Technologijos

Naftos gavyba keliauja į užmarštį: jau šiemet bus daugiau investuojama į alternatyvius energijos šaltinius, pateikiama iškalbinga statistika

TEA teigimu, 2023 m. pasaulinės investicijos į švarios energijos gamybą ir toliau didės, dar labiau viršydamos iškastinio kuro gamybos finansavimą.

Naftos gavyba keliauja į užmarštį: jau šiemet bus daugiau investuojama į alternatyvius energijos šaltinius, pateikiama iškalbinga statistika

Su saulės energija susiję energetikos projektai pirmą kartą aplenks naftos gavybą, taip sustiprindami saulės energijos pozicijas, kaip vienos svarbiausių technologinių naujovių, kurią pasaulis gali panaudoti siekdamas iš tiesų atsinaujinančios energijos modelio.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Naujausia energetikos rinkos prognozė įtraukta į 2023 m. IEA parengtą Pasaulio energetikos investicijų ataskaitą, kurioje teigiama, kad iki šių metų pabaigos švarios energijos finansavimas išaugs iki 1,7 trilijono JAV dolerių.

Paryžiuje įsikūrusi tarpvyriausybinė organizacija teigia, kad investicijos į švarios energijos technologijas gerokai lenkia išlaidas iškastiniam kurui, nes dėl dabartinės pasaulio būklės vis didėja susirūpinimas dėl energijos įperkamumo ir saugumo.

IEA teigimu, per visus 2023 m. pasaulinei energetikai bus išleista apie 2,8 trilijono JAV dolerių, o daugiau nei 1,7 trilijono JAV dolerių iš šios sumos bus skirta švarioms ir atsinaujinančioms technologijoms, tokioms kaip elektromobiliai, kaupikliai, mažai taršus kuras ir šilumos siurbliai. Likęs 1 trilijonas JAV dolerių ir toliau bus skiriamas anglims, dujoms ir naftai, kurie didina visuotinio atšilimo poveikį.

Pasak TEA vykdomojo direktoriaus Fatih Birol, tendencijos nemeluoja, o investicijos į švarias technologijas traukiasi nuo iškastinio kuro: švari energija vystosi sparčiai, netgi greičiau, nei daugelis žmonių įsivaizduoja, ir kiekvienam iškastiniam kurui išleistam doleriui dabar tenka apie 1,7 dolerio, skirto švariai energijai.

Prieš penkerius metus, pasak Birol, šis santykis buvo vienas prie vieno.

Saulės energija yra vienas ryškiausių minėtos tendencijos pavyzdžių, nes tikimasi, kad netrukus ši technologija pagaliau aplenks investicijas į naftos gavybą. Tikimasi, kad išlaidos saulės energijos projektams sieks daugiau nei 1 mlrd. dolerių per dieną arba 382 mlrd. dolerių per visus 2023 m., o naftos gavybai vis dar bus skiriama 371 mlrd. dolerių.

Saulės energija yra tikroji atsinaujinančiosios energijos gamybos supergalia, teigė energetikos analitinio centro „Ember“ atstovas Dave Jones. Ironiška, pastebėjo D. Jonesas, kad kai kuriose saulėčiausiose planetos vietose investicijos į saulės elektrines ir technologinius projektus vis dar yra mažiausios. Vis dėlto nenumaldomas visuotinio atšilimo laikrodis tiksi ir joms.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas