Kinijos automobilių pirkėjai gali rinktis iš daugybės nebrangių elektrinių modelių. Juos gaminanti pramonė ne tik keičia automobilių pasaulio tvarką, bet ir vykdo darvinistinę evoliuciją, kad išgyventų žiaurią konkurenciją.
Gaukite net 100 eurų kuponų rinkinį ir pasinaudokite milžiniškomis „Temu“ nuolaidomis – spauskite čia dabar!
Dėl to kinų elektromobiliai yra daug pigesni nei JAV ar Europoje ir vis dar siūlo didesnę vertę. Vienas iš pavyzdžių – „IM L6“, „Tesla Model 3“ dydžio elektromobilis, turintis platų funkcijų sąrašą ir pasižymintis superautomobilio charakteristikomis.
„IM Motors“ yra bendra Kinijos valstybinės SAIC korporacijos, „Alibaba Group“ ir investicinės įmonės „ZJ High – Tech“ įmonė. BĮ buvo įsteigta 2020 metais, kad galėtų konkuruoti su „Tesla“, „Nio“ ir kitais kylančiais naujais Kinijos prekių ženklais.
„L6“ ypatingas tuo, kad tai viena pirmųjų transporto priemonių, net ir Kinijoje, turinti pusiau kietojo būvio akumuliatorių bloką. Kompanija tvirtina, kad aukščiausiame variante yra 133 kWh baterija, kurios nuvažiuojamas atstumas pagal Kinijos lengvojo krovininio automobilio bandymų ciklą yra 1 tūkst. km.
Kyle Conneris, „YouTube“ kanalo „Out of Spec Reviews“ vedėjas, neseniai turėjo galimybę vairuoti „L6“ Kinijoje. Atrodo, kad jis vairavo „Performance“ variantą, kuris yra tiesioginis „Model 3 Performance“ konkurentas Kinijoje.
K. Conneris teigė, kad programinė įranga neįtikėtina, našumas stebinantis, be to, jame įdiegtos tokios funkcijos kaip „crab walk“ ir „lidar“, o tai yra negirdėtas dalykas „Model 3“ kainų diapazone JAV. „IM L6“ versija „Performance“ kainuoja kiek daugiau nei 42 tūkst. eurų. Kinijoje „Model 3 Performance“ kainuoja 45 tūkst. eurų.
Iš pradžių apžvalgininkui elektromobilis nepadarė įspūdžio. Nepaisant to, kad kiniškas „Tesla“ analogas sukurtas pagal specialią EV architektūrą, jo priekinė bagažinė yra mažytė, o galinė erdvė nėra tokia didelė, palyginti su „Model 3“. Tačiau sėdint už vairo viskas kardinaliai skiriasi.
„L6“ komplektuojamas su pasirenkamu lėktuvo stiliaus vairo jungtimi. Trys ekranai driekiasi per visą prietaisų skydelio plotį, visi jie yra itin sklandūs ir lengvai naudojami, o jų atnaujinimo dažnis didelis. Transporto priemonės programinę įrangą kuria vieni pažangiausių automobilių procesorių ir lustų – „Qualcomm Snapdragon 8295“ ir „Nvidia Orin X“.
Salono kokybė nėra aukščiausio lygio. Pavyzdžiui, „Xiaomi SU7“ vidus yra kur kas geresnės kokybės. Tačiau kalbant apie programinę įrangą ir vairavimo dinamiką, „L6“ yra ypatingas.
Pirmiausia, „Performance“ versija važiuoja ant 900 voltų architektūros, turi visų varančiųjų ratų pavarą, o jos varikliai išvysto 776 arklio galias ir 590 sūkio pėdų sukimo momentą. Joje įdiegtas „Track“ režimas, leidžiantis reguliuoti galios paskirstymą tarp priekinės ir galinės dalių.
Taip pat reguliuojama traukos kontrolė ir amortizatoriai. Važiavimas yra itin patogus. Tačiau paspaudus mygtuką jis gali tapti ryškia asmenybe ir iš patogaus sedano virsti chuliganu. Per vaizdo žaidimą primenančią vartotojo sąsają galite įjungti paleidimo režimą ir jis tikrai yra greitesnis nei „Tesla“. Teigiama, kad „Model 3 Performance“ nuo 0 iki 97 km/h įsibėgėja per 2,9 sekundės. „L6“ iš vietos iki 100 km/h įsibėgėja vos per 2,74 sekundės.
Labai rekomenduoju pažiūrėti vaizdo įrašą. Jame išryškinamos platesnės ir, tiesą sakant, pavydėtinos Kinijos elektromobilių rinkos tendencijos ir parodoma, kaip toli jie pažengę į priekį gamindami programinės įrangos apibrėžtas transporto priemones, kurios yra ir įperkamos, ir labai pažangios.