Seimas pritarė dirbtinio intelekto plėtrą Lietuvoje spartinantiems pakeitimams: ampame viena pirmųjų valstybių Europos Sąjungoje, pradedančių kurti bandomąją DI reguliacinę aplinką

Pranešimas spaudai

2025-01-15, 19:54

0 komentarų

Seimas pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos (EIMIN) pasiūlymui, kuriuo Lietuva dar labiau spartina dirbtinio intelekto (DI) plėtrą. Tampame viena pirmųjų valstybių Europos Sąjungoje (ES), pradedančių kurti bandomąją DI reguliacinę aplinką (vadinamąją „DI smėliadėžę“).

šie maisto produktai gali ženkliai prisidėti prie jūsų smegenų veiklos gerinimo, tačiau tai dar ne viskas. Skaitykite paspaudę čia.
Seimas pritarė dirbtinio intelekto plėtrą Lietuvoje spartinantiems pakeitimams: ampame viena pirmųjų valstybių Europos Sąjungoje, pradedančių kurti bandomąją DI reguliacinę aplinką

Pasak ekonomikos ir inovacijų viceministro Andžej’aus Trachimovič’iaus, šie pokyčiai suteikia didžiulį potencialą visai mūsų šalies ekonomikai ir sudaro sąlygas Lietuvos verslui sparčiau vystyti inovacijas ir konkuruoti globalioje rinkoje.

„Perėjimui prie aukštesnės pridėtinės vertės produktų ir paslaugų kūrimo galime pasitelkti DI. Kuriama „DI smėliadėžė“ suteiktų galimybę įmonėms Lietuvoje saugiai kurti ir testuoti DI sprendimus, prieš juos pristatant rinkai. Tinkamas ES DI akto reikalavimų įgyvendinimas leistų Lietuvos įmonėms jaustis saugiau, žinant, kad jų technologijos atitinka ES standartus“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras A. Trachimovič’ius.

Pagal Seimo patvirtintus pakeitimus Inovacijų agentūra ir Ryšių reguliavimo tarnyba taps pagrindinėmis institucijomis, kurios padės įmonėms įgyvendinti ES DI akto reikalavimus. Inovacijų agentūra taps atsakinga už didelės rizikos DI sistemų atitikties vertinimo įstaigų notifikavimą, o Ryšių reguliavimo tarnyba – už DI sistemų rinkos priežiūrą.

Notifikuotosios įstaigos – įmonės, mokslo ir studijų institucijos – atliks didelės rizikos DI sistemų atitikties vertinimą ir sertifikavimą. Taip bus prisidedama, kad į rinką patenkančios DI sistemos arba produktai, kuriuose šios sistemos integruotos, būtų patikimi ir saugūs.

Seime priimtais pakeitimais taip pat nustatoma ir nauja Inovacijų agentūros funkcija – vertinti valstybės paramą siekiančių gauti startuolių verslo plėtros potencialą.

Spartinant aukštos pridėtinės vertės produktų ir paslaugų kūrimą, atsirastų galimybė atskirti didelį potencialą turinčius startuolius nuo kitų mažų ir labai mažų įmonių. Taip kryptingai skatintume įmones, turinčias didelį augimo potencialą, ir užtikrintume, kad tokiems startuoliams stiprinti skirta parama bus skiriama būtent jiems.

Seime priimtos nuostatos įtvirtintos Technologijų ir inovacijų įstatyme bei Informacinės visuomenės paslaugų įstatyme. Daugelis naujų šių įstatymų nuostatų įsigaliotų nuo šių metų balandžio 1 dienos.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas