Norint pasidalinti failais tarp „Android“ ir „iPhone“ išmaniųjų telefonų visuomet yra didelis iššūkis. Tačiau situacija netrukus gali kardinaliai pasikeisti, nes „Google“ ruošiasi pakeitimams, kurie patiks daugeliui.
Gaukite net 100 eurų kuponų rinkinį ir pasinaudokite milžiniškomis „Temu“ nuolaidomis – spauskite čia dabar!
„Google“ nuolat tobulina „Quick Share“ funkciją, kuri leidžia greitai ir lengvai dalintis įvairiais failais ar dokumentais tarp „Android“, „Chromebook“ ar „Windows“ įrenginių. Jau netrukus ši galimybė gali sulaukti ir „iOS“ bei „macOS“ platformų palaikymo.
„Quick Share“, anksčiau vadinta „Nearby Share“, naudoja „Google“ sukurtą „Nearby Connections API“ lygiaverčio tinklo protokolą. Tai atvirojo kodo API, prieinamas „GitHub“ svetainėje, todėl galite sekti naujausius „Google“ platformos atnaujinimus. Ekspertai pastebi, jog neseniai buvo ištaisyta API klaida leidžia daryti prielaidą apie „iOS“ plėtrą.
Funkcijos dokumentacijoje galima rasti aprašymą, kuriame kalbama apie „iOS“ ar „macOS“ įrenginių pavadinimų gavimo metodą, kas sufleruoja apie naujos galimybės kūrimą. Žinoma, tokia informacija negarantuoja, jog „Quick Share“ veiks ir „Apple“ įrenginiuose, tačiau tai suteikia nemažai vilties.
Tiesa, ekspertai pastebi, jog integruoti „Quick Share“ į griežtai kontroliuojamą „Apple“ ekosistemą gali būti sudėtinga. „Google“ gali susidurti su „App Store“ ribojimais ir griežta ‚Apple‘ privatumo politika.
Neaišku, ar „Google“ kurs atskirą programėlę, ar integruos „Quick Share“ į esamą aplikaciją, pavyzdžiui, „Google Drive“ ar „Chrome“. Sklandus dalijimasis failais gali atrodyti paprastas, tačiau jei būtų įgyvendintas, „Quick Share“ galėtų pasiūlyti greitą ir nesudėtingą būdą perduoti failus įvairiose platformose, išvengiant tokių nepatogių sprendimų kaip debesų saugykla.
Istoriškai „Google“ buvo atviresnė bendradarbiavimui tarp platformų nei „Apple“. Jei toks tiltas tarp dviejų technologijų milžinių bus nutiestas, tikėtina, kad „Google“ imsis iniciatyvos.