Jau netrukus galėsime visiškai pamiršti apie grynuosius pinigus, nes modernūs atsiskaitymo būdai jau prieinami net ir turgavietėse, pasiruoškite tam

Pranešimas spaudai

2025-01-05, 14:54

13 komentarai (-ų)

Sektoriuose, kuriuose nuo senų laikų cirkuliuoja daug grynųjų pinigų, pavyzdžiui, turgavietėse, grožio salonuose ar autoservisuose, pastebimas itin išaugęs poreikis mokėjimus priimti kortelėmis ir kitomis bekontakčio mokėjimo priemonėmis, rodo naujausi „Citadele“ banko duomenys.

Vienas geriausių VPN pasiūlymų rinkoje – spauskite čia ir sutaupykite net iki 75% su mūsų specialiu pasiūlymu
Jau netrukus galėsime visiškai pamiršti apie grynuosius pinigus, nes modernūs atsiskaitymo būdai jau prieinami net ir turgavietėse, pasiruoškite tam

Šis bankas, pirmasis Baltijos šalyse pasiūlęs verslo atstovams be papildomos įrangos išmanųjį telefoną naudoti kaip bekontakčių banko kortelių skaitytuvą, skaičiuoja, kad iš viso per pusantrų metų tokią inovaciją jau naudoja daugiau nei 2 000 klientų, o per 18 mėn. su „Citadele Phone POS“ Baltijos šalyse buvo priimta daugiau nei 5 mln. eurų mokėjimų.

„Aktyviausi šio bekontakčių mokėjimų sprendimo naudotojai yra smulkiojo verslo atstovai, taip pat sau darbo vietą sukūrę asmenys, kurie individualiai teikia paslaugas ar pagal užsakymus gamina prekes ir pristato jas užsakovams. Daugiausia šios programėlės naudotojų sudaro įvairaus maisto prekybininkai (28 proc.), restoranai (11 proc.) ir pavežėjai (11 proc.). Tarp klientų taip pat yra grožio paslaugas teikiančių asmenų (9 proc.), drabužių prekybininkų (6 proc.) ir autoservisų (5 proc.)“, – teigia „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovas Romas Čereška.

Iš visų Baltijos šalių daugiausia šio inovatyvaus mokėjimų sprendimo naudotojų yra Latvijoje, tačiau nuo jos nedaug atsilieka Lietuva, o mažiausias populiarumas fiksuojamas Estijoje. Vidutiniškai per mėnesį su šiuo bekontakčių mokėjimų sprendimu įvykdoma kiek daugiau nei 11 tūkst. operacijų, o vidutinė atsiskaitymo suma siekia 28,46 euro.

„Nors šią inovaciją kūrėme galvodami apie smulkiuosius verslininkus, šiandien matome, kad bekontakčių mokėjimų sprendimu domisi ir didesni verslai. Pavyzdžiui, Lietuvoje didžiausia atsiskaitymo „Phone POS“ suma siekia beveik 80 tūkst. eurų.

Taip pat turime keletą klientų, kurie programėle naudojosi užsienyje, pavyzdžiui, dalyvaudami mugėse – tai suteikė jiems galimybę paprastai, greitai ir patogiai priimti bekontakčius atsiskaitymus, nes tam nereikėjo nei papildomos įrangos, nei papildomų išlaidų, tokių kaip fiksuotas mėnesinis mokestis. Tiesa, svarbu paminėti, kad bekontakčių mokėjimų programėlę užsienio šalyse galima naudoti tik išimtiniais atvejais, bet ne nuolat atsiskaitymams priimti“, – dalijasi R. Čereška.

Specialistas teigia, kad pasiūlyti tokį sprendimą paskatino kasmet sparčiai augantis individualią veiklą vykdančių žmonių skaičius ir supratimas, jog gyventojai vis rečiau nešiojasi grynųjų pinigų, dažniau renkasi elektroninius mokėjimo būdus.

„Per pastaruosius keletą metų, ypač pasibaigus pandemijai, akivaizdžiai pasikeitė gyventojų atsiskaitymo įpročiai – šiandien už prekes ar paslaugas jie nori atsiskaityti greitai, patogiai ir, svarbiausia, saugiai, todėl neretai renkasi elektroninius mokėjimo būdus. Dėl šios priežasties smulkieji prekybininkai taip pat ieško būdų, kaip atliepti besikeičiančius vartotojų lūkesčius – galima pastebėti, kad net ir turgavietėse, kuriose nuo senų laikų įprasta atsiskaitinėti grynaisiais pinigais, šiandien vis dažniau galima tai padaryti naudojant korteles, išmaniuosius telefonus, mokėjimo žiedus, apyrankes, laikrodžius ar kitas elektroninio mokėjimo priemones“, – teigia R. Čereška.

Šis mokėjimo būdas yra saugus – atsiskaitant kortelės duomenys nėra išsaugomi įrenginyje, be to, programėlė neleidžia fiksuoti (vaizdo įrašu ar darant ekrano nuotrauką) telefono ekrane atliekamų veiksmų, o klientams prieiga prie jos suteikiama išanalizavus jų vykdomą veiklą ir pasirašius sutartį.

13 komentarų

Joana

Jūs apie liaudį galvokit, ne visi turi tas programėles, o kaip senoliai, o kas bus, kai strigs, aš tik už grynus. Galu gale gana galvoti kitais galais.

Marija

Dabar, kai dešimt kartų stipresnės už Lietuvą ekonomiškai valstybės, nenori likti be grynųjų, mūsų protingieji rengiasi likti be grynųjų pinigų!
Visiškas nuprotejimas, nes Lietuvoje jau nebėra išsilavinusių ir blaiviai mąstančių.

Kęstutis

Stabdom arklius,kas čia per gėjų paradas???visas pasaulis su grynaisiais, o mes kaip ABORIGENAI.ką nori suskelių armija tame tarpe NAUSĖDA,ANŪKĖLIS ŠIMONYTĖ ir en vagių.Žinoma mes šiukšles jūsų akyse,bet suskei,mes jus išlaikom.Bet aišku jums pofig 😱😱🤮🤧

Vidmantas

Savo elektroniką irtuos orinukus į subinę sau susipūskit! Aš pripažįstu tikrus pinigus popierinius metalinius,bet ne elektroninius!

Elektroniniai pinigai yra patys nesaugiausi pinigai. Skandinavai galų gale atėjo į protą ir vyriausybės ragina savo piliečius turėti grynųjų. Man labai gaila tų, kurie pasikliauna tik elektroniniais. Koks nors idiotas "užlenks" sistemą ir sėdėsi nuogas, basas ir alkanas.

Tai

kad dėl dažnų sutrikimų patys bankai liepia turėti grynųjų, tai kaip čia yra - vieni kitiems prieštarauja, dings elektra ir žiūrėk, gal iš dangaus kas nukris!

Aha

Kad nuskaitytų kortelę,tada paprašytų suvesti pin kodą - o po savaitės jau su tavo kortelės dublikatu bandytų atsiskaityti kažkur užsienyje??? Ačiu,aš jau verčiau naudosiuosi grynais,po atsiskaitymo dpd kurjeriui kortele pristatant prekes - teko kortelę blokuoti ir užsisakinėti naują. Visa laimė buvo išjungti atsiskaitymai užsienyje ir pirkimai internetu - tai apart nepatogumo ir savaitės laukimo naujos banko kortelės finansinių nuostolių nepatyriau. Bet užtat pasimokiau. Kortele maksimum atsiskaitinėti nebent prekybos centruose - o ne per visokius nešiojamus skaitytuvus su kortelių skeneriais,kad pavogti kortelės duomenis ir pin kodą.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas