Technologijos

Lietuvoje ir toliau didėja elektros kaina: du elektros tiekėjai kėlė savo kainas, tačiau vienas – ne, sužinokite kuris

Liepos mėnesio vidutinė elektros energijos kaina Nord Pool biržoje siekė 0,084 Eur/kWh be PVM ir buvo 15 proc. mažesnė už vidutinę birželio mėnesio kainą, kuri sudarė 0,099 Eur/kWh be PVM.

Lietuvoje ir toliau didėja elektros kaina: du elektros tiekėjai kėlė savo kainas, tačiau vienas – ne, sužinokite kuris

Tačiau liepos 10-ąją prasidėjęs vidutinės elektros kainos augimas tęsiasi ir tai pirmas kartas nuo šių metų pradžios, kai vidutinė savaitinė kaina didėja tris savaites iš eilės.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Lietuvos energetikos agentūros analitikų vertinimu, sprendžiant pagal elektros kainų ateities sandorius, metų pabaigoje tikėtinas elektros kainų augimas.

Didmeninėms elektros kainoms kylant, per savaitę liepos 25 d. – rugpjūčio 1 d., palyginti su ankstesne savaite, du nepriklausomi elektros tiekėjai („Elektrum Lietuva“ ir „Ignitis“) fiksuotos kainos planų tarifus padidino 3–4 procentais. „Enefit“ tarifų nepakeitė.

Šiuo metu nepriklausomų elektros tiekėjų 24 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų 1 kWh vidutinė kaina siekia 0,257 Eur/kWh (dvi laiko zonos) ir 0,266 Eur/kWh (viena laiko zona), o 12 mėn. fiksuotos kainos planų vidutinė elektros kaina sudaro atitinkamai 0,229 Eur/kWh ir 0,237 Eur/kWh.

Siūlomų 24 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 0,17–0,34 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,23–0,33 Eur/kWh (vienos laiko zonos).

12 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 0,17–0,28 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,23–0,25 Eur/kWh (vienos laiko zonos).

Šiuo metu 6 mėn. ir 9 mėn. fiksuotos kainos planus siūlo po vieną tiekėją (atitinkamai – „Enefit“ ir „Elektrum Lietuva“), 12 mėn. ir 24 mėn. planus – visi trys tiekėjai.

Informuojame, kad nuo rugpjūčio mėnesio garantinio elektros tiekimo kaina (planas „Standartinis“) yra 0,192 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,204 Eur/kWh ir 0,164 Eur/kWh (dvi laiko zonos). Tai apie 9–11 proc. mažiau už garantinio tiekimo kainą liepos mėnesį. Kaip žinoma, šio mėnesio garantinio elektros tiekimo kaina apskaičiuojama pagal ankstesnio mėnesio, t. y. pagal liepos mėnesio vidutinę biržos kainą.

Primename, kad nuo liepos 1 d. visuomeninio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) yra 0,227 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,261 Eur/kWh ir 0,158 Eur/kWh (dvi laiko zonos). Tai apie 18–19 proc. mažiau už visuomeninio tiekimo kainą kovo-birželio mėnesiais.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas