Amžiaus automobilių dvikova: dyzelis, benzinas, hibridas ar vis dėlto elektrinis?

Amžiaus automobilių dvikova: dyzelis, benzinas, hibridas ar vis dėlto elektrinis?

Lukas Snarskis

, atnaujinta 2021-10-14, 00:07

Daugeliui aktualus klausimas – kokiu kuru varomą automobilį turėtumėme rinktis? Šiai dienai internete, o taip pat ir mūsų portale, pastebime itin aktyvias diskusijas ir daugelis pasiskirstę į priešingas stovyklas. Kai kurie giria elektrinius automobilius, tačiau nemaža dalis juos peikia ir siūlo rinktis vidaus degimo varikliais aprūpintas transporto priemones.

Nuomonių ir argumentų šiuo klausimu daug. Kiekviena stovykla žino savo mėgiamos transporto priemonių grupės privalumus, jos trūkumas ir pan. Šiandien kviečiame jus sudalyvauti apklausoje, kuri vyks iki šio sekmadienio ir pabandyti išspręsti ramybės neduodantį klausimą – tai visgi, lietuviai nori benzininių, dyzelinių, elektrinių ar hibridinių automobilių?

Nors kai kuriose valstybėse elektromobilių sparčiai daugėja, o, pavyzdžiui, Norvegijoje, jų pardavimai jau lenkia vidaus degimo varikliais aprūpintų transporto priemonių skaičius, tačiau Lietuvoje situacija yra kiek kitokia. Šiai dienai mūsų šalyje yra registruoti tik 3720 elektromobiliai, o hibridinių automobilių skaičius siekia beveik 40 tūkst. Nesunku nuspėti, jog didžioji dalis mašinų mūsų šalies keliuose – benzininės ir dyzelinės.

Ir nors elektrinių automobilių skaičius Lietuvoje išties nedidelis, tačiau nesunku pastebėti ir tai, jog jis nuolat auga. Palyginimui, dar praėjusių metų pradžioje mūsų šalyje buvo registruota tik 1434 elektromobiliai, kas rodo, jog per dvejus metus šis skaičius išaugo gerokai daugiau nei dvigubai. Trumpai pažvelkime ir į dyzelinius bei benzinius automobilius.

Dyzelis – populiariausias transporto priemonių kuras Lietuvoje, o jį naudoja beveik 1,1 mln. automobilių. Benzininių automobilių skaičius yra gerokai mažesnis ir siekia tik kiek daugiau nei 370 tūkst. Tiesa, visa ši statistika pateikiama neįskaitant komercinės paskirties mašinų. O koks būtų jūsų pasirinkimas?

Kviečiame dalyvauti mūsų apklausoje, o savo komentarus apie pasirinkimą palikite komentarų skiltyje, kur galėsime aptarti geriausias opcijas ir kodėl vertėtų, o gal kaip tik ne, rinktis vieną ar kitą variantą.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Vidas

Vidaus degimo variklis benzinas elektros varomais tai čia tik eisme kamščių susidarymas jai jų daug atsiras hibridas pusę viešos bet elektros tai bus problemu

Vidas

Vidaus degimo variklis benzinas elektros varomais tai čia tik eisme kamščių susidarymas jai jų daug atsiras hibridas pusę viešos bet elektros tai bus problemu

Darius

Ne taip jau pigiai man atrodo ant elektromobilių ir važinėti. Įkrauti 100kWh dabar jau kiek kainuoja, o kai elektra brangs, o ji brangs, net vien dėl elektromobilių. Įkrovimo stotelių skaičiai didės, jų aptrarnavimas, akcizas už naftą bus sumažėjęs tai iš kažkur tai pinigų reikės gauti. Dabar yra gražus žmonių viliojimas, bet kainos vis tiek nėra mažos. O dar kai poto dar reikės už baterijų utilizivimą mokėt kurio kaina bus kosminė...

Marius

Jei visi persės į elektrines tr. priemones iš kur tada surinks pinigus į biudžetą. Nuo kiekvieno litro daugiau ne 50% nueina mokesčiams.

Arunas

Kodėl niekas nepagalvoja iš kur gausime elektros energijos, tiems elektro automobiliams krauti? Jei visi į juos persėstu atsirastų stygius. Reikėtų plėtoti atominę energetiką,nes alternatyvų kitų mažai ir jos arba nevisai efektyvios, arba brangios. Vienintelis būdas išrasti kaip panaudoti eterį,kuris yra visur aplink mus,kaip energijos šaltinį

Minter

Jei lietuviška alga leistų, ir/arba prie daugiabučių butų statomos pakrovimo vietos (bent 3/5 vnt. vienam daugiabučiui) tai no problem, elektromobilis atsipirktų greičiau, nei vdv. Bet yra kaip yra, Lietuviška alga nors ir aukščiau vidurkio, bet pakankamų parkavimo vietų nebuvimas prie daugiaubučių ir krovimo sstotelių nebuvimas prie daugiabučių, nukelia šią svajone tolyn.
Keisti gyvenamos vietos dėl elektromobilio, nei logiška nei patogu. Tad gal kažkada.

Entuziazmo Nestokojantis

Noriu elektromobilio. Tik deje gyvenu 12-ame aukšte, tekti ilga kabelį per langą nuleisti iki automobilio kad per naktį pasikrautų

Jonas

Ko jūs šnekant apie elektrinius automobilius Lietuvoje juos gali įpirkti vagys ir sukčiai ,visi mes ir provincijų žmonės norėtume su jai važiuoti ,bet iš jo?

Pastebejimas

Lietuvoje 11 milijonų dyzelinių automobilių? Snarski ar tau viskas gerai?

Lukas Snarskis

Būna pasitaiko, kai klavišas ne taip gerai pasispaudžia kaip norėtųsi :(

007

su LT alga domina pigiausias. Turčiai daugiau teršia.Jiems ir ekologija labiau reikia rūpintis.

Antanas

Nepagrystai Ir per greitai forsuojamas prievartinis perėjimas prie elektromobilių. Kaip ir su skiepais, neleidžiama žmogui laisvai rinktis. Kiek reikės elektromobiliams naujų atominių elektrinių?.. Kiek laiko jiems išliks tariamos lengvatos - nemokamas pakrovimas, parkingas, autobusų juosta? Norvegai jau ruošiasi apmokestinti brangesnius elektromobilius... Visi šitie nauji pseudogerovės sumanymai tik dar labiau nuskurdins pagrindines darbovergovės mases.

Lukas Snarskis

Ne ruošiasi, o ruošėsi. Nebeamokestins. Ir nelabai suprantu to palyginimo su skiepais, o tuo labiau su vertimu kažką daryti. Ar jus kažkas verčia įsigyti elektromobilį?

Tomas

Taip pat ir skiepytis nevercia, taciau sudaro dirbtinius nepatogumus. Tai kitokis prievartos forma. Kas per nesamone apmokestinti perregistravima, tai niekaip nesusija su tarsa. Logiskiausia butu apmokestinti kura, daugiau vaziuoji - daugiau ir sumoki.

Leox

O kaip tau klimato kaitos sukelti nepatogumai, gal visai ir nieko, ane?

As

Taip vercia isteriski propagandonai ir specialiai dirbtinai keliami mokesciai ir akcizai kurui

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas