Lietuva skyrė daugiau kaip 1,4 mln. eurų paramos iš Klimato kaitos programos lėšų saulės elektrinėms Sakartvele ir Ukrainoje statyti. Tokį įsakymą pasirašė Aplinkos projektų valdymo agentūros direktorius.
Gaukite net 100 eurų kuponų rinkinį ir pasinaudokite milžiniškomis „Temu“ nuolaidomis – spauskite čia dabar!
„Šie projektai suteikia galimybę mūsų šalies įmonėms perduoti savo patirtį, atrasti naujas rinkas besivystančiose šalyse, prisidėti prie klimato kaitos švelninimo tikslų įgyvendinimo, taip pat didinti Lietuvos žinomumą”, – sako aplinkos viceministras Kęstutis Šetkus.
Saulės elektrinės bus įrengtos ant Sakartvelo technikos universiteto pastatų, Eredvi savivaldybėje bei 6 Odesos gydymo ir reabilitacijos įstaigose.
Bendra finansuojamų projektų vertė – 2,8 mln. eurų. Klimato kaitos programos lėšos sudarys pusę reikiamų investicijų, o likusią sumą skirs Lietuvos uždarosios akcinės bendrovės – „Solet”, „Via Solis“, įgyvendinsiančios projektus.
Projektus konkurso būdu atrinko Aplinkos projektų valdymo agentūra, o jiems pritarė Aplinkos ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo komisija, taip pat tartasi ir su Užsienio reikalų ministerija.
Įrengus saulės elektrines kasmet šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis sumažės daugiau kaip 3 tūkst. tonų, o per saulės elektrinių naudojimo laikotarpį - 62 tūkst. tonų.
Paramą besivystančioms šalims klimato kaitai švelninti Lietuva teikia vykdydama Jungtinių Tautų Bendrosios klimato kaitos konvencijos įsipareigojimus. Nuo 2014 m. Lietuva priėmė sprendimą ne įmokėti lėšas į tarptautinius fondus, o įgyvendinti dvišalius vystomojo bendradarbiavimo projektus.
Nuo 2022 m. parama teikiama ir atsinaujinančių energijos išteklių projektams Ukrainoje įgyvendinti, taip padedant Ukrainai siekti energetinės nepriklausomybės.