Vokietijos automobilių gamintojas „Mercedes – Benz“ susidūrė su sunkumais Kinijoje. Specialiai Kinijos rinkai skirtos visiškai elektrinės CLA sedano versijos gamyba nukelta iš balandžio į rugpjūtį. Kaltininkas? Programinės įrangos klaidos.
Neįtikėtini faktai apie valstybes – šių dalykų apie kai kurias šalis jūs dar nežinojote! Spauskite čia ir pasitikrinkite
Remiantis pranešimais, vėlavimas atsirado dėl problemų, susijusių su automobilio elektrinės ir elektroninės architektūros kūrimu. „Mercedes – Benz“ patvirtino vėlavimą, teigdama, kad automobilis yra griežtai testuojamas ir bus pradėtas gaminti 2025 metais.
Visiškai elektrinis CLA automobilis sukurtas remiantis naująja „Mercedes – Benz Modular Architecture“ platforma. Turėti platformą, skirtą ir elektriniams, ir vidaus degimo varikliams, yra protinga strategija, tačiau ji labai apsunkina kūrimo procesą. CLA turėjo tapti „Mercedes – Benz“ elektromobilių šturmo Kinijoje lyderiu. Deja, programinės įrangos problemos sujaukė bendrovės planus.
Vokietijos gamintojas nėra vienintelis, susiduriantis su programinės įrangos problemomis. Tame pačiame pranešime teigiama, kad kiti Vokietijos prabangių automobilių gamintojai, įskaitant BMW ir „Audi“, susiduria su panašiomis naujų modelių programinės įrangos kūrimo kliūtimis.
Tradiciniai automobilių gamintojai iš tiesų susiduria su sunkumais, nes pereina prie elektrinių transmisijų ir daugiau programinės įrangos turinčių transporto priemonių. Kai kurie automobilių gamintojai laikosi kitokio požiūrio. „Volkswagen“ pasirinko trumpesnį kelią ir bendradarbiavo su Kinijos elektromobilių gamintoja „XPeng“.
Tai suteikia VW galimybę naudotis Kinijos gamintojo patirtimi EV technologijų ir programinės įrangos kūrimo srityje, todėl gali būti išvengta nesėkmių kelyje. „Volkswagen“ pasimokė iš „Cariad“ problemų, dėl kurių vėlavo daugelis VW, „Audi“ ir „Porsche“ modelių.
Visiškai elektrinio CLA gamybos vėlavimas primena, kad perėjimas prie elektrinių transporto priemonių – tai ne tik akumuliatoriai ir varikliai. Tam reikia gerai išmanyti programinės įrangos kūrimą, o automobilių pramonei toliau transformuojantis į elektrinę, programinės įrangos iššūkių įvaldymas tapo itin svarbus siekiant sėkmės.