„Redmi Note 7“ apžvalga

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2019-05-20
„Redmi Note 7“ apžvalga
0 Pasidalinimai
594 Peržiūros

Tikriausiai dauguma Jūsų žinote, jog „Xiaomi“ šiemet įkūrė naują dukterinę kompaniją „Redmi“, kuri tapo atsakinga už tuo pačiu vardu vadintą ir „Xiaomi“ šeimai priklausiusią telefonų seriją. Nesunku nuspėti, kad „Redmi“ produkcija tapo pakankamai populiari vos tik išleidus pirmąjį šio gamintojo įrenginį.

Pagrindinis „Redmi“ prekinio ženklo privalumas – labai patraukli kaina ir pakankamai geras kainos/kokybės santykis. Telefonai.eu visai neseniai išbandė pirmąjį šios kompanijos kūrinį „Redmi Note 7“, šiuo metu kainuojantį mažiau nei 200 eurų. Šiandien pabandysime atsakyti į esminius klausimus – ar galima už tokią pinigų sumą nusipirkti gerą telefoną ir kuo būtent šis modelis yra patrauklesnis už daugumą kitų?

„Redmi Note 7“ apžvalga – telefono dizainas

„Xiaomi“ produktai žemesniame kainos segmente dažniausiai negali pasigirti įdomiais ar kažkuo išsiskiriančiais dizaino sprendimais. Tačiau dirbdami prie „Redmi Note 7“ gamintojai tikrai pasistengė nustebinti ir, bent jau mano akimis, jiems tai pavyko tikrai gerai. Tikriausiai niekam ne paslaptis, jog dauguma kompanijų siekdamos sumažinti gamybos kaštus ir pasiūlyti kuo patrauklesnę kainą dažniausiai atima kažką iš vartotojo, bet tik ne šiuo atveju.

„Redmi Note 7“ pasižymi stikliniu korpusu, kurį juosia plastikinis rėmelis. Ar tai yra kažkas, ko mes ar Jūs tikimės iš 200 eurų kainuojančio išmaniojo telefono? Greičiausiai, ne ir tai yra tikrai sveikintina. Nesunku pastebėti ir nedidelę lašo formos išpjovą ekrane ir kiek didokus ekrano rėmelius visose kraštinėse. Tiesa, norėčiau atkreipti dėmesį į tai, jog šiame kainos segmente tokių siaurų rėmeliu reikėtų gerai paieškoti, bet kita vertus, tai tikrai neprilygsta flagmanams.

Kaip bebūtų, „Redmi Note 7“ yra labai patogus telefonas – jis labai maloniai nugula rankoje ir naudotis juo yra tikras malonumas. Vertėtų atkreipti Svarbu ir tai, jog nors jis visas yra stiklinis, tačiau priešingai nei dauguma kitų panašių įrenginių – šis nėra toks slidus, tačiau vis dėlto yra toks pats teplus kaip ir dauguma kitų.

„Redmi Note 7“ apžvalga – telefono ekranas

Per pastaruosius keletą metų išmaniųjų telefonų ekranai smarkiai patobulėjo ir dabar turime ne tik aukštos raiškos variantų, tačiau ir tokių, kurie pasižymi itin siaurais rėmeliais ar turi įdomius išpjovimus viršutinėje dalyje. „Redmi Note 7“ iš esmės atitinka tik vieną iš šių kriterijų, nes viršutinėje dalyje, kaip jau minėjau, puikuojasi lašo formos išpjova, kurioje įmontuota kamera asmenukėms.

Kaip tikriausiai jau žinote, „Redmi Note 7“ pasižymi 6,3 colių įstrižainės LCD ekranu su Full HD raiška, jau keletą metų esančia absoliučiu standartu šioje kainų grupėje. Žvelgiant į kitas ekrano specifikacijas – viskas atrodo labai standartiškai ir bent jau iš pradžių sudarė įspūdį, jog šiame segmente nepavyks pastebėti nieko labai ypatingo. Tačiau šiuo atveju kiek suklydau.

Jeigu LCD matricos ekranai išmaniuose telefonuose jau turbūt nieko nenustebins, o dažnai ir privers kiek nusivilti, tačiau tai, ką galima išvysti „Redmi Note 7“, tikrai nudžiugins Jūsų akis. Žinoma, tai nėra geriausias ekranas rinkoje, tačiau už 200 eurų sugalvoti kažką geriau būtų labai sudėtinga. Ekranas ryškus ir pakankamai gerai įžiūrimas net ir saulėtą dieną, spalvų atkūrimas taip pat geras, ir apskritai, viskas pakankamai ryšku ir, manyčiau, gražu.

Norėčiau atkreipti dėmesį į dar vieną dalyką. Apatinėje ekrano dalyje nesunkiai pastebimas ganėtinai nemažas juodas rėmelis. Tačiau tai nėra tik neišnaudota tuščia erdvė, mat gamintojas čia įmontavo LED pranešimų švieselę. Būsiu atviras su Jumis ir prisipažinsiu, jog iš pradžių šio sprendimo net nepastebėjau, nes šviesa yra pakankamai blanki ir kartais sunkiai pastebima. Vis dėlto, kai žinote, jog ten yra toks dalykas – pastebėti tikrai nebus sudėtinga bei pakankamai naudinga.

„Redmi Note 7“ apžvalga – telefono veikimas

Naujasis „Redmi Note 7“ veikia su „Qualcomm Snapdragon 660“ procesoriumi, o mano testuotas modelis turėjo 6 GB operatyviosios (RAM) bei 64 GB vidinės atminties. Žinoma, kaip ir įprasta visiems įrenginiams, kuriuos kuria „Xiaomi“, telefone įdiegta MIUI vartotojo sąsaja, pagrįsta „Android 9.0 Pie“ operacinės sistemos versija.

JPer daug nesileidžiant į detales, reikėtų žinoti, kad iš šio išmaniojo telefono nereikėtų tikėtis didelių stebuklų. „Redmi Note 7“ naudojamas procesorius ne tik nėra pats galingiausias rinkoje, bet ir netrukus taps senstelėjusiu. Kita vertus, šiuo atveju jam puikiai talkina 6 GB operatyviosios atminties ir dalinai kompensuoja galios trūkumą. Iš esmės viskas veikia gerai – per keletą savaičių neteko susidurti su strigimais, pakibimais ar panašiais nesusipratimais. Tiesa, „Note 7“ turi keletą skirtingų atminties konfigūracijų, todėl jeigu turite galimybę – rinktinės 6 GB RAM versiją. Tačiau gerą išmaniojo veikimą, kaip ir įprasta, užgožia MIUI vartotojo sąsaja, dažnai turinti nemažai spragų.

Viena didžiausių spragų, kuri nesunkiai bus pastebima kiekvienam, pasinaudojusiu telefonu bent kelias dienas – pranešimų (ne)atvaizdavimas, kuomet ekranas užrakintas. Švelniai tariant, šią problemą pavadinčiau katastrofa. Įsivaizduokite, jog „Google“ kalendoriuje turite susirašę savo svarbiausius dienos susitikimus, apie kuriuos per daug negalvojate ir tikitės sulaukti priminimo iš savo išmaniojo. Deja, tačiau greičiausiai tai neįvyks, nes dėl kažkokių nežinomų priežasčių Jūsų telefonas neatliks jokio veiksmo, kad per užrakintą ekraną Jums praneštų apie tai! Ir taip su dauguma programėlių.

Dar vienas smagus nutikimas su šiuo išmaniuoju telefonu – atrasti „Always on display“ nustatymai paieškoje. Nesu tikras, dėl kokios priežasties to ieškojau, tačiau visiškai netikėtai atlikęs nustatymų paiešką radau nustatymus, kurie matomai buvo paslėpti, nes tiesiog neveikia ir tokios funkcijos „Note 7“ modelyje nepalaikomos. Nežinau ar tikrai reikalinga telefono nustatymuose paslėpti nereikalingus dalykus, vietoj tokių nustatymų pašalinimo, tačiau teigiamo įspūdžio tai nepalieka.

Daugiau plėstis šiame skirsnyje nesinorėtų, tai pabandysiu trumpai apibendrinti viską. „Xiaomi Redmi Note 7“ pasižymi tikrai pakankamai geru veikimu ir šis įrenginys puikiai tiks tiems, kurie ieško nebrangaus telefono, tačiau vartotojo sąsajos kuriamos problemos turėtų priversti susimąstyti kiekvieną apie šio prietaiso įsigijimą.

„Redmi Note 7“ apžvalga – telefono garsas

Vidutinės ar žemesnės klasės „Xiaomi“ išmanieji telefonai niekada nepasižymėjo gera garso kokybe, o „Redmi Note 7“, deja, irgi netaps išimtimi. Pirmasis trūkumas, kuomet kalbame apie įrenginio garsą, yra tas, kad telefone rasime tik vieną garsiakalbį, kuris įmontuotas apatinėje briaunoje.

Taip, „Redmi Note 7“ neturi stereo garsiakalbių, o tai, ką gali pasiūlyti šis telefonas yra labai vidutiniška. Garsas tikrai nepasižymi tyrumu, o jeigu klausote muzikos pakankamai garsiai, pasigesite tiek aukštų, tiek ir žemų dažnių. Tiesą pasakius, rezultatas visiškai nenustebino dėl jau aukščiau minėtų priežasčių ir norėtųsi tikėtis, jog netolimoje ateityje stereo garsiakalbiai pasieks ir šį kainos segmentą.

Kalbant apie pokalbio ausinę labai daug kritikos nebus. Pašnekovas Jus tikrai girdės pakankamai aiškiai ir garsiai, o ir Jums nekils jokių problemų išgirsti kas Jums norima pasakyti, tačiau visa tai nė iš tolo neprilygs aukštesnės klasės išmaniųjų galimybėms. Pokalbių kokybę laikyčiau pakankamai vidutiniška, tačiau to visiškai pakaks daugumai mūsų.

Garsas per ausinių jungtį vėlgi neprivers nukristi nuo kėdės. Visi dažniai atkuriami pakankamai neblogai, bet labai trūksta garsumo. Matyt, „Redmi” nuomone, vartotojas turėtų džiaugtis, kad toks dalykas išvis egzistuoja telefone 2019 metais.

„Redmi Note 7“ apžvalga – telefono kamera

„Redmi Note 7“ daugumos dėmesį tikriausiai patraukė dėl savo kamerų. Nugarėlėje rasime pagrindinį net 48 MPx raiškos vaizdo ir 5 MPx gylio jutiklius, iš kurių antrasis skirtas portretams. Šįsyk į šio išmaniojo kameras pabandysiu pažvelgti kiek kitaip nei įprasta.

Pagrindinė priežastis kodėl šis kameros skirsnis šįsyk kiek kitoks - su šiuo telefonu gaunamus nuotraukų rezultatus galima nesunkiai pagerinti, o tam tereikia pasikeisti kameros aplikaciją. Tačiau pradžiai trumpas bendras įvertinimas.

[images-comparison before_label="Standartinė aplikacija" after_label="GCam aplikacija" image_1="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190317_124158.jpg" image_2="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190317_124203.jpg"]

Reikėtų suprasti, jog tai yra vidutinės klasės išmanusis telefonas ir tikėtis labai didelių stebuklų čia nevertėtų. Daugumoje situacijų, įskaitant ir naktį, galima užfiksuoti tikrai geras nuotraukas, tačiau jos niekaip neprilygs tam, ką gali pasiūlyti flagmanai. Manau, kad mes to ir nesitikime, tiesa? Taigi, nuotraukos pakankamai geros, tačiau prastesnio apšvietimo situacijose spalvos kiek blankokos, detalumas taip pat nėra pakankamai didelis, tačiau už tokią kainą – viskas yra tikrai gerai. Tačiau gali būti ir dar geriau.

[images-comparison before_label="Standartinė aplikacija" after_label="GCam aplikacija" image_1="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190317_122732-1.jpg" image_2="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190317_122738.jpg"]

Į šį išmanųjį telefoną galima parsisiųsti ir įsirašyti „Google“ kameros aplikaciją, kuri daugumoje situacijų galės pasiūlyti geresnės kokybės ir kiek didesnio detalumo nuotraukas. Kaip galima matyti iš pirmo bei antro pavyzdžių, naudojant „GCam“ nuotraukų detalumas kiek geresnis, spalvos ryškesnės, ir apskritai vaizdas žymiai malonesnis akiai. Tiesa, fotografuodamas tamsoje vis dėlto rinkčiausi standartinę aplikaciją.

[images-comparison before_label="Standartinė aplikacija" after_label="GCam aplikacija" image_1="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190317_213312.jpg" image_2="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190317_213320.jpg"]

Kaip galima matyti iš aukščiau esančio nuotraukų palyginimo, esant tamsiam paros metui, su standartine aplikacija užfiksuotos nuotraukos atrodo labiau realistiškos, o ir detalumas kiek geresnis nei „GCam“. Pastarąja aplikacija užfiksuotuose nuotraukose atsiranda akivaizdžiai per daug šviesos, o dėl to sumažėja ir detalumas bei pats vaizdas tampa ne toks patrauklus akiai.

[images-comparison before_label="Standartinė aplikacija" after_label="GCam aplikacija" image_1="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/05/IMG_20190317_132829.jpg" image_2="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/05/00100sPORTRAIT_00100_BURST20190317132859671_COVER.jpg"]

Priekinėje išmaniojo telefono dalyje rasime kamerą su 13 MP raiškos vaizdo jutikliu. Ir tiesą pasakius, negaliu įsivaizduoti, kaip galima būtų naudoti šią kamerą su standartine, telefone įdiegta, programėle. Kaip galima matyti iš aukščiau esančios nuotraukos, su „GCam“ užfiksuota asmenukė atrodo žymiai geriau. Nors abiem atvejais buvo išjungti visi galimi veido patobulinimai, tačiau standartinė aplikacija vis tiek pavertė mano veidą plastikiniu. Žinoma, tiek vienu atveju, tiek kitu atveju galima aiškiai matyti, jog portretų kraštų nustatymas nėra pats geriausias, tačiau nepamirškime, kad telefonas kainuoja mažiau nei 200 eurų.

Taigi, koks būtų kameros verdiktas? Mano manymu „Redmi Note 7“ savo kategorijoje yra pakankamai neblogas pasirinkimas, tačiau kažkokios revoliucijos čia nerasime. Vienas esminių dalykų, kurį rekomenduočiau padaryti visiems, kurie jau įsigijo arba dar svarsto tai padaryti, tai parsisiųsti „GCam“ aplikaciją, nes daugumoje situacijų tikrai pavyks gauti kiek geresnius kadrus. Jeigu nežinote, iš kur ją gauti – galite parsisiųsti paspaudę čia.

„Redmi Note 7“ apžvalga – telefono baterija

Išmaniųjų telefonų baterijos vis dar yra pakankamai jautri tema, ypač tiems, kurie daug keliauja, retai turi galimybę įsikrauti savo išmanųjį telefoną ar tiesiog tikisi, jog įrenginio nereikės krauti kelis kartus per dieną. Pradžiai paminėsiu, jog „Redmi Note 7“ turi 4000 mAh talpos bateriją ir palaiko „Qualcomm Quick Charge 4“ greito įkrovimo technologiją. Tačiau šiame sakinyje yra vienas privalumas ir vienas trūkumas.

Pirmiausia pradėkime nuo privalumų. „Redmi Note 7“ baterija laiko išties puikiai. Priklausomai nuo Jūsų vartojimo įpročių, rezultatai gali siekti, mano atveju, nuo paros iki pusantros, o gal net ir daugiau, jeigu telefonu nesinaudojate daug ir dažnai. Testavimo metu visiško įkrovimo be problemos pakakdavo visai dienai ir iš esmės galėčiau telefoną įkrauti tik kitos dienos ryte. Tačiau čia ir pasireiškia trūkumas, kurio negaliu nepaminėti.

Nors išmanusis telefonas ir palaiko greito įkrovimo funkciją, tačiau tai, kad įsigijote šį įrenginį, tai dar nereiškia, kad Jūs galėsite naudotis greitu įkrovimu. Taigi, su „Redmi Note 7“ Jūs gausite standartinį 10W įkroviklį, o tai reiškia, jog per valandą laiko galima bus įkrauti tik kiek daugiau nei pusę baterijos. Norint tai paspartinti – teks nusipirkti „Qualcomm Quick Charge 4“ standartą palaikantį įkroviklį. Galbūt būtų naivu tikėtis visko, kas geriausia iš 200 eurų kainuojančio išmaniojo, tačiau kiek kainuoja pagaminti įkroviklį? Aš irgi manau, jog ne tiek ir daug.

„Redmi Note 7“ apžvalga – verdiktas

Kartais įvertinti vidutinės klasės išmaniuosius telefonus yra pakankamai sunku, nes dažnai gamintojai ieško kompromisų, kurių dėka galėtų sumažinti įrenginio gamybos išlaidas bei pasiūlyti kuo patrauklesnę kainą vartotojui. „Redmi Note 7“ tokių kompromisų neturi daug, jeigu jų išvis turi.

Taip, telefonas tikrai nepasižymi gerais garsiakalbiais, neturi galingiausio rinkoje esančio lusto, tačiau turi stiklinį korpusą, puikų ekraną ir labai neblogą bateriją. Žinoma, dėmesys 48 MP kamerai nugarėlėje buvo itin milžiniškas po pristatymo, tačiau realybėje tai jokių stebuklų negarantuoja. Esminis klausimas, kaip visada, tas pats – ar verta pirkti šį išmanųjį telefoną?

„Xiaomi Redmi Note 7“ gali rinktis visi tie, kurie ieško vidutinės klasės išmaniojo telefono ir nebijo pražiopsoti svarbių pranešimų dėl įrenginio kaltės. Už 200 eurų įsigyti kažką žymiai geresnio šiai dienai tikriausiai nbūtų sunku, o „Redmi Note 7“ yra vienas tų įrenginių, kuris, nepaisant keleto savų trūkumų, yra tikrai dėmesio vertas produktas.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Xiaomi Redmi Note 7

Aliexpress

Įvertinimas 7.8

Dizainas 9
Ekranas 8
Veikimas 8
Garsas 6
Kamera 7
Baterija 9

Privalumai

  • Pakankamai sklandus veikimas
  • Moderniai atrodantis ekranas
  • Puikus baterijos tarnavimo laikas

Trūkumai

  • Skylėta operacinė sistema
  • Nuvilianti garso kokybė