Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ daugiau nei ketverius metus kovoja su JAV vyriausybės sankcijomis. 2019 m. gegužę JAV Prekybos departamentas įtraukė „Huawei“ į subjektų sąrašą, iš esmės uždraudęs JAV įmonėms parduoti įmonei aparatinę ir programinę įrangą bei panaikindamas jos prieigą prie 5G lustų rinkinių. Šis žingsnis padarė didelį smūgį „Huawei“ verslui, nes ji labai pasitikėjo JAV tiekėjais lustų atžvilgiu.
Tačiau naujausioje „Reuters“ ataskaitoje teigiama, kad „Huawei“ pagaliau galės naudoti 5G mikroschemų rinkinius, kurie buvo sukurti kartu su Kinijos „Semiconductor Manufacturing International Corporation“ (SMIC). Ataskaitoje nurodoma, kad „Huawei“ ir SMIC kuria 5G mikroschemų rinkinius naudodami SMIC N+1 gamybos procesą ir „Huawei“ elektroninio projektavimo automatizavimo (EDA) programinės įrangos įrankius.
SMIC gamybos procesas galios ir stabilumo požiūriu bus panašus į konkurentų 7 nm proceso technologijas, nors iš tikrųjų jis nėra sukurtas 7 nm procesu. Būsimų „Huawei“ 5G mikroschemų rinkinių išeiga bus mažesnė nei 50 %. Prognozės rodo, kad įmonė iš pradžių gali pagaminti nuo 2 iki 4 milijonų 5G lustų rinkinių, su galimybe vėliau pasiekti 10 mln.
Ši plėtra gali būti reikšmingas „Huawei“ laimėjimas, kadangi nuo JAV sankcijų įsigaliojimo jai sunku rasti alternatyvių tiekėjų savo 5G mikroschemų rinkiniams. Pačios „Huawei“ „HiSilicon“ mikroschemų rinkiniai, kuriuos ji naudojo savo išmaniuosiuose telefonuose, taip pat buvo uždrausti. Bendrovė tyrinėjo alternatyvas, įskaitant „MediaTek“ ir „Qualcomm“, tačiau jie manė, kad šios galimybės ilgainiui nėra perspektyvios dėl geopolitinės įtampos tarp Kinijos ir JAV.
Pirmasis „Huawei“ telefonas su naujai sukurtu 5G mikroschemų rinkiniu bus pristatytas vėliau šiais metais. Tai gali suteikti „Huawei“ pranašumą itin konkurencingoje išmaniųjų telefonų rinkoje, kur 5G galimybės tampa vis svarbesnės. Tačiau belieka pamatyti, kiek sėkminga bus ši partnerystė su SMIC ir kaip tai paveiks „Huawei“ padėtį rinkoje.
Galimas 5G telefonų su bendrai sukurtais mikroschemų rinkiniais pristatymas yra reikšmingas pokytis „Huawei“, nes tai leis įmonei efektyviau konkuruoti pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje. 5G tampa vis svarbesnis, o „Huawei“ galimybė pasiūlyti 5G telefonus bus didelis pranašumas.
Tačiau yra keletas iššūkių, su kuriais „Huawei“ susiduria gamindama ir parduodama 5G telefonus. Pirmasis iššūkis yra maža „Huawei“ 5G lustų rinkinių išeiga. Tai reiškia, kad įmonė, norėdama patenkinti paklausą, turės pagaminti daug lustų. Antrasis iššūkis – lustų kokybė. Gali būti, kad „Huawei“ 5G mikroschemų rinkinių kokybė gali būti ne tokia gera, kaip tų, kuriuos gamina kitos įmonės.
Apskritai tai rodo, kad „Huawei“ bendrai sukurti 5G mikroschemų rinkiniai gali būti didelis bendrovės pranašumas, tačiau norint sėkmingai veikti pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje, „Huawei“ turės įveikti tam tikrus iššūkius.
Štai keletas papildomų minčių šia tema:
„Huawei“ išmaniųjų telefonų ateitis neaiški, tačiau yra keletas galimų scenarijų, kurie gali pasiteisinti.
„Huawei“ išmanieji telefonai priklausys nuo daugelio veiksnių, įskaitant JAV ir Kinijos prekybos karo baigtį, 5G technologijos vystymąsi ir įmonės gebėjimą įveikti iššūkius, su kuriais ji susiduria. Tačiau „Huawei“ potencialas ir toliau išlikti pagrindiniu žaidėju pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje vis dar yra gyvas.
Štai keletas papildomų veiksnių, galinčių turėti įtakos „Huawei“ išmaniųjų telefonų ateičiai:
Apskritai „Huawei“ išmaniųjų telefonų ateitis yra neaiški, tačiau bendrovė gali ir toliau išlikti pagrindine žaidėja pasaulinėje išmaniųjų telefonų rinkoje, jei sugebės įveikti iššūkius, su kuriais susiduria.
Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.
Temos
Taip pat skaitykite
3 komentarų
Čia gal Lietuvoj nėra bet kitose V.Europos šalyse google servisai yra ir puikiai veikia
gali ivardint bent 3?
Va tik kad tikrai nesudrebins, ypač europos. Google servisų nėra, google pay nėra, huawei pay nėra, kam mums tokie fotikai su 5g?