Sukčiams atėjo galas: „Facebook Messenger” išmoko atpažinti netikras paskyras

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-05-22
Sukčiams atėjo galas: „Facebook Messenger” išmoko atpažinti netikras paskyras
0 Pasidalinimai
3873 Peržiūros

Prieš beveik dvejus metus „Facebook” pradėjo testuoti naują „Messenger” funkciją, kuri turėtų padėti identifikuoti blogų kėslų turinčius asmenis. Labiausiai buvo taikomasi į potencialius aferistus, kurie, imituodami aukos draugus, bandydavo įvykdyti savo juodą darbą. Pasak „TechCrunch”, šis funkcionalumas su dar keliomis papildomomis galimybėmis jau pasiekiamas kai kuriems vartotojams.

Nuo šiol, kai vartotojas gauna žinutę iš jo draugu apsimetančio žmogaus, pokalbio lango viršuje užsidegs pranešimas, įspėjantis, kad šis asmuo naudoja panašų vardą į vieną iš vartotojo socialinio tinklo draugų. Paspaudus ant pranešimo, bus suteikiama informacija apie tai, kada netikra paskyra buvo sukurta, kiek draugų ji turi ir visa tai palyginta su realaus asmens paskyros duomenimis.

Kita funkcija - perspėjimas vartotojui, kad potencialus aferistas bando jį apgauti. Pasak šaltinio, aplikacija pasitelks dirbtinį intelektą, kad nustatytų paskyros veiklos anomalijas, tokias kaip didelio žinučių užklausų kiekio siuntimas skirtingiems asmenims, ypač jei jos buvo skirtos nepilnamečiams. Paspaudus ant pranešimo, bus suteikiama galimybė lengvai užblokuoti piktavalį ir informuojama, kaip aptikti sukčius.

Panašu, jog kompanija taikosi į jaunesnius socialinio tinklo vartotojus, siekdama juos išmokyti atsakingai elgtis internetinėje erdvėje bei aptikti netikrų paskyrų žinučių užklausas, kurių ypač padaugėjo pastaruoju metu, pasikeitus „Facebook” paieškos algoritmui. Manoma, kad šios naujovės kur kas daugiau vartotojų pasieks per artmiausias kelias savaites.

Šaltinis: TechCrunch

Parašyti komentarą