Technologijos

ESO siunčia perspėjimą kiekvienam lietuviui: būtina atsiminti keletą dalykų, jog vėliau netektų skaičiuoti patirtų nuostolių

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skirtinguose šalies miestuose kasdien įdiegia apie 2 tūkst. skaitiklių ir visi jie įrengiami nemokamai. Bendrovė ragina gyventojus būti budriems – kartais elektrikų vardu gali bandyti pasinaudoti sukčiai.

ESO siunčia perspėjimą kiekvienam lietuviui: būtina atsiminti keletą dalykų, jog vėliau netektų skaičiuoti patirtų nuostolių

ESO atstovė ryšiam su visuomene Rasa Juodkienė įspėja, kad spartus išmaniųjų skaitiklių diegimas gali paskatinti sukčius pasinaudoti gyventojų patiklumu, todėl dar kartą akcentavo, kad skaitiklių diegimas ir visos su tuo susijusios paslaugos yra nemokamos.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„ESO išmaniuosius skaitiklius keičia nemokamai – niekada neprašo pinigų nei už skaitiklį, nei už jo įdiegimą ar patikrinimą. Nei bendrovės elektrikams, nei rangovams nereikia mokėti už minėtų darbų atlikimą. Dar noriu akcentuoti, kad ESO elektrikai netikrina namų elektros tinklų, neatlieka jokių remonto darbų. Darbuotojai gali patikrinti skaitiklį, jį pakeisti arba, reikalui esant, nurašyti turimo skaitiklio duomenis“, – teigia R. Juodkienė.

Anot jos, vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia atsiminti: elektros ar dujų apskaitos prietaisas yra ESO prižiūrimo skirstomojo tinklo dalis, tai – bendrovės nuosavybė, todėl ir keisti ar juos tikrinti gali tik ESO darbuotojai arba bendrovės samdyti rangovai.

ESO darbuotojai ir rangovai, atlikdami darbus vilki specialią aprangą, turi ESO patvirtintą pažymėjimą ir visuomet paprašius jį parodo. „Siūlau įsiminti šiuos svarbius dalykus ir nesigėdinti paprašyti pažymėjimo, jeigu kyla abejonių ir norite įsitikinti, kad darbus atvyko atlikti būtent ESO darbuotojas arba bendrovės pasamdytas rangovas“, – pataria ESO atstovė ryšiams su visuomene.

Jeigu atėjo eilė keisti vartotojo namuose esantį skaitiklį į išmanųjį, bendrovės atstovai vartotoją apie tai informuoja telefonu, trumpąją SMS žinute ir (arba) elektroniniu paštu. Informaciją apie prietaiso keitimą, jeigu jis turi būti montuojamas viduje, galima pasitikrinti ir prisijungus prie ESO savitarnos, kur būna nurodyti suplanuoti skaitiklių keitimo darbai.

Šiuo metu jau įdiegta 575 tūkst. išmaniųjų skaitiklių, o iki 2025-ųjų pabaigos pagal šiuo metu galiojančią prioritetų tvarką bus įdiegta 1 177 mln. Išmaniųjų apskaitos prietaisų.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Temos

ESO

18 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

○●

Taip, ESO sukčiai, bet mažesni už kitus. Įdomus buvo kontaktas su jais, kai atvykę naktį, čia Šiaulių rajone visaip grasino už iškvietimą. Gedimo nesutvarkė, bet žodiškai pripažinę, jog jis yra, be to laidas maskatuoja prie stulpo bet kaip iki šiol, išvyko. Kvietem antrukart, o tada atvyko įsiutę. Ir vistiek nesutvarkė nieko. Atvarė iš Žemaitijos, bendravimo kultūra tų žemaičių kažkas tokio, jausmas, kad atvarė čiabuviai iš miško, paskutinį tūkstantmetį gyvenę pelkėj po samanom. Įtariu, kad čia Žemaitijos specifika toks laukiniškumas, bet visgi tai ESO.

Lina

Oi kokie jus vagys!!!! Tik ir mokat vogt is zmoniu!!!!Po teisus reik gerai uztampyt ir baigtusi baijeriai visi!!!!Vagiu vagys!!!!!!

Darius

Jo jo sukčiai ! O ESO jūs Aferistai ne sūkčiai !!!??? kaip istatė išmanuji skaitliuką ant 15 e. sūma padidėjo . Ir ką ESO-ŽĖRTVOS atsakysit !!!!!🤮🤮🤮

Rima

Gerbiamieji ESO, didesnių sukčių nei jūs, Lt nėra

TadasRima

Nepritariu Rimai tik tuo atveju,jeigu ESO sutikrins skaitliuko 2 metų senumo rodmenis ir grąžins pinigus kiek pavogė per nepriklausomą Ignitį,įvedę rodmenų deklaravimą,dabar visą laiką neatitinka tikrovės jų pateikti skaitliuko duomenys ir tas permokėjimas siekia apie 150 Eur.

Keistuolis

Žurnalistai kaip visada pateisina savo vardą, kad su matematika jiems prastai: ... iki 2025-ųjų pabaigos pagal šiuo metu galiojančią prioritetų tvarką bus įdiegta 1 177 mln. Išmaniųjų apskaitos prietaisų.
Vadinasi LT bus virš milijardo skaitiklių???

Gerai

Gerai dar,kad supranta lietuviškai,nes kažkada vandens skaitliukus keitė ,mes ukrainiečiai,sako,"po litovsku ne ponimat".

TvarkytojasGerai

Tokiems kaip tu koloradinėms beretėms vandenį visiškai reikia artjungti ,gal tuomet priekaštų ukrainiečiams mažiau būtu.

Valdas

Atvažiavo du vaikinai su baisių nuosavu Vw sharanu, jokios spec mašinos ar aprangos - subrangovai skaitosi. Nepatikėčiau, kad tokia ESO, uždirbanti milijonus, samdo vargšyčius vaikinukus, pavadinusi SUBRANGOVAIS. Išrašė kvituką - trečioko šriftu, gerai, kad elektra nenutrenkia, suklydus. Gal sekasi?

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas