Telefonai

Pokyčiai, kuriems Lietuvoje privalo pasiruošti kiekvienas: šiuos pakeitimus privalo atlikti kiekvienas iš mūsų, sužinokite paprasčiausius būdus kaip tai padaryti

Nors jau kitais metais lietuviškus mobiliojo ir fiksuotojo ryšio numerius prasidedančius 8 keisime į 0, apie tai žino ir tam ruošiasi toli gražu ne visi šalies gyventojai. Iki 2025 m. pabaigos Lietuvoje planuojama atsisakyti telefonų numerių pradžios. Vietoje skaičiaus 8 lietuviškuose numeriuose reikės naudoti 0 arba šalies kodą +370.

Pokyčiai, kuriems Lietuvoje privalo pasiruošti kiekvienas: šiuos pakeitimus privalo atlikti kiekvienas iš mūsų, sužinokite paprasčiausius būdus kaip tai padaryti

Tai reikš, jog adresų knygelėje suvesti numeriai, kurie prasideda aštuonetu, bus nepasiekiami. Redaguoti šimtus telefono adresų knygos kontaktų numerių, prasidedančių 8, gali tapti dideliu iššūkiu. Laimei, yra lengvas būdas užtikrinti, kad jūsų telefonas tai padarys už jus.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Telefonų numerių pradžia 8 – sovietinis palikimas, kurio planuojama pamažu atsisakyti. Nors iki 2025 m. lietuviškus numerius galėsime naudoti įprastai, tačiau jau dabar naudinga ugdyti naujus įpročius. Pavyzdžiui, numerius į telefono adresų knygą vesti su šalies kodu +370. Tiesa, naudoti šalies kodą taip pat rekomenduoju, jei susiduriate su problema, kai gaunamo skambučio metu matote ne asmens vardą, o numerį, nors jį jau esate išsaugoję“ – pranešime žiniasklaidai sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Android“ telefonų savininkams

Pasak išmaniųjų įrenginių eksperto, pirmiausia reikia atsisiųsti „Add Country Code“ programėlę. „Naudojant šią programėlę nemokamai pakeisti galima iki 300 kontaktų numerių. arba peržiūrėti kelias reklamas“, – įspėja „Bitės Profas“.

Leiskite programėlei pasiekti telefono kontaktus, taip pat susipažinkite su jos naudojimu ir spustelėkite „OK“. Tada sukurkite atsarginę savo telefono kontaktų kopiją – pagrindiniame programėlės lange pasirinkite „Backup Contacts“ ir spustelėkite „OK“.

„Po to pasirinkite „Pending Contacts“. Ekrano dešinės pusės viršuje matysite pasirinkimą „2 digits“. Spauskite ant jo ir pasirinkite „1 digit“. Spauskite pirmą nuo viršaus „Update“. Laukelyje „Remove proceeding Trunk“ skaičių pakeiskite į 8. Taip pat įsitinkinkite, kad laukelyje „Starting With“ būtų skaičius 8, o „Having Lenght“ – 9. Paskutiniame laukelyje turėtų būti nustatytas Lietuvos kodas +370“, – sako M. Vrubliauskas.

Įsitikinus, kad viskas nustatyta teisingai, ekrano dešinės pusės apačioje spauskite „Next“. Atsidariusiame lange matysite telefono kontaktus – vardus su 2 telefonų numeriais. Pirmas numeris po vardo, kuriame raudonai pažymėtas skaičius 8, bus ištrintas. Tuo metu antras numeris, kuriame žaliai pažymėtas kodas +370, bus pridėtas.

„Ekrano dešinės pusės apačioje spauskite „All“ – taip pažymėsite visus kontaktus, kuriuos norite pataisyti. Jei pastebite telefono numerius, kurių keisti nenorite, juos atžymėkite“, – sako „Bitės Profas“.

„Pasitikrinus, ar viskas nustatyta gerai, spauskite „Update“ ir palaukite kelias sekundes, kol operacija bus sėkmingai atlikta. Tada spauskite „OK“, – sako M. Vrubliauskas.

„Android“ instrukcijos (8 nuotraukos)

Dabar visi telefonų kontaktų knygos numeriai, kuriuos pasirinkote, pataisyti – vietoje 8, jie prasideda Lietuvos kodu +370.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

„Vis dėlto jei kas nors nepavyko, telefono numerius galite atkurti. Tam ir yra reikalinga atsarginė telefonų numerių kopija, kurią sukūrėte iš pradžių“, – sako „Bitės Profas“.

Tam, kad atkurtumėte telefonų numerius, pagrindiniame „Add Country Code“ programėlės meniu spauskite „Restore Contacts“. Tada patvirtinkite kontaktų, kuriems buvo pakeista numerio pradžia, atkūrimą spausdami „Gerai“. Kontaktų numeriai atkurti, tad spauskite „OK“.

Jei naudojatės „iPhone“ telefonu

Anot M. Vrubliausko, „iPhone“ savininkai, norėdami automatiškai pakeisti visų turimų kontaktų numerių pradžią, pirmiausia turėtų atsisiųsti „Country Code Fixer“ programėlę ir ją įdiegus atidaryti.

„Jei norėsite pakeisti telefonų numerių pradžią ir pridėti šalies kodą daugiau nei 20 kontaktų, turėsite sumokėti vienkartinį mokestį – apie 3,50 Eur. Beje, ši programėlė neturi numerių atsarginės kopijos ir kontaktų atkūrimo funkcijos. Dėl to įdėmiai vadovaukitės šia instrukcija ir neskubėkite“, – įspėja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„iPhone“ instrukcijos (4 nuotraukos)

Tam, kad pakeistumėte visus norimus telefono adresų knygos numerius, „Country Code Fixer“ programėlėje pasirinkite „Use custom prefixes“. „Tada po „Country code“ įveskite 370, „National trunk code“ – 6, o „Trunk code“ – 8 ir spauskite „Preview“. Tai atlikę programėlei leiskite pasiekti telefono kontaktus“, – sako „Bitės Profas“.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Ekrane matysite telefono kontaktų numerių sąrašą. Raudonai bus pažymėti tie, kurie prasideda 8, o juodai – nauji, kurie prasidės šalies kodu +370. Jei pastebite telefonų numerius, kurių keisti nenorite, juos atžymėkite. „Spauskite „Apply“. Štai, visi telefono adresų knygoje esantys numeriai, kuriuos pasirinkote, pakeisti“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Dabar visi telefonų kontaktų knygos numeriai, kuriuos pasirinkote, pataisyti – vietoje 8, jie prasideda Lietuvos kodu +370.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

2 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Bravo

Bravo. 1000 proc. clickbaitinė antraštė, nieko nesakanti apie straipsnio turinį. Pretenduojat į rimtus ar geltonuosius portalus?

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas