Skaitmeninės Europos programa paskatino daugybę Lietuvos verslų skaitmenizuoti kasdienius procesus: programa pritraukė 39,39 mln. eurų investicijų ir paskatino inovacijas

Pranešimas spaudai

2025-01-12, 10:54

0 komentarų

Per praėjusius ketverius metus Skaitmeninės Europos programa paskatino daugybę Lietuvos verslų skaitmenizuoti kasdienius procesus, bei įkvėpė inovacijoms, kurios neša pokytį visai ekosistemai.

Super pasiūlymas – viena geriausių VPN paslaugų dabar siūloma už juokingai žemą kainą. Spauskite čia, kad pasinaudoti!
Skaitmeninės Europos programa paskatino daugybę Lietuvos verslų skaitmenizuoti kasdienius procesus: programa pritraukė 39,39 mln. eurų investicijų ir paskatino inovacijas

Programos dėka buvo pritraukta 39,39 mln. eurų investicijų, iš kurių – apie 20,66 mln. iš Europos Komisijos. Inovacijų agentūra skelbia, kad kitas Skaitmeninės Europos etapas startuos jau visai netrukus, todėl įmonės jau gali pradėti planuoti savo projektus.

Naujas etapas atvers naujas galimybes

„Tai itin svarbus žingsnis Lietuvai, skatinant inovacijų diegimą ir technologijų plėtrą bei gerinant verslo konkurencingumą. Inovatyvūs skaitmenizacijos sprendimai ne tik efektyvina darbą verslams, bet ir stiprina visos šalies ekonomiką, prisideda prie reikšmingų problemų sprendimo“, –teigia Lukas Savickas, ekonomikos ir inovacijų ministras.

Inovacijų agentūros „ICT Lab“ skyriaus vadovas Martynas Survilas teigia, kad šiuo metu Europos Komisija rengia Skaitmeninės Europos programos darbo programą 2025-2027 m., kuri turėtų būti patvirtinta jau visai netrukus, taigi įmonėms atsivers naujos galimybės gauti finansavimą inovacijų, skaitmeninės transformacijos bei su jomis susijusiems įgūdžiams ugdyti.

„Matome, kad Skaitmeninės Europos programa teikia realią naudą mūsų verslams ir prisideda prie visos Lietuvos skaitmeninės transformacijos, taigi artėjantys kvietimai yra puiki galimybė įmonėms ir organizacijoms ne tik atrasti savo vietą Europos skaitmeninėje ekosistemoje, bet ir išnaudoti šią programą kaip tramplyną į didesnį konkurencingumą bei technologinę pažangą“, – sako M. Survilas ir primena apie sėkmingus pastarųjų metų pavyzdžius, kai šios programos finansavimas prisidėjo prie plataus spektro problemų sprendimo: nuo socialinių iniciatyvų „Vaikų linijoje“ iki pagalbos verslams bei sėkmingo dirbtinio intelekto naudojimo netikėčiausiose sferose.

Skaitmenizavimo projektas – „Vaikų linijoje“

Viešoji įstaiga „Vaikų linija“, teikianti emocinę paramą vaikams, yra tik vienas iš pavyzdžių, kad Skaitmeninės Europos programoje gali dalyvauti ne tik verslai, bet ir nevyriausybinės organizacijos. „Vaikų linija“ kartu su partneriais iš Lietuvos ir užsienio organizacijų dirba keliomis pagrindinėmis kryptimis. Viena iš jų – pagalbos linijos stiprinimas, kad vaikai ir paaugliai galėtų gauti reikiamą pagalbą telefonu ar internetu.

„Interneto pavojai – nuo patyčių iki netinkamo turinio – reikalauja specifinių žinių ir įgūdžių. Skaitmeninės Europos programa sudarė sąlygas organizuoti mokymus mūsų savanoriams, kelti jų kompetencijas. Šiandien jie daug labiau pasirengę padėti tiems, kurie susiduria su problemomis skaitmeninėje erdvėje“, – sako Robertas Povilaitis, „Vaikų linijos“ direktorius.

Kartu su užsienio partneriais organizacija analizuoja naujai atsirandančias socialinių tinklų funkcijas ir žaidimų platformas, dalijasi patirtimi, kaip spręsti problemas, susijusias su netinkamu turiniu ar elgesiu internete. Be tiesioginės pagalbos, organizacija aktyviai šviečia visuomenę, rengia rekomendacijas ir organizuoja susitikimus mokyklose, skatindama vaikų sąmoningumą apie saugų elgesį internete.

„Vienas didžiausių dalyvavimo programoje privalumų – galimybė dirbti kartu su kolegomis iš kitų šalių“, – pabrėžia R. Povilaitis. „Vaikų linijos“ komanda reguliariai dalyvauja susitikimuose su kitų šalių pagalbos linijomis. Šie susitikimai suteikia galimybę keistis patirtimi, diskutuoti apie naujas tendencijas ir geriau suprasti, kaip veiksmingai reaguoti į naujas grėsmes. Juo labiau, kad tarsi virusas plintantis „TikTok“, socialiniai tinklai ir interneto žaidimai, didina patyčių grėsmę, taigi reikia nuolat stebėti pokyčius ir greitai prie jų prisitaikyti.

„Vaikų linija“ jau svarsto dalyvauti Skaitmeninės Europos programos antrajame etape. „Programos tęstinumas leistų mums dar labiau plėsti savo veiklą, mokytis iš kolegų ir toliau užtikrinti, kad kiekvienas vaikas Lietuvoje jaustųsi saugus internete,“ – sako R. Povilaitis.

Programa prisideda prie prieinamų paslaugų verslams

Europos Skaitmeninių Inovacijų centras „EDIH Vilnius“ taip pat yra vienas iš programos dalyvių. „EDIH Vilnius“ teikia konsultacijas ir verslams skaitmenizacijos klausimais. Šio centro koordinatoriaus Edgaro Kriukonio teigimu, „EDIH Vilnius“ buvo sukurtas būtent Skaitmeninės Europos programos dėka, o 2021–2025 metais ji dengia iki 50 projekto išlaidų. Anot jo, ši parama itin reikšminga, nes leidžia pasiūlyti klientams konsultacijas už itin mažą kainą, o kai kuriais atvejais – visiškai nemokamai. Taigi prisideda ir prie verslų pažangos.

„Programos dėka „EDIH Vilnius“ sustiprino savo kompetencijas skaitmenizacijos srityje, aktyviai bendradarbiauja su kitais Europos inovacijų centrais ir teikia konsultacijas daugiau nei 170 klientų“, – pasakoja E. Kriukonis. Anot jo, centro teikiamos konsultacijos, mokymai, pagalba pritraukiant finansavimą, bei siūlomos tinklaveikos galimybės skatina Lietuvos verslų augimą, padeda užmegzti ryšius tarp verslo ir viešojo sektoriaus organizacijų.

Kadangi centras jungia mokslo ir tyrimų plėtros centrus, universitetus ir verslo įmones, „EDIH Vilnius“ teikia ir testavimo prieš investavimą paslaugas, kurios leidžia sukurti ir ištestuoti inovacijas dar prieš jas išbandant.

„Skaitmenizacijos centruose sprendimai ir konsultacijos gali būti labai įvairios“, – dėsto E. Kriukonis. Pavyzdžiui, statybų bendrovė „Taupalda“ pasinaudojo ekspertų paslaugomis ir įdiegė klientų aptarnavimo sistemą, kuri centralizavo klientų duomenis, automatizavo pardavimų duomenis ir optimizavo procesus. Šios inovacijos leido padidinti pardavimus iki 30 proc., pagerino komandos bendradarbiavimą ir klientų aptarnavimą.

„Kitas pavyzdys – pažangi odontologijos klinika, kuri sukūrė dirbtinio intelekto pagalba veikiantį išmanųjį žandikaulį. Ši inovacija yra unikali mokslo ir technologijos sintezė. Tikimasi, kad naujasis produktas taps globaliu komercializacijos pavyzdžiu, gimusiu Lietuvoje“, – pasakoja E. Kriukonis.

Skatina ruoštis iš anksto

Planuojama, kad kitas Skaitmeninės Europos programos kvietimų turas bus paskelbtas jau šių metų I-II ketv.Pasak M. Survilo, norint sėkmingai dalyvauti programoje, svarbu nelaukti paskutinės minutės: „Rekomenduoju jau dabar telkti komandas, pradėti diskusijas apie konkrečius tikslus ir potencialias rizikas, sudaryti aiškius jų valdymo planus, nes geras pasirengimas ir lankstumas yra kertiniai veiksniai, lemiantys sėkmingą projektų įgyvendinimą“.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas