Lietuviai žaibišku tempu rezervavo visą paramos sumą, Energetikos ministerija turi gerų naujienų ir tiems, kurie nespėjo pasinaudoti šia galimybe

Gyventojams per vieną dieną rezervavus visą 8 mln. eurų kvietimo paramą saulės elektrinių įsirengimui nuosavam būste, Energetikos ministerija artimiausiomis savaitėmis planuoja skirti dar 12 mln. eurų ir skelbti naują paramos kvietimą analogiškomis sąlygomis.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Lietuviai žaibišku tempu rezervavo visą paramos sumą, Energetikos ministerija turi gerų naujienų ir tiems, kurie nespėjo pasinaudoti šia galimybe

Iš viso gauta 2,8 tūkst. paraiškų. Iš jų 2,5 tūkst. namų ūkių siekia gauti paramą naujai įrengtoms saulės elektrinėms, 260 namų ūkių kreipėsi paramos jau turimos saulės elektrinės galios didinimui.

„Labai džiaugiuosi žmonių noru būti energetiškai savarankiškiems ir elektrą gamintis patiems. Gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje vien pernai išaugo dvigubai iki 90 tūkstančių, ir daugiausiai tam įtakos turėjo patrauklios valstybės paramos sąlygos bei ženkliai kritusių saulės elektrinių modulių kainos“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

„Siekiame, kad nuosavą saulės elektrinę Lietuvoje turėtų kas trečias namų ūkis, todėl turime užtikrinti, kad parama pasiektų kuo didesnį žmonių ratą“, – teigia D. Kreivys. Anot jo, paramos priemonių saulės elektrinėms šiemet bus ir daugiau, tačiau sąlygos gali būti tikslinamos. Lietuvos energetikos agentūra vertina praėjusių metų saulės elektrinių plėtrai skirtos paramos rezultatus, taip pat analizuoja saulės elektrinių įrengimo kainas rinkoje ir pateiks savo siūlymus dėl paramos priemonių sąlygų atnaujinimo.

Iš viso šiais metais Energetikos ministerija gyventojų saulės elektrinių plėtrai suplanavo skirti 85 mln. eurų.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas