Dirbtinis intelektas keičia mūsų supratimą apie tai kaip naudojamės įvairiais elektronikos įrenginiais. Įvairius sprendimus jau siūlo ir išmaniųjų telefonų gamintojai ir, panašu, kad tokie pokyčiai turi didesnius techninius reikalavimus.
Gaukite net 100 eurų kuponų rinkinį ir pasinaudokite milžiniškomis „Temu“ nuolaidomis – spauskite čia dabar!
Daugelis išmaniųjų telefonų, kurie pristatyti šiemet, pirkėjams siūlo 12 GB ar dar daugiau operatyviosios (RAM) atminties, o tai yra susiję su dirbtinio intelekto atliekamomis užduotimis. Tikėtina, kad tokių sprendimų populiarėjimas gali nulemti ir tai, jog rinkoje nebeliks įrenginių su 8 GB ar dar mažiau atminties.
Užuominą apie tai pateikė ir „Xiaomi“ rinkodaros direktorius Wangas Tengas, kuris užsiminė apie 8 GB operatyviosios (RAM) atminties opcijos atsisakymą, siekiant užtikrinti geriausią vartotojų patirtį naudojant dirbtinio intelekto sprendimus. Norint palaikyti didelius DI modelius – reikia daug atminties.
W. Tengo teigimu, 8 GB RAM atsisakymas atspindi „Xiaomi” suvokimą, kiek daug išteklių reikalauja dirbtinio intelekto apdorojimas. Plečiantis mobiliųjų įrenginių dirbtinio intelekto galimybėms, jiems reikia daugiau atminties, kad jie galėtų gerai veikti, ypač kai dideli modeliai valdo tokias funkcijas kaip vaizdų ir balso atpažinimas realiuoju laiku, nuspėjamasis tekstas ir suasmenintos rekomendacijos.
Būtent dirbtinis intelektas nulėmė ir tai, jog vakar pristatyta „Xiaomi 15“ išmaniųjų telefonų serija nebeturi 8 GB operatyviosios (RAM) atminties opcijos. „Xiaomi“ atstovai pažymi ir tai, kad norintys investuoti į ateities telefonus turėtų rinktis modelį su didesne RAM atmintimi, nes įrenginiuose nuolat daugėja dirbtinio intelekto valdomų funkcijų ir taikomųjų programų.
Didelė operatyvioji atmintis dar labiau įgalins „Xiaomi“ flagmanų modelius vykdyti pažangius DI algoritmus ir mašininio mokymosi procesus įrenginyje, dar vadinamus kraštiniu dirbtiniu intelektu.
Šis metodas turi keletą privalumų:
- Geresnis privatumas ir saugumas: kadangi neapdoroti duomenys apdorojami tiesiogiai įrenginyje, naudotojai gali mėgautis santykinai didesniu savo asmeninės informacijos privatumu, nes jos nereikia perduoti į debesį apdorojimui.
- Mažesnis vėlavimas: apdorojimas įrenginyje integruojamas į mažesnį vėlavimo laiką, todėl naudotojams realiuoju laiku tampa maloniau naudotis tokiomis taikomosiomis programomis kaip AR, žaidimai ir balso atpažinimas.
- Energijos vartojimo efektyvumas: kuo labiau lokalizuotas apdorojimas, tuo mažiau energijos sunaudojama - puikus veiksnys, padedantis prailginti mobiliųjų įrenginių baterijos veikimo laiką.
Kadangi dirbtinis intelektas vis dažniau tampa mobiliųjų įrenginių patirties pagrindu, tai leidžia „Xiaomi“ produktams palaikyti daug atminties reikalaujančias galimybes, kurios ateinančiais metais lems flagmanų modelius.