Laikas nustoti pirkti pigius išmaniuosius telefonus: pateikiamos priežastys, kodėl geriau išleisti 1000 eurų nei sumokėti vos kelis šimtus eurų

Diskutuojant apie išmaniuosius telefonus, didžioji dalis žmonių labiausiai skeptiškai vertina kylančias kainas. Jos didėja kasmet, o vartotojams vis kyla amžinas klausimas - ar, renkantis išmanųjį telefoną, vertėtų pataupyti pinigus, ar vis dėlto geriau investuoti didesnę sumą?

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Laikas nustoti pirkti pigius išmaniuosius telefonus: pateikiamos priežastys, kodėl geriau išleisti 1000 eurų nei sumokėti vos kelis šimtus eurų

Kodėl pigūs išmanieji vis dar kelia nepasitikėjimą? Jie neturi tam tikrų funkcijų, dažnai yra pasenusio dizaino, tačiau privalumas, jog jų naudojimas paprastas, o tai vartotojams svarbu. Be jau išvardintų aspektų, jie gali turėti ir papildomų trūkumų, tokių kaip prastas ryšys ar programinės įrangos atnaujinimo problemos.

Šiame straipsnyje bus diskutuojama, kodėl prieš pirkdami pigesnį išmanųjį telefoną turėtumėte gerai pagalvoti ir kodėl flagmanai yra verti savo kainos.

Priežastys, kodėl neverta taupyti

Šiuolaikiniame pasaulyje, dauguma stengiasi žengti žingsnis į žingsnį kartu su naujovėmis, todėl ir išmanieji telefonai – ne išimtis. Kiekvieną dieną technologijos tobulėja ir keičiasi, todėl svarbu neatsilikti ir prisitaikyti prie pokyčių. Žemiau pateikiame kelias priežastis, kodėl ne visada verta rinktis senesnį ir pigesnį mobilųjį telefoną.

1. Riboti programinės įrangos atnaujinimai

Kurdamos naujus išmaniuosius telefonus, įmonės nustoja kurti naujinimus ir programinę įrangą senesniems, pigesniems modeliams. Nors ir yra kelios išimtys, tačiau galiausiai, kompanijos visiškai nustoja koreguoti, pildyti su senu modeliu suderintą programinę įrangą.

Taigi programinės įrangos atnaujinimų stoka yra vienas iš pagrindinių pigių išmaniųjų telefonų trūkumų. Būtent jų dėka ne tik pagerinamas mobiliųjų prietaisų saugumas, ištaisomos atsiradusios klaidos, tačiau ir suteikiamos naujos funkcijos, kurios gali būti naudingos, padidinančios telefono galimybes. Vien dėlto, kad įmonės pirmenybę teikia naujausių išmaniųjų telefonų programinei įrangai, o ne senesniems ar pigesniems modeliams, naudingiau įsigyti brangesnį, modernesnį įrenginį, kuriam atnaujinimai bus teikiami kur kas ilgiau.

2. Prasta kameros kokybė

Kitas pigaus telefono neigiamas aspektas – žemos kokybės vaizdo kamera. Analizuojant šių laikų visuomenės poreikius, pastebima, jog geras, kokybiškas fotoaparatas išmaniajame tampa vienas iš svarbiausių kriterijų, lemiančių vartotojų pasirinkimą. Nuotraukos be socialinės svarbos taip pat yra naudojamos ir darbo tikslais, tad jei jos fotografuojamos pigiais telefonais, kokybė bus pastebimai blogesnė, lyginant su brangiu.

Kamera – vienas iš labiausiai viliojančių ir akcentuojamų dalykų naujuose išmaniuosiuose telefonuose. Pavyzdžiui, „Google Pixel 4“ reklamuojamas kaip mobilusis, su kurio vaizdo kamera darytos nuotraukos yra panašios į fotostudijos. Žinoma, gretinti telefonu darytas nuotraukas su profesionaliomis – drąsus sprendimas, tačiau jei lygintumėte pigesnio išmaniojo telefono kamerą su brangaus, skirtumus pamatytumėte patys - ypač spalvų sodrume, detalėse.

3. Bloga ekrano ir vaizdo kokybė


Pigesni išmanieji telefonai taip pat paprastai turi mažesnius, ne tokius ryškius ekranus. Daugelis naujų, brangių išmaniųjų telefonų gali pasigirti dideliais ekranais nuo krašto iki krašto su neįtikėtinomis grafinėmis galimybėmis, pavyzdžiui, OLED ekranai, skirti pagerinti juodos ir baltos spalvos kontrastą. Ši OLED technologija taip pat naudojama daugelio geriausių išmaniųjų televizorių gamyboje, kad būtų perteikiamos aukščiausios kokybės spalvos.

Vis dėlto, pigiuose išmaniuosiuose telefonuose dažniausiai naudojami LCD ekranai, kurie spalvas atkuria ne taip kontrastingai. Nors jie gali perteikti deramo tikslumo spalvas, tačiau nėra patys moderniausi ar geriausiai atvaizduojantys ekranai.

4. Mažesnis dydis

Brangesni išmanieji telefonai taip pat dažniausiai yra daug didesni nei pigesni, o tai reiškia, kad galima lengviau rašyti tekstą, skaityti ir žiūrėti vaizdo įrašus. Mažame, ankštame ekrane visos šios funkcijos yra sunkiau naudojamos, pavyzdžiui, žmonės turi koreguoti šrifto dydį, kad galėtų skaityti pranešimus.

5. Papildomų funkcijų trūkumas

Veido atpažinimas, atrakinimas piršto antspaudu, berėmiai ekranai arba ekranai su labai plonu rėmeliu aplink, užtikrinantys didesnę erdvę, didesnė atmintis, aušinimo technologija apsauganti perkaitimo, ilgiau veikiančios baterijos – tai tik keletas brangesnių išmaniųjų telefonų funkcijų, kurių gali nebūti pigiuose.

6. Mažesnė priedų pasiūla

Daugelis žmonių mėgsta personalizuoti savo telefonus įvairiais priedais, pavyzdžiui, naudoti apsauginius telefonų dėklus ne tik kaip apsaugą, tačiau ir kaip aksesuarą. Kuo pigesnis ar senesnis išmanusis, tuo mažiau priedų jam yra. Taip pat ir įrenginio įkrovikliai, ausinės, madingi telefonų dėklai, apsauginiai ekrano stikliukai ar kiti aksesuarai gali būti retesni, sunkiau randami arba netinkamo dydžio.

7. Sunkiau sutaisyti

Vienas pigių išmaniųjų telefonų trūkumas, apie kurį dauguma žmonių negalvoja, yra jų remontas. Pigesniems ar senesniems modeliams rinkoje yra ženkliai mažiau detalių arba jų išvis nėra. Taip pat sunku rasti žmonių, kurie užsiimtų tokių mobiliųjų taisymu, tad jei sugadinsite savo išmanųjį, jis gali būti nebepataisomas. Priešingai nei aptartiems, naujesniems telefonams, detalių yra ženkliai daugiau, nes įmonės teikia pirmenybę būtent jų gamybai.

Pigūs išmanieji telefonai prieš brangius išmaniuosius telefonus

Nors kainų skirtumas didelis, tačiau naudinga sau įsigyti brangesnį telefoną, ypač, kai rinkoje yra daugybė galimybių, leidžiančių flagmanus gauti labai geromis finansinėmis sąlygomis. Telefonų kompanijos dažnai turi tikrai labai gerų pasiūlymų, pavyzdžiui, kartu su mokėjimo planu siūlo išsirinkti ir naujausią, aukščiausio lygio mobilųjį arba atnešus seną išmanųjį, naują telefoną galima įsigyti už mažesnę kainą. Dabar, kai sužinojote, kodėl pigūs išmanieji nėra pats geriausias pasirinkimas, laikas juos detaliau palyginti su brangiais mobiliaisiais.

Privalumai:

 • Mažesnė, daugiau vartotojų prieinama kaina;

 • Atlieka pagrindines telefono funkcijas: skambinimas, žinučių rašymas ir kt.;

 • Galima rasti tokių, kurie yra kokybiškesni lyginant su kitais;

 • Pigesni išmanieji turi senus garso lizdus, kuriuos dalis vartotojų labiau mėgsta;

 • Sugedus, pametus išmanųjį, patiriami mažesni finansiniai nuostoliai.

Išskiriant pagrindinį pigaus telefono privalumą – žema kaina už kurią galima įsigyti prietaisą su visomis būtiniausiomis funkcijomis. Jei ieškotumėte, tikriausiai rastumėte tinkamos kokybės išmanųjį už palyginti nedidelę kainą, tačiau reikėtų nepamiršti, kad kuo jis pigesnis, tuo jo kokybė prastesnė, o funkcionalumas - skurdesnis.

Trūkumai:

 • Dauguma jų nėra atsparūs vandeniui;

 • Kameros kokybė yra žema;

 • Telefono ekranai įprastai yra mažesni ir sunkiau įskaitomi;

 • Mažesnė vidinė atmintis;

 • Riboti programinės įrangos atnaujinimai;

 • Žemesnės kokybės ekranai;

 • Nepalaiko visų mobiliųjų žaidimų;

 • Didesnė perkaitimo rizika;

 • Daugiau ryšio, našumo problemų ir klaidų;

 • Nėra naujausių technologinių sprendimų, funkcijų;

 • Sugedus, gali būti sunku rasti telefono dalių, nes jų pasiūla rinkoje mažesnė.

Pagrindiniai pigių išmaniųjų telefonų trūkumai: prasta kameros ir ekrano kokybė, lėtesnis veikimas, lengvai perkaista, sunkiau suremontuojami, nėra atsparūs vandeniui. Kitaip tariant, pigių išmaniųjų trūkumai ženkliai nusveria teigiamas savybes.

Kodėl brangūs išmanieji telefonai - geresnis pasirinkimas?

Brangesni išmanieji dažnai kainuoja 300 eurų ar netgi 3-4 kartus daugiau, todėl kyla klausimas, kuo jie pranašesni už pigesnius modelius, kainuojančius apie šimtą eurų?

Privalumai:

 • Didžioji dalis telefonų yra atsparūs vandeniui ir ilgaamžiai;

 • Pažangios priekinės ir galinės kameros;

 • Didesni ekranai;

 • Didesnė atmintis;

 • Dažnai atnaujinama programinė įranga;

 • Aukštos kokybės ekranai, kurie palaiko didelę raišką;

 • Didesnis telefonų spalvų ir aksesuarų pasirinkimas;

 • Vartotojo sąsajos yra pritaikytos patogesniam naudojimui;

 • Siūlomos naujausios funkcijos ir technologiniai sprendimai;

 • Didesnė dalių pasiūla, jei reikalingas taisymas.

Pagrindiniai brangių išmaniųjų privalumai yra platus funkcionalumas, naujausi technologiniai sprendimai, kvapą gniaužianti nuotraukų kokybė, pažangūs ekranai, integruotas didesnis saugumas ir dažni programinės įrangos atnaujinimai. Taip pat šiuose telefonuose yra daugiau atminties nei bet kuriame pigiame, o tai svarbu, jei saugojama didelis kiekis duomenų (pavyzdžiui nuotraukų).

Trūkumai:

 • Aukšta kaina;

 • Gali nebūti galimybės prijungti senesnių priedų, pavyzdžiui, 3,5mm jungties;

 • Jei telefonas sugenda nepataisomai arba sudaužomas jo ekranas, patiriamas didesnis finansinis nuostolis.

Pagrindiniai brangių išmaniųjų telefonų trūkumai: aukšta kaina, didesni finansiniai praradimai, jei reikia tvarkyti ar prietaisas sugenda nepataisomai. Žinoma, reikėtų nepamiršti, jog mobilieji šiais laikais yra ilgaamžiški, todėl jei būsite atsargus, saugosite šis tarnaus ilgą laiką.

Ar brangesnis išmanusis telefonas naudojamas ilgiau?

Tokių prekinių ženklų kaip „Apple“, „Samsung“ išmaniųjų telefonų naudojimo trukmė yra mažiausiai 2-3 metai, tačiau tai taip pat priklauso nuo įvairių faktorių. Pateikiami keli veiksniai, turintys įtakos telefono ilgaamžiškumui:

Baterija

Savaime suprantama, kad akumuliatoriaus veikimo laikas labai skiriasi, tačiau brangesni, dėl savo aukštos kokybės, tarnauja ilgiau nei pigūs. Brangiuose išmaniuosiuose esančios baterijos ilgiau neišsenka ne tik trumpuoju periodu, bet ir yra ilgaamžiškos. Žinoma, reikia atsižvelgti į tai, jog veikimo laiką gali paveikti tokie veiksniai kaip temperatūra ir telefono amžius.

Nepaisant esančių faktorių, kurie trumpina naudojimosi laiką, pardavėjai garantuoja, jog brangių išmaniųjų telefonų baterijos yra geresnės kokybės nei pigių. Kaip jau minėta anksčiau, aukščiausios klasės akumuliatoriai yra pajėgesni, ilgiau tarnauja tiek trumpuoju, tiek ilguoju periodu bei jų naudojimo laiką prailgina naujuose mobiliuosiuose esanti aušinimo funkcija.

Programinės įrangos atnaujinimai

Programinės įrangos atnaujinimai yra neatsiejama išmaniųjų telefonų dalis, todėl naujinimai būtini ilgiau naudojamiems mobiliesiems dėl atsirandančių sisteminių klaidų sutvarkymo, kurios gali sukelti didelį nusivylimą vartotojams.

Pigiuose telefonuose nebus tokių dažnų, reikšmingų ar naujų funkcijų pridedančių atnaujinimų kaip brangiuose, kuriuos gamintojai stengiasi papildyti vis naujesnėmis funkcijomis. Įprastai, žemos kainos telefonuose, atnaujinimai būna menkaverčiai, ištaisantys paprastas klaidas ir labai reti.

Fizinis telefono sugadinimas

Tokie fiziniai veiksniai kaip išmaniojo kritimas ant kieto paviršiaus, ekrano suskaldymas, įmetimas į vandenį ar smėlį, gali paveikti prietaiso būklę. Kartais žalą galima ištaisyti, tačiau bet kuris įvykis gali ženkliai sutrumpinti telefono naudojimo laiką.

Brangūs išmanieji telefonai dažnai yra atsparūs vandeniui ir ypač patvarūs. Be to, gausus pasirinkimas įvairių apsauginių dėklų, ekrano apsaugų padeda lengvai išsaugoti savo išmanųjį telefoną nepažeistą. Net jei prietaisas bus sugadintas, lengva rasti servisą, kuriame galima įsigyti reikiamų dalių ar palikti išmanųjį sutvarkymui.

Deja, bet pigūs išmanieji yra priešingybė aptartiems - nėra atsparūs vandeniui ir ilgaamžiai. Šiems prietaisams sunkiau rasti apsauginius priedus, nes didžioji dalis įmonių gamybos nukreipta į populiaresnius, naujesnius modelius, kurie tuo metu labiau perkami. Be to, gali būti sunku rasti ką nors, kas galėtų suremontuoti pigius išmaniuosius, dėl, priešingai nei brangesnių telefonų, ne taip plačiai gaminamų detalių.

Apibendrinant brangesnis išmanusis telefonas tarnaus ilgiau ne tik todėl, kad yra pranašesnis už pigų, bet ir dėl vienos pagrindinės mobiliojo prietaiso taisyklės - pigesni išmanieji yra ne tokie galingi, ką pajusti darosi vis lengviau jam senstant. Taip nutinka todėl, kad įmonės, gaminančios išmaniuosius, teikia pirmenybę naujai į rinką leidžiamiems telefonams, o ne senesnės kartos produktams, kurie tampa pigūs ir pasenę. Taip pat kompanijos visas naujas, veikimą greitinančias ir įrenginio galimybes išplečiančias funkcijas ir programinės įrangos naujinimus kuria brangesniems išmaniesiems.

Išvada

Viską pasvėrus tampa akivaizdu, jog smarkiai taupyti išmaniajam telefonui neapsimoka. Šiuolaikinėje visuomenėje, kai telefonui yra keliami aukšti reikalavimai tiek funkcionalumui, tiek išvaizdai, geriau netaupyti ir nesirinkti itin pigaus modelio.

Yra daugybė priežasčių, kodėl verta įsigyti brangų išmanųjį telefoną, o viena iš jų – šie prietaisai daugeliui mūsų tapo pagrindiniu darbo įrankiu. Telefoninės konferencijos, vaizdo skambučiai, nuolatinis atsakinėjimas į el. laiškus, pranešimų rašymas – visą tai sklandžiausiai galima daryti su pajėgiu išmaniuoju. Taigi, jei norite greitai, kokybiškai ir patikimai dirbti telefonu, verta iš anksto investuoti didesnę pinigų sumą.

Aukščiausios klasės išmanusis telefonas taip pat galės atlikti daugelį funkcijų, kurias atlieka ir kompiuteris. Nuo pramogų iki fotografavimo, nuo vaizdo įrašymo iki bendravimo su artimaisiais per socialinius tinkus, nuo produktyvaus darbo iki su darbu susijusių funkcionalumų – šiais laikais išmanieji atlieka beveik viską. Kompiuteris kišenėje – vis dar skamba beprotiškai, tačiau tai, ko anksčiau žmonės negalėjo turėti, šiais laikais nešiojamės su savimi bei turime galimybę pasinaudoti bet kuriuo metu.

Visada naudinga domėtis apie įvairius išmaniuosius telefonus, analizuoti jų savybes, funkcijas, kurios individualiai reikalingos. Įsivertinkite, kokių funkcionalumų norite prietaise, pasilyginkite skirtingus telefonus bei atsižvelkite į jų privalumus, trūkumus. Taip pat svarbu pasidomėti ir atsiliepimais, kurie parašyti iš vartotojų perspektyvos, tačiau galime užtikrinti – įsigiję brangesnį išmanųjį būsite tikrai labai maloniai nustebinti ir nesigailėsite.


25 komentarų

diedas iš kaimo

Lukai Snarski, tavo komentarai ne vietoj, ne laiku ir iš viso kažkoks nesusipratimas, kai autorois komentarus komentuoja. Taip kad - BŪDON!

S

Nepirkite eiliniu auto, geri tik nauji lambo, ferrari.... klausimas kam eiliniam vartotojui, super gera kamera, ar nardymui skirtas telefonas.... 90 proc vartotoju uztenka telefono iki 300eur.

Lukas Snarskis

O bandėte perskaityti tekstą ar tiesiog iškart į komentarų skiltį šokot?

Iš patirties

Visada pirkau brangius telefonus. Bet remdamasis telefonų meistro rekomendacijom pasirinkau blackview 9900 pro. Jau treti metai tarnauja puikiai telefonas tiesiog nemirtingas. Taip gal kamera nėra tokia gera kaip aple arba samsungo. Bet jis nieko nebijo , baterija kosminė. Aš jau bučiau sudaužęs gal 3-4 telefonus per tą laiką. Nekalbu kiek kartu jis atsidūrė vandenyje. Jau moraliai sakyčiau telefonas ima nusibosti , bet nieko geriau kolkas nematau , kad pagamintų... Atsparumas man didžiausias kriterijus... O realiai pusė samsungo kainos...

Shimas5

Straipsnis už pinigus, koks nors tel. prekybininkas sumokėjo, pvz.: TELE2, jie reklamai negaili pinigų.

Lukas Snarskis

Gaila, kad mūsų sistema neleidžia prisegti komentaro į patį viršų kvailiausių komentarų. Susisiekite su redakcija, įteiksime jums apdovanojimą.

Arvis

Tiesa yra puikių telefonu bet Lietuvoj jie nepasiekiami,tik civilizuotose šalyse tokie kaip IQOO,VIVO ir t.t.

Arvis

Jau 4 metus naudoji realme x50 pro pirkau už 200 ir jokių problemų.prieš mėnesi per eBay pirkau už 300 iškilusi ( iškilimo nematyti) Samsung s23 ultra.tegul durniai moka tukstsnčiai ,bet ar tai padės

Aig

Baisu, kai nieko apie telefonus nenutuokiančiam žmogui duoda rašyt apie telefonus. Turbūt Apple gerai užmokėjo už straipsnį. Apie ekranų dydžius, atminties talpą, baterijas ir priedų pasirinkimą nusivažiavo totaliai. Apple neduoda nieko telefono dėžutėje tik telefoną, kai Xiaomi duoda pakrovėją, ekrano apsaugą, dėkliuką. Prie to 1000€ dar išleisi 200-300€ brandiniams priedams vien tam kad naudotis telefonu.

Giedrė

Nusipirkau telefoną už kiek daugiau nei 300€ ir pamaniau, kad nusipirkau pigų, nes "Apple" kainuoja trigubai brangiau :) .

Kęstas

Senais laikais reikėjo gerai pakratyt kišenę, kad gautum mandriausią išmanųjį, na o dabar jau už kokius 300-400 eu gali nusipirkt tikrai kažką rimto..Laikai keičiasi. Beje labai norėčiau kad mažesni telefonai tqptų prieinamesni

Inga

Nei vienas punktas neįtikino ir neatsakė į klausimą " kodėl verta pirkti brangų telefoną?"
Tik vieno žmogaus pamąstymai, nes nenurodytas nei vieno šaltinis kuo remtąsi..
Kaip kažkas ir sakė " straipsnis apie nieką "

Ignas

Nu čia gerai į lankas prašauta, jei ir pinigėlis iš ko gautas, tai labai akivaizdžiai už brangų šlamštą agituojama pirkt:)
Tas brangus nuo pigaus dažniausiai skiriasi max 3 dalykais, kurie daugumai ne esminiai. Geresnė kamera, aliuminis/titanas prieš plastiką ar pan, gal ten gorilla glass geresnė uždėta, didesnė baterija ir ryškesnis ekranas (ne visų). O kad ip65 nėr, tai nereiškia, kad vandenį kas jiems atsitinka, dauguma deda apsaugas.
Pasakykit kuo flagmanas vertas 5x savo kainos lyginant su poco x6pro (mano manymu geriausiu "pigaus" telefono segmente. Nusipirkau už 250e.
Kad plastikas pas mane ir kamera prastesnė ok, tarkim, nora dauguma nepasakytų ypač dieną kur su pigiu, kur su brangiu daryta nuotrauka..

Jonas

Čia tai prajuikino mažesnis priedų skaičius... Tai kaip ten su Samsung, apple ir kt kurie tesugeba vos kabelį įdėti, o ir to nebededa vardan "žaliojo" kurso... O prie sumos ir taip nemenkos 1200-1500 dar ir apie 200e priedams reikia išleisti jeigu nori originalaus dėklo, pakrivėjo bei kabelio, ausinės tai dar plius 200e. Kai tuo tarpu pigesni xiomi oneplius sugeba idėti ir laidą ir pakrovėją ir apsauginį dėklą, na o ekrano apsauga iškarto iš dėžutės - žodžiu imk ir naudok, kas būdavo ir pas kitus. Nugraužtas obuolys tai dar ir pasenusias metais technologijas parduoda kaip naujas. Bet, vartotojo teisė rinktis ir jis pats atsirenka kas jam svarbiau - ar ženkliukas, ar pilnas komplektas ir niekuo kokybe nenusileidžiantis vidutiniokas ;)

Vivis

Visiška nesąmonė, kad pigesni telefonai reti, sunku sutaisyti, mažai detalių, nes jie nepopuliarūs. Pigesni yra kaip tik populiarūs. Neverta pirkti labai brangių, dvigubai brangesni, bet dauguma net nepastebės jokių privalumų, puikiai viską atliks ir pigesni telefonai.

Joo

Autorius galėtų parašyti straipsniuką Nustokite pirkti pigius automobilius. Išvardintų visus privalumus S merso, 7 bmw ir kitų. Koks priekvailis.

Petras

Kokie mažesni ekranai pigesnių išmaniujų? Neklaidinkite skaitytojų ponas Arnai. Pigių išmaniujų dar reikia paieškot kurių ekranas mažesnis nei 6,5 colio. Ir apskritai domėkitės labiau telefonais, nes jūsų klaidas ilgai tektų taisyt...

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas