Prisimenate, kai buvo žadama, kad ilgainiui elektromobiliai taps tokie pat pigūs, kaip ir automobiliai su vidaus degalų varikliais? Pakeliui į šį tikslą nutiko kai kas juokingo. Tiesą sakant, du dalykai. Pirma, automobiliai su vidaus degimo varikliais tapo vis brangesni, o elektromobiliai iš tikrųjų netapo pigesni. Su viena labai akivaizdžia ir labai aiškia išimtimi – Kinijos elektromobiliai.
Spauskite čia ir gaukite 100 eurų kuponų rinkinį ir pasinaudokite milžiniškomis TEMU nuolaidomis jau dabar
Europos Sąjungos atsakas į tai buvo mažų mažiausiai gluminantis. Siekdamas išsaugoti savo neefektyvią ir brangią automobilių gamybos pramonę, blokas aktyviai veikia prieš vartotojus, dėdamas visas pastangas, kad kiniški elektromobiliai taptų brangesni, taip priversdamas žmones, norinčius įsigyti elektromobilius, mokėti daugiau, nei jie mokėtų laisvoje rinkoje.
Vis dėlto besitęsianti istorija dėl papildomų tarifų kiniškiems elektromobiliams beveik baigiasi, nes spalio 4 dieną ES balsuos, ar įvesti naujas antikonkurencines priemones ir kaip toli jas taikyti.
Iš Kinijos importuojamiems elektriniams automobiliams gali būti taikomi iki 45 proc. tarifai, tačiau taip pat yra tikimybė, kad bus sudarytas susitarimas dėl minimalios kainos, kuris paprasčiausiai visiškai išstums skurdžiausius vartotojus iš elektromobilių rinkos, tačiau nesukels jokių nepatogumų tiems, kurie gali sau leisti įsigyti keliasdešimt tūkstančių eurų kainuojančias transporto priemones.
Tokiu vietinės pramonės protekcionizmu ES nuolat kaltina Kiniją, nesuvokdama ironijos, jog pati sąjunga renkasi tokį patį kelią. Šį kartą pretekstas – Kinijos valstybės teikiamos subsidijos, nors, pamirštama paminėti, kad Prancūzija taip pat subsidijuoja „Renault“.
Bet kokiu atveju, balsavimas baigsis tuo, kad naujoji politika, kad ir kokia ji galiausiai būtų, bus įgyvendinta iki spalio pabaigos, nebent 15 Europos Sąjungos narių iš 27, atstovaujančių 65 proc. gyventojų, balsuos prieš šias priemones.