Ekspertas dalinasi patarimais, kurie pravers kiekvienam televizoriaus turėtojui: tai padės užtikrinti jūsų privatumą ir pasirūpinti maksimalia apsauga

Tobulėjant technologijoms, jų privalumais vis dažniau naudojamės ir savo privačioje erdvėje – namuose. Esame įpratę rūpintis mobiliuoju įrenginiu ar kompiuteriu, tačiau kaip dažnai susimąstome apie kitų išmaniųjų įrenginių, pavyzdžiui, televizorių apsaugą?

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
Ekspertas dalinasi patarimais, kurie pravers kiekvienam televizoriaus turėtojui: tai padės užtikrinti jūsų privatumą ir pasirūpinti maksimalia apsauga

„Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Tomas Alešiūnas pataria, kaip užtikrinti savo privatumą ir pasirūpinti maksimalia išmaniojo televizoriaus apsauga.

Išmanieji televizoriai – vartai į jūsų asmeninį gyvenimą

Praėjo laikai, kai televizorius buvo įrenginys vien televizijai žiūrėti. Šiuolaikiniuose televizoriuose yra įdiegtos išmaniosios funkcijos, o didžiają dalį turinio transliuojame internetu. Todėl itin svarbu pasitelkti priemones apsaugoti visą savo asmeninę informaciją – žiūrėjimo įpročius, naršymo istoriją, buvimo vietą, pokalbius ir kt. Neteisėtai trečiųjų šalių rankose atsidūrus šiai informacijai, vartotojams kyla grėsmė patirti finansinius nuostolius ar net tapatybės vagystę.

Neretai išmanieji televizoriai yra prijungti ir prie kitų namuose esančių įrenginių, ar apskritai, visos išmaniųjų namų valdymo sistemos – dėl šios priežasties ypač svarbu imtis tinkamų saugumo priemonių, kad apsaugotumėte asmeninę informaciją visuose daiktų interneto (IoT) įrenginiuose.

Saugumo spragų panaikinimas

Išmanieji televizoriai, kaip ir bet kuris kitas prijungtas įrenginys, gali tapti įsilaužėlių taikiniu. Vartotojai, nenorintys nukentėti, turėtų laikytis televizorių gamintojų rekomendacijų ir patarimų.

„Samsung“ televizoriuose yra įdiegtos patikimos privatumo kontrolės priemonės, leidžiančios naudotojams pritaikyti savo nustatymus. Įskaitant tokių funkcijų, kaip balso atpažinimas ar automatinės turinio rekomendacijos, išjungimą. Naujausiuose televizoriuose, tokiose kaip „Samsung OLED S95C“, yra įdiegta saugumo platforma „Samsung Knox“, kuri užtikrina pažangią apsaugą nuo kenkėjiškų programų ir neteisėtos prieigos. Ji sukurta taip, kad apsaugotų ne tik televizorių, bet ir visus prie jo prijungtus įrenginius bei prieinamus asmeninius duomenis.

Ši saugumo platforma užtikrina, kad jūsų duomenys, tokie kaip PIN kodai ar slaptažodžiai, būtų apsaugoti keliais programinės ir aparatinės įrangos sluoksniais, nuolat vykdo būtinus atnaujinimus ir stebėjimą. Be to, programa automatiškai blokuoja bet kokių neautorizuotų kenkėjiškų programų vykdymą arba prieigą prie sukčiavimo svetainių.

„Tolstame nuo televizoriaus, kaip įrenginio, tinkamo žiūrėti tik laidas ar filmus, sąvokos. Pavyzdžiui, „Samsung OLED S95C“ suteikia galimybę ne tik naršyti internete, mėgautis žaidimais, bet ir naudotis įvairiomis programėlėmis. Su daugiau galimybių atkeliauja ir didesnės grėsmės, kaip duomenų nutekėjimo rizika.

Esame įsipareigoję reguliariai teikti savo išmaniųjų televizorių programinės įrangos atnaujinimus, taip užtikrindami, kad naudotojai turėtų naujausius saugumo pataisymus ir būtų apsaugoti nuo galimų pažeidžiamumų. Programų ekosistemoje atliekami griežti saugumo patikrinimai, siekiant užtikrinti, kad išmaniuosiuose televizoriuose būtų galima įdiegti tik patikimas ir patikrintas programas“, – savo patirtimi dalijasi „Samsung“ Electronics Baltics“ produktų treneris Tomas Alešiūnas.

Televizoriaus privatumo apsauga

Anot T. Alešiūno, norėdami apsaugoti savo asmeninę informaciją, reikia vadovautis šiomis rekomendacijomis:

  • Peržiūrėkite privatumo nustatymus. Pradėkite nuo išmaniojo televizoriaus privatumo nustatymų peržiūros ir koregavimo. Išjunkite visas funkcijas, kuriomis nesinaudojate, pavyzdžiui, balso atpažinimo ar automatinio turinio rekomendacijų funkcija.

  • Naudokite virtualųjį privatųjį tinklą (VPN). VPN užšifruoja jūsų interneto ryšį, todėl trečiosioms šalims sunkiau sekti jūsų veiklą internete. Naudodami VPN galite pridėti papildomą išmaniojo televizoriaus saugumo lygį.

  • Nuolat atnaujinkite programinę įrangą. Reguliariai atnaujinkite televizoriaus programinę įrangą, kad joje būtų įdiegti saugumo atnaujinimai.

  • Išjunkite automatinį dalijimąsi duomenimis. Daugelyje išmaniųjų televizorių yra galimybė išjungti automatinį duomenų rinkimą ir bendrinimą. Išjunkite šią funkciją, kad galėtumėte geriau kontroliuoti, kokia informacija siunčiama iš televizoriaus.

Taip pat, apsvarstykite galimybę naudoti išorinius privatumo įrenginius. Pavyzdžiui, kamerų dangtelius ir mikrofonus, kurie gali fiziškai blokuoti garso ir vaizdo duomenų rinkimą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas