Europos Sąjungos nustatyti reikalavimai kelia vis didesnes problemas: automobilių gamintojams tenka įveikti vis didesnius iššūkius, netrukus tai gali virsti milžiniškomis baudomis

Lina Snarskienė

2024-09-27, 14:55

0 komentarų

Europa apsisprendė tapti neutralia klimatui, tad kai kuriuose Senojo žemyno miestuose jau įteisintos mažos emisijos zonos, į kurias įprastu automobiliu patekti nepavyks. Šiuo keliu žengia vis daugiau miestų, o panaši tvarka šiemet įsigaliojo ir Kauno senamiestyje.

Prasideda didieji „ALIEXPRESS“ rudens išpardavimai - taikomos nuolaidos net iki 60%, spauskite čia ir raskite geriausius pasiūlymus!
Europos Sąjungos nustatyti reikalavimai kelia vis didesnes problemas: automobilių gamintojams tenka įveikti vis didesnius iššūkius, netrukus tai gali virsti milžiniškomis baudomis

Lobistų grupė ACEA teigia, kad automobilių gamintojai susiduria su didelėmis problemomis artėjant griežtesniems 2025 metų Europos Sąjungos nustatytiems išmetamųjų teršalų kiekio mažinimo tikslams.

„Europos automobilių gamintojai susiduria su vis didesnėmis problemomis, nes elektrinių transporto priemonių paklausa nedžiugina, o sąnaudos didėja, artėjant naujam griežtesniam Europos Sąjungos reglamentui dėl anglies dioksido išmetimo mažinimo“, – teigia regiono automobilių lobistų grupės ACEA vadovas.

„ES automobilių pramonei vis dar trūksta daugiau kaip 2 mln. transporto priemonių rinkoje ir gamyklose lyginant su iki pandemijos buvusiu lygiu“, – rugsėjo 25 dieną sakė lobistinės grupės generalinė direktorė Sigrid de Vries.

Briuselyje įsikūrusi Europos automobilių gamintojų asociacija praėjusią savaitę paragino imtis neatidėliotinų veiksmų prieš 2025 metų įsigaliosiančius griežtesnius ES išmetamųjų teršalų kiekio tikslus, kurie kai kuriems iš jų gali kainuoti milijardus eurų baudų kaip tik tuo metu, kai Kinijos elektromobilių gamintojai didina pardavimus regione.

„Nors Europos Sąjungos automobilių gamintojai tebėra įsipareigoję pereiti prie ekologiškų technologijų, reguliavimo institucijos turi būti lankstesnės ir rasti būdų, kaip geriau remti pramonę. Šiuo metu vyksta daug derybų. Informuojame politikos formuotojus apie tai, kokia yra problema, kokie yra susirūpinimą keliantys klausimai, kokios yra šių susirūpinimą keliančių klausimų aplinkybės.“, – tikino S. de Vries.

Elektromobilių pardavimai Europoje nepateisino lūkesčių po to, kai šalys, įskaitant Vokietiją, sumažino paskatas. Automobilių gamybos nuosmukis Italijoje taip pat buvo tikrinamas, o tai paskatino Džordžijos Meloni vyriausybę siekti, kad būtų persvarstytos ES taisyklės. Šį mėnesį „Volkswagen Group“ pirmą kartą pristatė planus uždaryti gamyklas Vokietijoje, kad sutaupytų lėšų.

Manoma, kad nuo kitų metų automobilių gamintojui gresia griežčiausios baudos, susijusios su ES nustatytais mažesniais automobilių parko išmetamo CO2 kiekio tikslais. Tikimasi, kad kiti automobilių gamintojai, tokie kaip „Stellantis“ ir BMW, laikysis įsigaliojančių išmetamųjų teršalų taisyklių.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas