Kaip rasti pusiausvyrą tarp darbų, mokslų ir asmeninio laiko, kaip suvaldyti informacijos chaosą, o atradus laiko sau, jį praleisti turiningai? Visi atsakymai – išmaniajame įrenginyje. Naujos programėlės padės ne tik subalansuoti krūvį, bet ir praturtins laisvalaikį.
„Programėlės tapo nematomais darnaus darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros kūrėjais. Šiandien, kai laikas yra didžiausia prabanga, programėlės suteikia mums galimybę maksimaliai praturtinti laisvalaikį ir pagelbėti darbuose ar moksluose. Tiesa, kiekvieną kartą ieškant naujų programėlių, svarbu atsižvelgti į savo poreikius ir ieškoti jų pagal tai: pagalbai darbuose, intensyviai mokantis ar norint turiningai pailsėti pertraukėlių metu. Be to, net turint ir naudojant pamėgtas programėles verta proaktyviai užsukti į programėlių parduotuves, pavyzdžiui, „AppGallery“, nes jose gali būti naujų ar atnaujintų sprendimų“, – sako „Huawei“ produktų mokymų vadovė Lietuvoje Urtė Eidžiūnaitė.
Patogesnis planavimas
Po poilsio ir atostogų grįžtant prie akademinio ar darbo tempo svarbiausia nepamesti kasdienių tikslų, o tam pasitarnaus planavimo programėlės.
„Nesvarbu, ar tai būtų darbo planavimas ar svarbūs asmeniniai priminimai, programėlė „Reminders“ padeda naudotojams veiksmingai valdyti laiką ir išlikti organizuotiems. Tarp jos siūlomų funkcijų – priminimų nustatymas ir užduočių planavimas. Todėl naudotojai gali lengviau susidėlioti prioritetus ir programėlės pagalba planuoti kasdienę veiklą. Programėlė „Reminders“ leidžia naudotojams nustatyti galutinius terminus ir suskirstyti užduotis į kategorijas. Taigi, siekiantiems geriau valdyti savo laiką, „Reminders“ yra patikimas pagalbininkas, kuris padės išlikti produktyviam ir organizuotam“, – dalinasi U. Eidžiūnaitė.
Patikimas kalbų mokymasis
„Programėlė „Tandem“ yra kur kas daugiau nei dar viena aplikacija, skirta mokytis kalboms. Ji veikia kaip kišeninis portalas, suteikiantis pernelyg daug darbų turinčiam žmogui išnaudoti savo pertraukėles ar laisvą laiką produktyviems lingvistiniams pasimatymams. Programėlės veikimo principas pagrįstas praktika, jog veiksmingiausias būdas mokytis kalbos – praktikuotis su gimtakalbiais. „Tandem“ naudotojai gali rinktis iš šimtų skirtingų kalbų, o tuomet rasti kalbų mokymosi partnerius, atitinkančius jų interesus ir pradėti pokalbį tekstu, balsu ar net vaizdo įrašu. Programėlėje taip pat yra vertimo įrankiai bei taisymo galimybės, todėl naudotojams lengviau mokytis ir taisyti klaidas realiuoju laiku, tad ji pravers tiek pradedantiesiems, tiek jau pažengusiems“, – pataria U. Eidžiūnaitė.
Darbo ir asmeninio poilsio balansas
Ieškant atsvaros darbų tempui, ypač svarbu skirti laiko asmeniniam poilsiui. Būtent į tai orientuota programėlė „Headspace“.
„Šios populiarios programėlės pagalba galėsite pasinerti į susikaupimo ir koncentracijos sesijas jums patogiu laiku. „Headspace“ siūlo daug skirtingų meditacijos, miego garsų ir koncentracijos pratimų, padedančių naudotojams atsipalaiduoti, sumažinti stresą ir pagerinti bendrą savijautą. Programėlėje pateikiamos įvairios teminės meditacijos sesijos atsižvelgiant į skirtingus naudotojų poreikius ir pageidavimus, pavyzdžiui, streso mažinimo, susikaupimo ar miego. Be to, „Headspace“ taip pat siūlo ir trumpesnius meditacijos pratimus, kuriuos galima lengvai įtraukti į kasdienę rutiną“, – sako ekspertė.
Išmanus gamtos pažinimas
Rudenį, kai tarp darbų ar mokslų norisi dar pabūti gamtoje, pravers programėlė „Flora Incognita“ – asmeninis skaitmeninis botanikas.
„Programėlė „Flora Incognita“ padeda naudotojams atpažinti ir sužinoti daugiau apie įvairiausias augalų rūšis. Ši programėlė naudoja dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi algoritmus: iš nuotraukos „Flora Incognita“ atpažįsta augalo rūšį ir pateikia išsamią informaciją apie jį. Programėlėje galime rasti didžiulę augalų rūšių duomenų bazę, įskaitant jų savybes, buveines ir auginimui reikalingas sąlygas. Dėl itin patogios vartotojo sąsajos ir tikslaus identifikavimo galimybių, „Flora Incognita“ yra vertingas įrankis tiek gamtos mylėtojams ar botanikos entuziastams, tiek ir visiems, kas nori daugiau sužinoti apie augalų karalystę“, – teigia U. Eidžiūnaitė.
Būdas tyrinėti kosmosą
„Programėlė „Solar System Scope 3“ – nepamainomas vedlys norintiems tyrinėti mūsų Saulės sistemą ir naktinį dangų. Joje pateikiamas išsamus ir interaktyvus Saulės sistemos modelis, leidžiantis naudotojams atrasti planetas, natūralius palydovus, asteroidus bei kometas. Programėlėje pateikiamos tikros teleskopais ir erdvėlaiviais padarytos nuotraukos, todėl dangaus kūnai matomi tikroviškai. „Solar System Scope 3“ esančios priartinimo, orbitinių greičių ir stereoskopinio 3D režimo funkcijos siūlo patrauklią ir mokomąją patirtį kosmoso entuziastams ir astronomijos mėgėjams. Tai mokslo ir pramogų derinys, kuriame sukaupta daug informacijos apie kiekvieną dangaus kūną. Ji yra puiki mokomoji priemonė, kuria galima naudotis bet kada ir bet kur, net neturint prieigos prie interneto“, – išskiria specialistė.