Telefonai

„Huawei“ gali ir vėl sudrebinti telefonų rinką: į bendrovės telefonus jau netrukus gali grįžti galimybė, kurios nebuvo pastaruosius metus

Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ daugiau nei ketverius metus kovoja su JAV vyriausybės sankcijomis. 2019 m. gegužę JAV Prekybos departamentas įtraukė „Huawei“ į subjektų sąrašą, iš esmės uždraudęs JAV įmonėms parduoti įmonei aparatinę ir programinę įrangą bei panaikindamas jos prieigą prie 5G lustų rinkinių. Šis žingsnis padarė didelį smūgį „Huawei“ verslui, nes ji labai pasitikėjo JAV tiekėjais lustų atžvilgiu.

„Huawei“ gali ir vėl sudrebinti telefonų rinką: į bendrovės telefonus jau netrukus gali grįžti galimybė, kurios nebuvo pastaruosius metus

Tačiau naujausioje „Reuters“ ataskaitoje teigiama, kad „Huawei“ pagaliau galės naudoti 5G mikroschemų rinkinius, kurie buvo sukurti kartu su Kinijos „Semiconductor Manufacturing International Corporation“ (SMIC). Ataskaitoje nurodoma, kad „Huawei“ ir SMIC kuria 5G mikroschemų rinkinius naudodami SMIC N+1 gamybos procesą ir „Huawei“ elektroninio projektavimo automatizavimo (EDA) programinės įrangos įrankius.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

SMIC gamybos procesas galios ir stabilumo požiūriu bus panašus į konkurentų 7 nm proceso technologijas, nors iš tikrųjų jis nėra sukurtas 7 nm procesu. Būsimų „Huawei“ 5G mikroschemų rinkinių išeiga bus mažesnė nei 50 %. Prognozės rodo, kad įmonė iš pradžių gali pagaminti nuo 2 iki 4 milijonų 5G lustų rinkinių, su galimybe vėliau pasiekti 10 mln.

Ši plėtra gali būti reikšmingas „Huawei“ laimėjimas, kadangi nuo JAV sankcijų įsigaliojimo jai sunku rasti alternatyvių tiekėjų savo 5G mikroschemų rinkiniams. Pačios „Huawei“ „HiSilicon“ mikroschemų rinkiniai, kuriuos ji naudojo savo išmaniuosiuose telefonuose, taip pat buvo uždrausti. Bendrovė tyrinėjo alternatyvas, įskaitant „MediaTek“ ir „Qualcomm“, tačiau jie manė, kad šios galimybės ilgainiui nėra perspektyvios dėl geopolitinės įtampos tarp Kinijos ir JAV.

Pirmasis „Huawei“ telefonas su naujai sukurtu 5G mikroschemų rinkiniu bus pristatytas vėliau šiais metais. Tai gali suteikti „Huawei“ pranašumą itin konkurencingoje išmaniųjų telefonų rinkoje, kur 5G galimybės tampa vis svarbesnės. Tačiau belieka pamatyti, kiek sėkminga bus ši partnerystė su SMIC ir kaip tai paveiks „Huawei“ padėtį rinkoje.

„Huawei“ padėties su 5G išmaniaisiais telefonais analizė

Galimas 5G telefonų su bendrai sukurtais mikroschemų rinkiniais pristatymas yra reikšmingas pokytis „Huawei“, nes tai leis įmonei efektyviau konkuruoti pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje. 5G tampa vis svarbesnis, o „Huawei“ galimybė pasiūlyti 5G telefonus bus didelis pranašumas.

Tačiau yra keletas iššūkių, su kuriais „Huawei“ susiduria gamindama ir parduodama 5G telefonus. Pirmasis iššūkis yra maža „Huawei“ 5G lustų rinkinių išeiga. Tai reiškia, kad įmonė, norėdama patenkinti paklausą, turės pagaminti daug lustų. Antrasis iššūkis – lustų kokybė. Gali būti, kad „Huawei“ 5G mikroschemų rinkinių kokybė gali būti ne tokia gera, kaip tų, kuriuos gamina kitos įmonės.

Apskritai tai rodo, kad „Huawei“ bendrai sukurti 5G mikroschemų rinkiniai gali būti didelis bendrovės pranašumas, tačiau norint sėkmingai veikti pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje, „Huawei“ turės įveikti tam tikrus iššūkius.

Štai keletas papildomų minčių šia tema:

  • JAV sankcijos „Huawei“ turėjo didelės įtakos bendrovės verslui. Dėl sankcijų „Huawei“ buvo sunku gauti komponentų, kurių jai reikia produktams gaminti. Dėl to sumažėjo „Huawei“ rinkos dalis pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje.
  • „Huawei“ ir SMIC bendradarbiavimas yra ženklas, kad „Huawei“ yra įsipareigoję kurti savo 5G mikroschemų rinkinius. Tai teigiamas pokytis „Huawei“, nes tai suteiks bendrovei daugiau galimybių kontroliuoti savo tiekimo grandinę.
  • Galima 5G mikroschemų rinkinių nauda įmonei ir pasaulinei išmaniųjų telefonų rinkai yra didelė. „Huawei“ 5G mikroschemų rinkiniai galėtų padėti įmonei atgauti savo rinkos dalį pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje. Jie taip pat galėtų padėti paspartinti 5G technologijos pritaikymą visame pasaulyje.

Bendrovės telefonų ateitis rinkoje

„Huawei“ išmaniųjų telefonų ateitis neaiški, tačiau yra keletas galimų scenarijų, kurie gali pasiteisinti.

  • „Huawei“ galėtų toliau kurti savo 5G mikroschemų rinkinius ir tapti pagrindiniu žaidėju pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje. Tam įmonei tektų įveikti mažos išeigos ir kokybės kontrolės iššūkius, tačiau jei „Huawei“ pasiseks, jis gali atgauti savo rinkos dalį ir tapti pagrindiniu „Apple“ ir „Samsung“ konkurentu.
  • „Huawei“ galėtų sutelkti dėmesį į kitas technologijų pramonės sritis, tokias kaip debesų kompiuterija ir dirbtinis intelektas. Tai leistų įmonei toliau augti ir diegti naujoves, net jei ji ir nepajėgtų konkuruoti pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje.
  • „Huawei“ gali įsigyti kita įmonė. Tai leistų įmonei tęsti veiklą, tačiau reikštų, kad „Huawei“ nebebūtų Kinijos valdoma įmonė.

„Huawei“ išmanieji telefonai priklausys nuo daugelio veiksnių, įskaitant JAV ir Kinijos prekybos karo baigtį, 5G technologijos vystymąsi ir įmonės gebėjimą įveikti iššūkius, su kuriais ji susiduria. Tačiau „Huawei“ potencialas ir toliau išlikti pagrindiniu žaidėju pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje vis dar yra gyvas.

Štai keletas papildomų veiksnių, galinčių turėti įtakos „Huawei“ išmaniųjų telefonų ateičiai:

  • 5G technologijos populiarumas. Jei 5G bus plačiai pritaikytas, tai gali padėti „Huawei“ atgauti savo rinkos dalį pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje.
  • „Huawei“ operacinės sistemos „HarmonyOS“ kūrimas. Jei „HarmonyOS“ bus sėkminga, tai gali padėti „Huawei“ sumažinti priklausomybę nuo „Google Android“ operacinės sistemos.
  • Politinis klimatas tarp JAV ir Kinijos. Jei politinis klimatas tarp dviejų šalių pagerės, „Huawei“ gali lengviau gauti komponentų, kurių jai reikia gaminiams gaminti.

Apskritai „Huawei“ išmaniųjų telefonų ateitis yra neaiški, tačiau bendrovė gali ir toliau išlikti pagrindine žaidėja pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje, jei sugebės įveikti iššūkius, su kuriais susiduria.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

atnaujinta 2023-07-24, 10:36

Temos

3 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Vv

Va tik kad tikrai nesudrebins, ypač europos. Google servisų nėra, google pay nėra, huawei pay nėra, kam mums tokie fotikai su 5g?

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas