Elektros rinkos barometras: dėl sumažėjusios vėjo energijos gamybos Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę kilo 50 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 50 proc. ir vidutiniškai siekė 96,45 Eur/MWh. Tokia pati kaina buvo ir Latvijoje, o Estijoje ji augo 55 proc. iki 99,51 Eur/MWh.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Elektros rinkos barometras: dėl sumažėjusios vėjo energijos gamybos Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę kilo 50 proc.

Kainų kilimas buvo stebimas ir kitose Europos šalyse: Lenkijoje didmeninė elektros kaina vidutiniškai siekė 80,66 Eur/MWh, Vokietijoje – 64,80 Eur/MWh.

Nepriklausomų elektros tiekėjų Lietuvos gyventojams siūlomos kainos taip pat šiek tiek keitėsi. „Elektrum Lietuva“ žemiausia fiksuota kaina siekė 21,99 ct/kWh, fiksuojant ją 6 mėnesiams.

„Kainų didėjimą Baltijos šalyse lėmė 5 proc. išaugęs elektros energijos suvartojimas ir 55 proc. sumažėjusi vėjo energijos gamyba. 10 proc. išaugusi elektros gamyba saulės elektrinėse ir 14 proc. padidėjusi hidroenergijos gamyba to nekompensavo. Be to, energijos srautai iš Švedijos SE4 prekybos zonos sumažėjo 2 proc., o srautai iš Suomijos, kur savaitės kaina šoktelėjo iki 103,97 Eur/MWh, palyginti su ankstesne savaite, sumažėjo 71 proc.“, – aiškina energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas.

Vidutinė „Nord Pool“ elektros biržos kaina, palyginti su ankstesne savaite, išaugo daugiau nei dvigubai iki 68,92 Eur/MWh.

Pasak eksperto, „Nord Pool“ regiono kainų augimą taip pat lėmė 50 proc. sumažėjusi vėjo energijos gamyba Šiaurės šalyse. Be to, elektros energijos sąnaudos čia buvo 14 proc. didesnės nei savaitę anksčiau, o tai nulėmė žemesnė nei įprasta temperatūra.

Elektros vartojimas „Nord Pool“ regione ankstesnę savaitę didėjo iki 10 493 GWh, gamybos apimtys taip pat augo – iki 10 536 GWh.

Lietuvoje vartojimas augo, gamyba mažėjo

Baltijos šalyse elektros vartojimas per savaitę pakilo 5 proc. ir siekė 596 GWh. Lietuvoje elektros suvartota 4 proc. daugiau – 259 GWh, tiek pat vartojimas augo ir Latvijoje, iki 147 GWh, o Estijoje – 8 proc. iki 192 GWh.

Elektros energijos bendros gamybos apimtys Baltijos šalyse praėjusią savaitę augo 2 proc. iki 428 GWh. Lietuvoje pagaminta 15 proc. mažiau elektros energijos nei ankstesnę savaitę – 152 GWh, Latvijoje gamyba išaugo 21 proc. iki 185 GWh, o Estijoje gamybos apimtys kilo 6 proc. iki 91 GWh.

Per savaitę visos trys Baltijos šalys kartu pagamino 72 proc. joms reikalingos elektros energijos. Lietuvoje pagaminta 59 proc., Latvijoje – 126 proc., Estijoje – 48 proc. šaliai reikalingos elektros energijos.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas