Transportas

Pamirškite benzininius ir dyzelinius automobilius: ekspertai pasakė, kokį automobilį reikia rinktis norint ženkliai sumažinti kelionių išlaidas

Siekiant taupyti, naudingiausia kelionėms rinktis aplinkai draugiškus sprendimus. Lietuvos energetikos agentūros duomenys rodo, lyginant 2023 m. antrąjį ketvirtį su pirmuoju ketvirčiu, kad mažiausios kelionės išlaidos degalams, kurie reikalingi nuvažiuoti 100 km atstumą, buvo važiuojant elektromobiliu.

Pamirškite benzininius ir dyzelinius automobilius: ekspertai pasakė, kokį automobilį reikia rinktis norint ženkliai sumažinti kelionių išlaidas

Antrąjį šių metų ketvirtį nuvažiuoti 100 km lengvuoju elektriniu automobiliu (M1 kategorija), vidutiniškai kainavo 4,37 euro. Nuvažiuoti tą patį atstumą lengvuoju krovininiu elektromobiliu (N1 kategorija) vidutinės išlaidos siekė 7,02 euro. Pirmąjį ketvirtį buvo atitinkamai 4,66 euro ir 7,48 euro.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Atpigus elektrai, išlaidos elektrinės transporto priemonės varikliui įkrauti sumažėjo 6,3 procento. Vidutinė elektros kaina antrąjį ketvirtį, palyginti su pirmuoju ketvirčiu, sumažėjo nuo 0,270 Eur/kWh iki 0,253 Eur/kWh.

Skaičiuojama, kad efektyviausiai energija naudojama elektromobiliuose, kurių baterija įkraunama iš saulės elektrinės, įrengtos šalia įkrovimo vietos.

Šiuo metu beveik kas dešimtas Lietuvoje parduodamas naujas automobilis yra elektrinis. 2023 m. liepos 1 d. Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre iš viso buvo įregistruoti 9487 grynieji elektromobiliai. Sausio 1 d. buvo įregistruotos 7346 lengvosios keleivinės ir 215 lengvųjų komercinių elektrinių transporto priemonių.

Didžiausią dalį viso mūsų šalies lengvųjų automobilių parko sudaro dyzelinės transporto priemonės. Atpigęs dyzelinas ir benzinas taip pat suteikia galimybių taupyti kelionių išlaidas.

Antrąjį metų ketvirtį 17,4 proc. sumažėjo išlaidos dyzelinui: vidutinė dyzelino kaina per antrąjį ketvirtį, palyginti su pirmuoju, krito nuo 1,61 Eur/l iki 1,36 Eur/l.

Važiuojant 100 km atstumą dyzeliniu varikliu varomu automobiliu, išlaidos degalams sudarė vidutiniškai 7,81 euro (pirmąjį ketvirtį buvo 9,17 euro).

Keliaujant automobiliu, kurio varikliui reikalingas 95 markės benzinas, vidutinės išlaidos degalams siekė 11,23 euro ir beveik nepasikeitė, palyginti su ankstesniu metų ketvirčiu, kai buvo 11,24 euro. Benzino vidutinė kaina per antrąjį ketvirtį sumažėjo nuo 1,511 Eur/l iki 1,509 Eur/l.

Per aptariamą laikotarpį labiausia krito vidutinė gamtinių dujų (SDG – suslėgtos gamtinės dujos – aut.) kaina: antrąjį ketvirtį palyginti su pirmuoju, gamtinės dujos atpigo 21,9 proc. – nuo 2,389 Eur/kg ik 1,865 Eur/kg. Kelionės išlaidos gamtinėmis dujomis varomu automobiliu sumažėjo: 100 km kelionė lengvuoju automobiliu (M1) kainavo 9,87 euro, lengvuoju krovininiu (N1) – 15,355 euro. Tačiau reikia pažymėti, kad transporto priemonių, varomų gamtinėmis dujomis (SDG) Lietuvos kelių transporto priemonių registre yra labai mažai. Šiemet liepos 1 d. duomenimis tokių M1 kategorijos transporto priemonių buvo 132 ir N1 kategorijos – 276.

Vertinant vidutines išlaidas degalams 2023 m. antrąjį ketvirtį buvo atrinktos transporto priemonės pagal jų tipą, o ne pagal komercinį pavadinimą, tai leidžia tiksliau suskaičiuoti vidutines transporto priemonių degalų sąnaudas. Skaičiuojant N1 kategorijos transporto priemonių sąnaudas, buvo vertintos tos transporto priemonės, kurios atitinkamai sukonstruotos ir skirtos kroviniams vežti.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

8 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Arunas

Nors jau nerašytų "kelionėms". Kelionėms elektromobiliai visiškai netinka. Kur gali nuvažiuoti, kai krautis reikia kas kelis šimtus km.

Ar

Nesuprantu kaip jie skaičiuoja dujų suvartojimą. Mano variklis 3,3, įpilu dujų už 30€ pravažiuoju 500 km. Jie ką, prasidarę baką važinėja?

Aha

"Vidutinė elektros kaina antrąjį ketvirtį, palyginti su pirmuoju ketvirčiu, sumažėjo nuo 0,270 Eur/kWh iki 0,253 Eur/kWh." O kokie tarifai komercinėse krovimo stotelėse? 0.40-0.50 Eur/kWh. Ir dingsta visas pigumas, jei ne namie krautis reikia.

Valdas

Eilinis akių dūmimas. Vidaus degimo variklio nepakeis joks elektros variklis, o pigiausios kelionės yra keliaujant dyzeliuku. Be to ir patogiausios.

ekspertai pasakė, kokį automobilį reikia rinktis norint ženkliai sumažinti kelionių išlaidas, o kur gauti pinigų tam automobiliui ir kada jis atsipirks, ekspertai nepasakė.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas