Šiandien internete galima rasti šimtus, jeigu ne tūkstančius, įvairiausių ausinukų, kurių kainos prasideda nuo kelių eurų, o baigiasi ties kelių šimtų ar didesne riba. Japonijos milžinė „Sony“ jau yra pažymėjusi savo vardą audio produktų rinkoje.
Gamintojas savo asortimente turi pačių įvairiausių belaidžių ausinukų, o neseniai galėjau išbandyti tik kiek daugiau nei 40 eurų kainuojantį „WF-C510“ modelį. Kad „Sony“ moka gaminti kelis šimtus eurų kainuojančias ir itin kokybiškas ausines – žino visi.
Tačiau kokia situacija pigesnių įrenginių segmente? Paskutinį kartą teko testuoti dar 2022 metais išleistus „LinkBuds“ modelius, kurie paliko gerą įspūdį. O ko galima tikėtis iš „Sony WF-C510“, kurie buvo išleisti 2024 metų rugsėjį? Skaitom toliau ir pabandysime išsiaiškinti.
„Sony WF-C510“ apžvalga
„Sony“ yra vienas iš tokių produktų rinkos lyderių. Ir „Sony WF-C510“ belaidžiai ausinukai puikiai tai įrodo. Nors produktas atkeliauja ganėtinai pigiai atrodančioje įkrovimo dėžutėje, tačiau siūloma garso kokybė – bene geriausia šioje kainų grupėje.
Privalumai
- Kompaktiškas dizainas
- Patys ausinukai labai patogiai nugula ausyse
- Puikus baterijos veikimo laikas
- Galima susieti su keliais įrenginiais
Trūkumai
- Įkrovimo dėžutė atrodo labai pigiai
Dizainas
Visų pirma, produktas atkeliauja ganėtinai paprastoje dėžutėje, tačiau ją atvėrus prasideda smagumas. Čia rasime keturių skirtingų dydžių ausų kištukus, nedidelę krūvelę instrukcijų ir panašaus popierizmo, o taip pat ir, žinoma, pačius ausinukus.
Įkrovimo dėžutė. Pastaroji – stačiakampio formos, o jos dizainas pakankamai šabloniškas ir pernelyg neišsiskiriantis. Viršutinė dalis papuošta gamintojo logotipu, nugarėlėje – USB-C įkrovimo lizdas ir poravimo mygtukas. Priekinėje dalyje – LED indikatorius, o viduje, kaip tikriausiai atspėsite, rasime ir pačius ausinukus.
Tiesa, kuriant šią „WF-C510“ ausinukų įkrovimo dėžutę – taupyta maksimaliai. Ji yra itin lengva, atidarymo jausmas taip pat labai keistas ir juntamas neapsakomas pigumus. Aš suprantu, kad tai yra pigus modelis, bet gal ne ant tiek? Nes dabar, atrodo, jog bandoma atidaryti iš vandenyno dugno ištrauktą skrynią.
Kaip bebūtų, trumpai pažvelkime į pačius ausinukus. Visų pirma, „Sony WF-C510“ yra labai nedideli, tačiau itin patogūs. Įsidėjus į ausis naująjį „Sony“ biudžetinės klasės šedevrą gali pasirodyti, jog ausyse nieko nėra - labai patogu! Nežinau ar galima būtų tikėtis kažko kito, atsižvelgiant į tai, kas pagamino šį produktą. Tačiau bent jau pirmas įspūdis – labai geras.
Garso kokybė ir veikimas
Vienas svarbiausių aspektų ieškant kokybiškų belaidžių ausinukų – garso kokybė. Pradžiai, „WF-C510“ modelis aprūpintas 6 mm dinaminiais garsiakalbiais su 20-20 000 Hz dažnių diapazonu. Nors tai ir pigus modelis – čia rasime ir „Bluetooth 5.3“.
Viskas veikia tiesiog puikiai. Per daugiau nei dvi savaites nepastebėjau jokių problemų, kurios būtų susijusios su sąsaja tarp išmaniojo telefono ir ausinukų. Tiesa, retkarčiais, bent jau man, prisijungimas prie telefono įvykdavo ne taip jau greitai kaip brangesniuose modeliuose.
Kaip bebūtų, garsas. Tiesą pasakius, tai turbūt yra geriausiai skambantys belaidžiai ausinukai, kurie kainuoja mažiau nei 50 eurų. Nejuokauju, rimtai. Taip, ne viskas čia tobula, o to tikėtis būtų sunku, tačiau skyrus kelias minutes susitvarkyti EQ – galima išgauti tikrai labai gerus rezultatus, kurie leis mėgautis šiais ausinukais.
Bet nesupraskite manęs klaidingai. „Sony WF-C510“ tikrai nepakeis brangesnių ausinukų ar net ausinių ir tai atskiros kategorijos produktas. Šie belaidžiai ausinukai susiduria su iššūkiais, kuomet klausomasi sudėtingesnių kūrinių su fone skambančiais keliais instrumentais. Tokiu atveju garsas ne toks raiškus.
Techniškai sudėtingesnė muzika – nemenkas iššūkis, tačiau tokią problemą galima išspręsti tik mokant daugiau pinigų. Kaip bebūtų, „WF-C510“ yra tikrai didelis atnaujinimas, lyginant su senesnės kartos „Sony“ produktais. Ir šis atnaujinimas neabejotinai lenkia daugumą konkurentų.
Kalbant apie „Sony WF-C510“ valdymą - vieną, du ir tris kartus bakstelėjus dešinįjį mygtuką galima paleisti ar pristabdyti, praleisti kūrinius. Kelis kartus spustelėjus dešinės ausinės mygtuką - padidėja garsumas, o kelis kartus paspaudus kairiąją - sumažėja. Nieko išskirtinai neįprasto.
Pačius ausinukus galima valdyti per „Sony Sound Connect“ programėlę, kur rasime visus pagrindinius nustatymus, įskaitant ir „Ambient Sound Mode“. Taip, „WF-C510“ neturi aktyvaus triukšmo slopinimo, tačiau siūlo galimybę, kuri įprastai būna siūloma tik su ANC ausinukais.
Jeigu įjungsite šią galimybę ir neklausysite muzikos – galite gana aiškiai girdėti kaip ausinukai bando pašalinti aplinkos triukšmą. Tačiau realiais naudojimo scenarijais toks sprendimas nėra labai efektyvus ir veikiausiai tinkamas tik naudojant ausinukus namie. Tiesa, tai suryja ganėtinai daug baterijos, tai gal ir namie geriau to nenaudoti.
Grįžkime prie programėlės. Čia, kaip ir įprasta, rasite visus svarbiausius nustatymus, įskaitant ir „360 Reality Audio“ nustatymus, o taip pat ir ekvalaizerį. Jį galite suderinti ir atliekant tam tikrus „Sony“ parinktus veiksmus, kas man visai patiko. Trys žingsniai, pasirinkate labiausiai patinkantį skambesį ir aplikacijoje jis išsaugomas. Labai patinka tokia galimybė.
Baterija
„Sony WF-C510“ belaidžiai ausinukai turėtų pasiūlyti 11 valandų veikimą ir dar tiek pat turi suteikti įkrovimo dėžutė. Taip rašo pats gamintojas. Ant įrenginio pakuotės. Kartais jie būna teisingi – kartais ne.
Tiesą pasakius, sunku pasakyti, kokiomis sąlygomis „Sony“ gauna tokius rezultatus. Galbūt jie ir tiesą sakau, nežinau. Mano testo rezultatai – maždaug 8 valandos, gal šiek tiek daugiau. Toks rezultatas gaunamas su įjungta „Ambient Sound Control“.
Tiesa, išjungus pastarąją galimybę – rezultatai labai panašūs į deklaruojamus. Maždaug 10 valandų. Sakyčiau, kad tai pakankamai geras rezultatas. Gal net ir labai geras. Ausinukų tikrai turėtų užtekti ir ilgesnėms kelionėms, kas yra labai gerai.
Dar galima paminėti, jog jų įkrovimas vyksta pasitelkiant USB-C jungtį, kuri įmontuota įkrovimo dėžutės nugarėlėje. Žinoma, belaidžio įkrovimo čia nėra. Tai neturėtų stebinti.
Verdiktas
Verdiktas. „Sony“ yra vienas iš tokių produktų rinkos lyderių. Ir „Sony WF-C510“ belaidžiai ausinukai puikiai tai įrodo. Taip, įkrovimo dėžutė atrodo labai pigiai, tačiau jeigu tokiu būdu gamintojas bandė sumažinti gamybos išlaidas – man tinka.
„WF-C510“ modelis nepretenduoja į geriausių ausinukų titulą, tačiau šioje kainų grupėje – tai puikus pasirinkimas. Svarbiausia tai, jog japonų milžinė atliko puikius atnaujinimus, lyginant su ankstesnės kartos modeliu, ir dabar siūlo tikrai gerą produktą už mažiau nei 50 eurų.