Technologijos

„Ignitis“ ir ESO – galimos korupcijos apraiškos: nuo galimos bendrovių savivalės kenčia gyventojai – sąskaitas gauna net ir už griūvančius stulpus

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) skelbiant apie atskleistas korupcijos apraiškas „Ignitis“ dukterinėje bendrovėje ESO, Seimo narė socialdemokratė Rasa Budbergytė kreipiasi į energetikos ministrą Dainių Kreivį bei Valstybinės elektros reguliavimo tarybos (VERT) vadovą Renatą Pocių ir ragina imtis veiksmų, leisiančių užkirsti kelią valstybės monopolininkų neskaidriai veiklai.

„Ignitis“ ir ESO – galimos korupcijos apraiškos: nuo galimos bendrovių savivalės kenčia gyventojai – sąskaitas gauna net ir už griūvančius stulpus

Pasak R. Budbergytės, STT antikorupcinis vertinimas „praplėšė pritvinkusią votį“ – aiškiai parodė, kad „Ignitis“ valdoma ESO virto nekontroliuojama „valstybe valstybėje“.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„ESO valdininkai pasidarbavo iš peties: susikūrė krūvą landų reglamentavime, kurios leidžia jiems sukti savo klientus aplink pirštą. Norite prisijungti prie elektros tinklų? ESO nereglamentuoja įmokos apskaičiavimo tvarkos, tad priskaičiuos jums bet ką. Norite gauti aiškią informaciją apie prisijungimo sąlygas?

Pasirodo, ESO neprivalo jums nieko konkretaus suteikti, nes prijungimo sąlygų išdavimas nėra aiškiai reglamentuotas. Realybė tokia: mūsų valstybėje egzistuoja nevaldoma energetikos monopolininkė, kuri it gangrenuojanti galūnė siurbia žmonių resursus, o dėl viešojo intereso nepajudina nė piršto“, – teigia R. Budbegytė.

Sąskaitos gyventojams – ir už griūvančius elektros stulpus

Seimo narės teigimu, dar prieš STT paskelbiant antikorupcinio tyrimo rezultatus buvo aišku, kad ESO klientai yra „vedžiojami už nosies“.

„Juk ne tik STT tai pastebėjo – apie tai nuolat kalba žmonės. Iš pradžių žmogus gauna vienokias paslaugų sąlygas, o tada – kilus visuomenės, politikų pasipiktinimui – tos kainos staiga sumažėja dvigubai, trigubai. Štai visai neseniai nuskambėjo istorija, kai Kaune gyvenančiai šeimai už saulės jėgainės prijungimą ESO nusiuntė protu nesuvokiamą 1350 EUR sąskaitą. Tik po žurnalistų įsikišimo ši kaina sumažėjo trigubai. Įsivaizduokite, kiek žmonių susiduria su ESO lupikavimu ir tiesiog nežino kur kreiptis. Juos ESO ramiai vedžioja už nosies“, – tikina R. Budbergytė.

Pasak parlamentarės, ESO taip suįžūlėjo, kad ir elektros tinklų avarijų atvejais įsigudrina išrašyti sąskaitą gyventojams.

„Antai Rusakalnio kaime gyvenanti šeima kreipėsi į ESO dėl pavojingai palinkusios laidų atramos, besilaikančios tik ant laidų. ESO jiems atšovė maždaug taip: „Pasitaisykite patys.“ Toks atsakymas atėjo iš ESO specialistų. Galiausiai ESO atramą pataisė, bet sąskaitą žmonėms vis tiek išrašė. Griūvantys stulpai sukelia avarines sąlygas, o už jų taisymą, suprask, mokės patys žmonės“, – sako R. Budbergytė.

Ji sako, kad VERT ir Energetikos ministerija turėtų imtis tirti „Ignitis“ dukterinės bendrovės ESO lupikavimą.

„Atrodo, kad VERT ir Energetikos ministerija gyvena kažkokiame stiklo bokšte ir nemato žmonių pasipiktinimo bangos. Juk problema yra žinoma jau ne vienu metus. Tačiau tol, kol STT nepradeda mušti pavojaus varpais, tol VERT ir Energetikos ministerija apsimeta, kad nieko nežino, nemato ir nepastebi. Tai – aplaidus požiūris į savo darbą“, – tikina socialdemokratė.

Primename, kad STT, atsižvelgdama į energetikos sektoriuje vykstančius ir didelį atgarsį visuomenėje turinčius procesus, prieš kurį laiką atliko elektros energetikos sektoriuje teikiamų paslaugų ir naudojimosi infrastruktūra galiojančio teisinio reglamentavimo antikorupcinį vertinimą.

Išanalizavus teisės aktus STT paskelbė, kad elektros tinklų pajėgumų didinimo procedūros yra nepakankamai detaliai ir aiškiai reglamentuotos, dėl to elektros tinklų naudotojams ir vartotojams gali būti sunkinamos sąlygos naudotis elektros energetikos infrastruktūra, o tinklų operatorių veikloje trūksta skaidrumo.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

11 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Valdas

Saunu kad atsiranda drasiu politiku tokiu kaip Rasa Budbergytė, turinciu drasos isjudinti sia irštva. Paciam neseniai teko pildyti paraiska elektros ivedimui: tai nuo skelbiamos kainos 50€/KW, salygose priskaiciavo net 500€ už viena kW (7000€ uz 14kW) ir tai kai elektros linija eina prie pat sklypo ir salia stovi kaimynu dezes... Gyvo aptarnavimo nera. Teisiogiai su specialistu nepasikalbesi. Rageli kelia tai pensininkes, tai studentes, nelabai ka ismanancios. I klausima kodel kaina 10 kartu didesne uz skelbiama. - Atsakymas: "Skaiciave specialistai zino geriau.. Jums lieka tik moketi." Esu labai pasipiktines tokia monopolininko veikla. Tikiuosi STT ir politiku veiksmai duos rezultata, nes taip neturi buti.

Tik dabar

Kiek laiko jau tai vyksta?
Kokios sumos ten vaikšto?
Milijardai bl
Ką valdžia daro kuria išrinko žmonės juos atstovauti?
Kemšasi kišenes iš eso sau!
Seimas turi dirbti žmonėm nes mes jiem mokam algas!
O gaunasi kad jie dirba sau ir dar pleše iš mūdų:))
Dirbkit mokėkit mokesčius algas mum ir mes dar jus durninsim kiek galėsim:)))

Lordas

Visiems ,jau keleri metai ,aišku ,kad korupciniu voratinkliu apgaubta ,,ignitis,, o matai esantys valdžioje tik dabar pastebėjo,matosi ,kad koja kojon su igniciu ir daugelis valdžios atstovų eina

Ona

Kiekviename rajone buvo elektros tinklų valdyba,paskui tik Kaune liko Eso. Dabar tik Vilniuje ..Nori rasti teisybę važiuok į Vilnių.Kodėl Eso panaikino fizinį kontaktą Kauno apskrityje?

As

Gal STT ir Enefitą galėtų patirti su jų 6 ar 7 metų rezervavimo mokesčių planais. Tiesiog reikėtų ištirti ar jie ten iš viso kažką rezervavo, del ko terorizuoja susimokėt nutraukiant sutartį.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas