Technologijos

Vartotojams tai yra itin palankus metas: mažėjančios elektros kainos leidžia peržiūrėti sutartis, tačiau kainas mažina tikrai ne visi

Nuo birželio 1 d. įsigaliojus Elektros energetikos įstatymo pakeitimams nepriklausomi tiekėjai pradėjo siūlyti 12 mėn. ir 24 mėn. kainos fiksavimo laikotarpio planus.

Vartotojams tai yra itin palankus metas: mažėjančios elektros kainos leidžia peržiūrėti sutartis, tačiau kainas mažina tikrai ne visi

Nuo liepos mėn. nebus kompensacijų (valstybės subsidijų) buitiniams elektros vartotojams. Vartotojams šiuo metu yra palankus metas peržiūrėti savo sutartis su tiekėjais bei rinktis mažesnes elektros kainas.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Gegužės mėnesio vidutinė didmeninė mėnesio elektros energijos kaina Nord Pool biržoje buvo 0,078 Eur/kWh be PVM – 16 proc. didesnė už vidutinę balandžio mėnesio kainą. Birželio 1 – 6 d. vidutinė kaina yra panaši – 0,076 Eur/kWh.

Palyginti su ankstesne savaite, planų su 24 mėn. fiksuota elektros energijos kaina tarifai pasikeitė taip: „Elektrum Lietuva“ kainas vartotojams sumažino vidutiniškai 2 proc., „Ignitis“ jas padidino apie 4 proc., o „Enefit“ kainų nekeitė.

Šiuo metu 6 mėn. kainos fiksavimo planus siūlo du tiekėjai („Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“), 12 mėn. ir 24 mėn. kainos fiksavimo planus – visi trys tiekėjai. Tiekėjų siūlomos 24 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 0,17–0,34 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,23–0,33 Eur/kWh (vienos laiko zonos).

Planų su 12 mėn. elektros energijos kainos fiksavimu tarifai yra 0,17–0,31 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,22–0,30 Eur/kWh (vienos laiko zonos). Planų su 24 mėn. fiksuota elektros energijos kaina 1 kWh vidutinė kaina siekia 0,259 Eur/kWh (dvi laiko zonos) ir 0,269 Eur/kWh (viena laiko zona), o 12 mėn. kainos fiksavimo planų vidutinė elektros energijos kaina – atitinkamai 0,246 Eur/kWh ir 0,257 Eur/kWh.

Vidutinė savaitės elektros energijos kaina Nord Pool biržoje penkias savaites iš eilės buvusi stabili (apie 0,08 Eur/kWh be PVM), praėjusią savaitę (gegužės 29 d. – birželio 4 d.) sumažėjo iki 0,068 Eur/kWh.

Primename, kad garantinio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) nuo birželio 1-osios yra 0,184 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,196 Eur/kWh bei 0,156 Eur/kWh (dvi laiko zonos). Tai 8 – 11 proc. daugiau už garantinio tiekimo kainas gegužės mėnesį.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas