Dar praėjusių metų pradžioje buvo pristatytas naujasis belaidžio įkrovimo standartas „Qi2“, kurį kūrė „Apple“ ir kiti šios organizacijos nariai, o tai leis įkrauti įrenginius greičiau ir efektyviau.
Tokio kelio ženklo dar būsite nematę – spauskite čia ir sužinokite, ką jis reiškia ir kur naudojamas
„Wireless Power Consortium“ praėjusių metų sausį pristatė naująjį „Qi2“ belaidžio įkrovimo standartą ir tų pačių metų balandį jį išleido. „HMD Skyline“ yra pirmasis, ir kol kas vienintelis, „Android“ išmanusis telefonas, palaikantis šį standartą.
Nors daugelis tikėjosi, kad „Google Pixel 9“ išmanieji telefonai ją taip pat turės, taip nėra. „Google Pixel 9“, „Pixel 9 Pro“ ir „Pixel 9 Pro XL“ vis dar palaiko senąjį „Qi“ standartą. Tai reiškia, kad nors šie telefonai gali įkrauti belaidžiu būdu iki 23W su „Pixel“ stovu, su suderinamu „Qi“ sertifikuotu EPP belaidžiu įkrovikliu jie gali įkrauti tik iki 12W, o ne iki 15W.
„Qi2“ standarto nebuvimas taip pat reiškia, kad su neatlenkiamais „Pixel 9“ telefonais negalima naudoti į „MagSafe“ panašių magnetinių priedų. Dabar aiškėja ir tokio sprendimo priežastys.
JAV technologijų bendrovės atstovai atskleidė, kad senesnis „Qi“ protokolas buvo lengviau prieinamas rinkoje, o perėjimas prie „Qi2“ neturi jokios apčiuopiamos naudos.
Didžiausias „Qi2“ privalumas - geresnis įkrovimo greitis ir mažesni energijos nuostoliai, kurie pasiekiami geriau suderinus įkroviklius ir įrenginius. Tikėkimės, kad „Pixel 10“ serija, ir būsimi kitų prekės ženklų flagmanai, jau turės „Qi2“ palaikymą.
Kaip jau minėjome, neseniai debiutavęs „HMD Skyline“ yra vienintelė galimybė „Android“ vartotojams, norintiems išbandyti šį naująjį belaidžio įkrovimo standartą.