimu su „Galaxy Note” serijos pagaliuku, yra labiau panašus į rašiklį - žymiai storesnis, kiek ilgesnis ir nėra sukurtas būti paslepiamas prietaiso korpuse. Tiesa, bent jau man pasirodė pigokas ir kiek per lengvas. Žvelgiant iš techninės pusės, jis yra visiškai identiškas „S-Pen”, esančiam „Samsung Galaxy Note 8” telefone. Kitaip nei konkurentų rašiklių, „S-Pen” nereikia krauti, planšetė jį aptinka net ir galiukui neliečiant ekrano (tuomet pagaliukas veikia kaip savotiška pelė), o ir pats rašymo tikslumas yra tikrai vienas geriausių rinkoje. Tiesą pasakius, rašymas „S-Pen” pieštuku labiau primena rašymą ant popieriaus, lyginant jį su „Apple Pencil”. Vis dėlto rašant pastaruoju ant 120Hz skleistinės dažnį palaikančio „iPad Pro 10.5” ekrano beveik nekliūva teksto atsilikimas nuo pieštuko, kaip tai atsitinka su „S-Pen” ir „Samsung Galaxy Tab S4”. Klaviatūros dėklas, deja, jau parduodamas atskirai, bet tiek gamintojas, tiek aš rekomenduojame jam nepagailėti pinigų. Tokio tipo dėklų mada prasidėjo prieš porą metų, kai „Apple” savo pirmajam „iPad Pro” pasiūlė „Smart Keyboard”. Tiesa, ten buvo labiau ekrano dangtelis nei dėklas. Šiuo požiūriu „Samsung” sprendimas yra šiek tiek geresnis, nes planšetė tvirtai įsistato į dėklą, o ne magnetiškai tvirtinasi prie jo šono. Be to, „Samsung” klaviatūros mygtukai turi kiek didesnę eigą ir todėl yra žymiai maloniau spaudomi, tačiau pati mygtukų forma ir per tankus išdėstymas lemia tai, kad rašydamas padarau daugiau klaidų ir sunkiau paspaudžiu reikiamą klavišą. Maža to, nors užvertus klaviatūrą ji prie ekrano prikimba magnetiškai, kitaip nei amerikiečių gaminyje, ji neužmigdo ir nepažadina planšetės. Na, aksesuaro kūrėjus galima pagirti bent už tai, kad jie prie klaviatūros sugalvojo pritaisyti laikiklį rašikliui, kurį reikalui esant galima nuimti ir po to vėl lengvai pritaisyti.

„Samsung Galaxy Tab S4“ apžvalga - veikimas

1586562027

Nors gana nesunkiai galėdavau susigyventi su telefonais, veikiančiais Android operacinės sistemos pagrindu, Android planšečių veikimas man visada palikdavo gana dvejopą įspūdį. Deja, „Samsung Galaxy Tab S4” nebuvo tai, kas kardinaliai pakeistų mano nuomonę. Pirmasis mane liūdinęs dalykas - pirštų antspaudų jutiklio panaikinimas. Tikrai nesu prisirišęs prie šios technologijos ir suprantu, kad toks žingsnis leido gamintojui sumažinti rėmelius aplink ekraną, bet matant, kaip blogai veikia akių rainelės skeneris ir atrakinimas veidu, mintyse pradedu jo ilgėtis. Įdomu tai, kad „Samsung Galaxy Tab S4” turi „Samsung Galaxy S9” išmaniajame pirmąkart debiutavusią „Intelligent scan” funkciją, kuri turėtų leisti vienu metu naudoti tiek atrakinimą atpažįstant akies rainelę, tiek veidą (neatpažinus rainelės automatiškai įsijungia veido nuskaitymas). Vis dėlto planšetėje tokiu pat pavadinimu esanti funkcija kažkodėl verčia rinktis vieną iš dviejų atrakinimo variantų. Primygtinai rekomenduoju rinktis veido atpažinimą, nes akių rainelės skeneris veikia labai lėtai ir yra beveik nepajėgus atrakinti prietaiso jam esant horizontalioje padėtyje. Beveik tas pats galioja ir veido nuskaitymui, bet jį naudodami atrakinimo šabloną ar kodą vesite tik kokius 4 kartus iš 10. Nuotaika šiek tiek pasitaiso peržvelgus specifikacijų sąrašą. Jame lyg žvaigždė iš toli švyti kol kas naujausio ir vieno galingiausių rinkoje procesoriaus pavadinimas -„Qualcomm Snapdragon 845”. Nors šį lustą dažniausiai sutinkame telefonuose, jo pajėgumas nepadarytų gėdos ir pigesniam nešiojamam kompiuteriui. Tą patvirtina ir mūsų tradicinis testas, kuriame korėjiečių produktas pasirodė išties puikiai: sparčiai atvėrė socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėles, it riešutus aukščiausiais grafikos nustatymais gliaudė „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimus. Tiesa, visų programėlių išlaikyti fone nepavyko. To kaltininkas - vos 4GB operatyviosios atminties. Keistas sprendimas, žinant, kad net ir naujausieji „Samsung” aukščiausios klasės telefonai turi bent jau 6GB siekiantį skaičių. Nors programų atidarymas nekėlė problemų, liūdino pačių programėlių kokybė. Jeigu populiariausios aplikacijos ir buvo pritaikytos planšetės ekranui, tai kitos buvo atvaizduojamos su daugybe neišnaudotos vietos, mažais valdymo elementais arba atvirkščiai - lyg išpūstos telefoninių aplikacijų versijos. Netgi ir pati vartotojo sąsaja atrodė tarsi be jokių modifikacijų perkelta iš „Samsung Galaxy Note 9”. Visa tai ganėtinai stebina, nes konkurentai iš „Apple” stovyklos sugeba pasiūlyti daugiau kokybiškų bei planšetei pritaikytų programėlių ir didesnį ekraną geriau išnaudojantį valdymą gestais, kurio „Samsung” gaminyje taip pat pasigedau. Tiesa, „Tab S4” turi vieną kozirį po skvernu - „DeX” režimą. Jis leidžia tradicinį Android sąsajos dizainą transformuoti į tai, kas primena visavertį kompiuterį. Jį įjungus atsiranda darbastalis, apatinėje dalyje esanti įrankių juosta su atvertų programų ikonėlėmis, jų meniu kairiojoje pusėje bei įvairiais prietaiso rodmenimis dešinėje. Svarbiausia tai, kad programėlės šiame režime atveriamos langais. Žodžiu, jeigu kada naudojote kompiuterį su „Windows” operacine sistema, čia jausitės kaip namie. Vis dėlto ilgiau pasinaudojus šia funkcija, pradeda ryškėti jos trūkumai - ne visų programėlių langus galima modifikuoti pagal savo poreikius, nors galima atidaryti kelių aplikacijų langus, vienu metu bus galima naudoti tik vieną langą, galų gale toli gražu ne visos programos veiks korektiškai „DeX” režime. Beje, ar minėjau, kad norėdami komfortiškai naudotis mano minėtąja funkcija, būtinai turėsite naudoti pridedamą „S-Pen” rašiklį arba įsigyti „Bluetooth” pelę, nes visi valdymo elementai yra tiesiog per maži valdyti pirštu. Tikiu, kad „DeX” pagelbės kasdieninėse situacijose, pavyzdžiui, kai norėsite vienu metu žiūrėti „YouTube”, parašyti elektroninį laišką stebėdami informaciją naršyklėje ir panašiai, bet tikrai toks režimas nepakeis visaverčio nešiojamo kompiuterio. Tai labiau katės bandymas apsimesti šunimi, negu lygiavertė alternatyva. Kalbant apie ryšius, su jokiomis bėdomis nesusidūriau. Wi-Fi ir Bluetooth veikė išskirtinai gerai, kaip ir porą kartų bandytas GPS. Per visą naudojimo laikotarpį nepasitaikė nė viena situacija, kai būčiau norėjęs turėti 4G ryšį palaikančią versiją - tiesiog telefone įsijungdavau mobiliosios saitvietės režimą ir per prisijungdau prie jos per Wi-Fi. Manau, šios funkcijos buvimas nėra jokia būtinybė.

„Samsung Galaxy Tab S4“ apžvalga - garsas

1591778237

Kad „Galaxy Tab S4” žada kažką ypatingo garso srityje, man leido spėti ant jo nugarėlės besipuikuojantis nedidelis užrašas „Tuned by AKG”. Pora savaičių naudojimo leido įsitikinti, kad tai nėra tik reklaminis triukas. „AKG”, garsų audio produktų gamintoją, „Samsung” įsigijo prieš keletą metų. Nuo tada Pietų Korėjos milžinės telefonai iš autsaiderių garso kategorijoje pakilo bent jau iki stiprių vidutiniokų. Vis dėlto „Samsung Galaxy Tab S4” garsiakalbiai yra viršūnė to, ką kompanijoms pavyko pasiekti kartu. Pirmiausia, garsiakalbių yra net 4 (du prietaiso viršuje ir 2 apačioje). Tai reiškia, kad erdvinio garso pojūtis bus itin juntamas. Antra, garsumo lygis. Iki šiol maniau, kad mano „iPad” taip pat su 4 garsiakalbiais yra tikras garsumo čempionas, bet dabar žinau, kad klydau. „Samsung” planšetė groja ne tik garsiau, bet ir atkuria daugiau žemųjų dažnių. Tiesa, „iPad Pro 10.5” aukštieji dažniai ir pats garsas skamba šiek tiek švariau. Audio per ausinių jungtį taip pat neleidžia labai skųstis. Atkuriamas garsas išskirtinai švarus ir be iškraipymų, tiesiog norėtųsi didesnio garsumo lygio prijungus didesnės varžos ausines.

„Samsung Galaxy Tab S4“ apžvalga - kamera

1595456616

Planšetės niekada nepasižymėdavo puikiomis kameromis paprasčiausiai todėl, kad jomis nėra patogu fotografuoti. „Samsung Galaxy Tab S4” kažkokio proveržio fotografijos srityje taip pat nežada ir siūlo tik tiek, kiek būtina. Nors nugarėlėje besipuikuojantis 13MP f/1.9 diafragmos sensorius specifikacijų sąraše atrodo visai neblogai, jo veikimas yra nuviliantis, lyginant net ir su 3 metų senumo „Samsung” išmaniųjų telefonais. Dienos šviesoje nuotraukos, kaip ir būdinga šios kompanijos kameroms, gaunasi itin spalvingos. Tiesa, nesunkiai pastebima, kad kadrai nėra detalūs. Dar prastesnė situacija tamsoje - nuotraukose gausu optinio triukšmo, o fotografuojamo objekto beveik neįmanoma įžiūrėti. Kamera taip pat siūlo galimybę filmuoti 2160p raiška, bet ši funkcija pravers nebent tada, kai išsikraus Jūsų turimo išmaniojo baterija. Priekinė 8MP kamera vėlgi nekonkuruoja dėl geriausiųjų titulo. Gero apšvietimo sąlygomis pavyks padaryti asmenukę su neiškraipyta veido odos tekstūra, o įsijungus „Selfie Focus” režimą - asmenukę su sulietu fonu. Deja, fotografija tamsoje ir priekinės kameros objektyvo kampo platumas yra vienodai prasti. Tiesa, dėl tokio prasto kameros pasirodymo nereikėtų labai apgailestauti, nes vienintelis mano galvoje besisukantis planšetės kameros panaudojimo scenarijus yra dokumentų skenavimas.

„Samsung Galaxy Tab S4“ apžvalga - baterija

1589597568

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl planšetės kažkada ir tapo populiarios, buvo jų puikus baterijos tarnavimo laikas. Šiųmetis „Samsung” produktas taip pat nežada laužyti šios taisyklės. 7300mAh baterijos talpa, palyginus ją su išmaniaisiais, atrodo gigantiška. Įspūdį dar labiau sustiprina ir tai, kad ji beveik 1000mAh didesnė nei pirmtako. Praktikoje tai lemia visai padorią tarnavimo trukmę. Mano atveju, 5 valandas naudojant planšetę vietoje nešiojamo kompiuterio, aktyviai redaguojant dokumentus, užsirašinėjant „S-Pen” pieštuku ir peržiūrint šiek tiek „Youtube” video medžiagos, baterija prarado tik 70% įkrovos ir išsaugojo 30% likutį kitai dienai. Tai yra maždaug 15% prastesnis rezultatas nei manojo „iPad”, bet esminio skirtumo nesudaro, nes vis tiek norint, kad abi planšetės atlaikytų kitą darbo dieną, reikės jas įkrauti. Nepaisant to, tai yra žymiai geresnis rezultatas nei daugumos nešiojamų kompiuterių. Vis dėlto įkrovimo procesas nėra toks jau malonus. Nors „Samsung Galaxy Tab S4” ir palaiko greitąjį įkrovimą bei USB Type-C jungties standartą, visiškas įkrovimas trunka beveik 3-4 valandas. Žinoma, to buvo galima tikėtis žinant didžiulę baterijos talpą, todėl planšetės įkrovimą reikėtų planuoti nakčiai.

„Samsung Galaxy Tab S4“ apžvalga - ar verta pirkti?

Greičiausiai net ir perskaitę mano įspūdžius, svarstote, kam iš tikrųjų skirtas „Samsung Galaxy Tab S4”. „DeX” režimas ir klaviatūros dėklas rodo, kad gamintojas neabejotinai turi ambicijų parduoti planšetę vietoje nešiojamo kompiuterio, bet programinės įrangos netobulumas ir Android platforma yra tai, kas šias ambicijas paverčia tolimomis svajonėmis. Nepaisant to, „Samsung Galaxy Tab S4” turi vieną geriausių ekranų rinkoje, galingus vidinius komponentus, gerą bateriją bei gana protingą kainą. Manau, Android planšečių mėgėjams bei žmonėms, ieškantiems kokybiško sofos kompiuterio, ar tiesiog išmanaus kompaniono kelionėms ir kasdienai, tai yra bene geriausias pasirinkimas šiuo metu.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas