Interneto greitis arba sparta - bene pats svarbiausias ryšio kokybės parametras. Greitas internetas visada geriau už lėtą internetą. Tačiau ar jūsų namuose ar telefone naudojamas internetas yra pakankamai greitas? Atėjo laikas tai išsiaiškinti.
Vienas geriausių VPN pasiūlymų rinkoje – spauskite čia ir sutaupykite net iki 75% su mūsų specialiu pasiūlymu
Interneto greičio matuoklė – labai paprastai panaudojamas įrankis. Jums nereikia jokių papildomų įgūdžių ar priemonių ir tiesiog užtenka paspausti mygtuką „Start“. Tai jums leis sužinoti ne tik jūsų interneto greitį, kuomet duomenys yra siunčiami iš interneto, bet ir tuomet kai juos įkeliate kažkur.
Spartus internetas gali būti svarbus tiems, kurie žiūri įvairius aukštos kokybės filmus, kur yra perduodama daug duomenų. Žinoma, svarbu ne tik greitis, tačiau ir ryšio stabilumas, kas užtikrins sklandžią patirtį ne tik naršant internete, bet ir žiūrint filmus, žaidžiant žaidimus ir pan.
Norėdami išsiaiškinti savo interneto greitį – rekomenduojame pasinaudoti žemiau pateikiama interneto greičio matuokle, kuri pateiks visą svarbiausią informaciją.
Mūsų pateikiama matuoklė nustatys ne tik jūsų interneto parsiuntimo greitį (angl. Download), bet ir įkėlimo (angl. Upload) spartą. Sudėjus abu šiuos dydžius ir išvedus vidurkį gausite tikrąją, faktinę savo interneto spartą. Kartais įkėlimo greitis gali būti didesnis už parsisiuntimo ar atvirkščiai. Dėl to, kad ryšys keliauja dviem kryptimis ir būtina išvesti vidurkį.
Negana to, čia rasite ir duomenis apie interneto spartos delsą (angl. Ping). Ganėtinai svarbus yra ir jitter
parametras. Šis matmuo, kuris parodo, kaip kinta delsa per laiką. Kuo gautas skaičius yra mažesnis – tuo stabilesniu interneto ryšiu jūs naudojatės. Jeigu delsa arba jitter yra aukštas, patikrinkite ar atjungėte kitus įrenginius nuo tinklo bei sustabdėte aktyvius siuntimus.
Naudojate „Wi-Fi“ ryšį? Paprasti triukai, leisiantys pagreitinti internetą
„Wi-Fi“ duomenis perduoda naudodamas radijo bangas. Panašiai kaip televizija, mobilieji telefonai ar radijas. Tačiau „Wi-Fi“ bangos yra labai trumpos, veikia iki 30 m atstumu ir labai greitai ima silpnėti. Be to, „Wi-Fi“ ryšys nemėgsta įvairių kliūčių. Jį sugeria sienos ir metalinės konstrukcijos.
Diegdami bevielį ryšį savo namuose, turime atkreipti dėmesį į šios technologijos privalumus ir trūkumus. Jeigu jūsų internetas veikia pernelyg retai – yra keletas paprastų gudrybių, kurios gali padėti išspręsti šią problemą. Visų pirma, statykime „Wi-Fi“ maršrutizatorių atviroje vietoje, kad ryšio signalas galėtų tolygiai sklisti į visas puses. Geriausiai „Wi-Fi“ ryšys veikia tiesioginio matomumo zonoje. Parinkime tokią vietą, kuri yra vienodai nutolusi nuo visų namų pakraščių.
Taip pat svarbu yra nelaikyti „Wi-Fi“ maršruto parinktuvo ant grindų. Grindys sugeria nemažą dalį radijo bangų. Be to, daugelis prietaisų nukreipia signalą žemyn, todėl statydami maršrutizatorių ant žemės, „Wi-Fi“ ryšiu be reikalo dalinamės ir su savo kaimynus.
Svarbu, jog patrauktumėte iš kelio kitus elektroninius prietaisus. „Wi-Fi“ ryšiui trukdo televizoriai, kompiuteriai, garsiakalbiai, elektros variklius turintys prietaisai, o ypač – panašiu bangų dažniu veikiančios mikrobangų krosnelės.
Žinoma, reikėtų nepamiršti ir ryšio antenų ir tinkamai jas nukreipti. Dauguma maršruto parinktuvų turi dvi pasukamas antenas. Geriausia vieną nukreipti statmenai, o kitą pasukti lygiagrečiai su grindimis. Tuomet bevielį ryšį gerai gaudys ir nešiojamieji kompiuteriai ir išmanieji telefonai, kuriuose „Wi-Fi“ antenos montuojamos skirtingomis kryptimis.