Lietuviai žaibiškai išnaudojo atsiradusią galimybę: vos per kelias valandas gauta maksimalus kiekis paraiškų kompensacijoms gauti, pateikiama stulbinanti statistika

Pranešimas spaudai

2024-02-28, 07:45

0 komentarų

Vakar, vasario 27 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra per beveik 2 valandas priėmė maksimalų kiekį – 4400 – gyventojų prašymų saulės elektrinėms įsirengti. Pasibaigus šiam kvietimui Energetikos ministerijos patvirtintai 12 mln. eurų sumai, kvietimas buvo sustabdytas.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Lietuviai žaibiškai išnaudojo atsiradusią galimybę: vos per kelias valandas gauta maksimalus kiekis paraiškų kompensacijoms gauti, pateikiama stulbinanti statistika

„Džiaugiamės tiek didžiuliu gyventojų susidomėjimu, tiek sklandžiu sistemos veikimu. Ryte startavus kvietimui, APVIS sistemos tarnybinės stotys veikė be sutrikimų. Sistema buvo paruošta tokioms apkrovoms, iš anksto atliktas sistemos ir užklausų apdorojimo proceso optimizavimas. Vienu metu buvo sudarytos galimybės paraiškas pildyti iki 600 vartotojų,“ – tvirtina Vytautas Vrubliauskas, APVA direktoriaus pavaduotojas.

Tačiau, pasak V. Vrubliausko, susidarius dideliam kiekiui vartotojų, bandančių prisijungti prie sistemos ir teikti paraiškas, buvo sulėtintas duomenų gavimas iš tokių sistemų kaip nekilnojamojo turto kadastras ir registras, valdomų VĮ Registrų centro, strigo kai kurių bankų el. bankininkystės sistemos ir t.t. Teikiant didelį kiekį užklausų suveikė automatinė užklausų srauto valdymo sistema ir pareiškėjai paraiškos pildymui buvo įleidžiami iš eilės, net jei ir turėjo palaukti.

Informacinės sistemos duomenimis, prie sistemos vienu metu jungėsi virš 6 500 vartotojų per minutę.

„Akivaizdu, kad vis daugiau Lietuvos gyventojų supranta energetinės nepriklausomybės ir žalios, atsinaujinančios energijos svarbą. Tuo šiandien ir norime pasidžiaugti. Nors lėšų visiems norintiems neužteko, tai tikrai ne paskutinis kvietimas“, – sako V. Vrubliauskas.

Energetikos ministerijos duomenimis, šiais metais gyventojų saulės elektrinėms iš viso numatoma skirti 85 mln. eurų. Ministerijai įvertinus saulės elektrinių plėtrai skirtos paramos rezultatus, atlikus saulės elektrinių įrengimo kainų rinkoje analizę ir siūlymus dėl paramos priemonių sąlygų atnaujinimo bus skelbiama informacija apie artimiausius kvietimus ir jų sąlygas.

Remiantis šiandien paskelbto kvietimo statistika, iš planuojančių naujai įsirengti saulės elektrines namų ūkiuose Sostinės regione gautos 974 paraiškos už 2,85 mln. eurų, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione – 2925 paraiškos už 8,55 mln. eurų. Iš norinčių padidinti jau esamos elektrinės galią gyventojų Sostinės regione – 116 paraiškų už 150 tūkst. eurų, o Vidurio ir Vakarų Lietuvoje – 343 paraiškos už 450 tūkst. eurų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas