Sudie apsauginiams stikliukams ir plėvelėms: sukurta ekrano įbrėžimų šalinimo priemonė

Leonardas Sindaravičius

2021-04-19, 12:35 (atnaujinta 2021-05-26, 10:37)

0 komentarų
Sudie apsauginiams stikliukams ir plėvelėms: sukurta ekrano įbrėžimų šalinimo priemonė

„YouTube“ kanalo „JerryRigEverything“ kūrėjas Zach Nicholson yra pagarsėjęs įvairiausių keistų patvarumo testų organizavimu bei pomėgiu gilintis į prietaisų „vidurius“. Viename paskutinių savo vaizdo įrašų jo auka tavo „Lenovo Legion 2 Pro“ - žaidimams skirtą išmanųjį telefoną jis beveik perlenkė pusiau. Tačiau naujausią įrašą Zach skyrė aptarti savo naujausiai veiklai, įbrėžimų šalinimui nuo telefonų ekranų.

Tiesa, „YouTube“ žvaigždė neatliko darbo savo rankomis, mat tam reikalingas specialus įrenginys, sukurtas kompanijos „Rewa“. Įmonė specializuojasi technologijų remonto srityje, tačiau jos prietaisai nėra orientuoti savarankiškam naudojimui namuose - būtent šis išmaniųjų telefonų poliravimo aparatas kainuoja net $3465 (apie €2890). Prietaisas ras savo vietą telefonų remonto dirbtuvėse bei autorizuotuose servisuose bei galės siūlyti naują paslaugą savo klientams.

Prietaiso išbandymui buvo pasirinkti du „iPhone“ telefonai - „iPhone 11 Pro“ ir „XR“. Pirmojo ekranas buvo subraižytas lazdele, kurios kietumas prilygsta 6-7 Moso mineralų kietumo skalės lygiui. Įbrėžimais „pagražintas“ išmanusis po to buvo įdėtas į specialią dėžutę ir užsandarintas silikonu, kad į vidų neprasiskverbtų drėgmė. Įdėjus dėžutę į įbrėžimų šalinimo įrenginį, jo ekranas buvo nuvalytas specialiu šepečiu, įtrinančiu cerio oksido ir vandens tirpalą.

Po keleto minučių aparate „iPhone 11 Pro“ buvo išimtas ir įdėmiai apžiūrėtas, o rezultatai išties stebinantys - prietaiso ekranas žiba kaip naujas ir neturi nė menkiausių pastebimų įbrėžimų. Tiesa, ekrano paviršių dengiantis oleofobinis paviršius šio proceso metu buvo visiškai pašalintas, tad ekranas turės būti juo padengtas iš naujo.

„iPhone XR“ patyrė dar rimtesnį išbandymą - jo ekranas prieš valymo procedūrą buvo įbrėžtas lazdele, pasižyminčia net 8-9 lygiu pagal Moso skalę - mineralai čia 2-3 kartus kietesni už naudotus „iPhone 11 Pro“ teste. Dėl gilesnių „žaizdų“ buvo nuspręsta telefoną laikyti įrenginyje net pusvalandį. Deja, tai nepadėjo pasiekti idealaus rezultato. Smulkesni įbrėžimi buvo pašalinti, tačiau gilesnių pašalinti nepavyko - jie liko pastebimi.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas