Vienas iš „Toyota“ vadovų patvirtino, jog „Nissan“ niekada nesikreipė dėl galimo susijungimo: paaiškino, kodėl galėjo būti priimtas toks sprendimas

Lina Snarskienė

2025-01-08, 17:55

0 komentarų

Automobilių pramonei ruošiantis neaiškiai ateičiai, didžiųjų žaidėjų, kurie kadaise buvo aršūs konkurentai, konsolidacija yra beveik neišvengiama. Tačiau prieš pradedant ieškoti partnerio, su kuriuo galėtų susijungti, didžiausias istorinis konkurentas „Nissan“ niekada nebuvo įtrauktas į meniu.

Vienas geriausių VPN pasiūlymų rinkoje – spauskite čia ir sutaupykite net iki 75% su mūsų specialiu pasiūlymu
Vienas iš „Toyota“ vadovų patvirtino, jog „Nissan“ niekada nesikreipė dėl galimo susijungimo: paaiškino, kodėl galėjo būti priimtas toks sprendimas

Šiuo metu Las Vegase vykstančioje parodoje CES 2025 „Toyota“ valdybos pirmininkas Akio Toyoda kalbėjo apie gresiančią konsolidaciją, su kuria susiduria dvi didžiulės Japonijos automobilių pramonės dalys – „Honda“ ir „Nissan“. Tačiau jis patvirtino, kad jo bendrovė tokiose derybose nedalyvavo.

„Nissan“ nesikreipė į „Toyota“ dėl jokių susijungimų. Bet net jei jie būtų apie tai svarstę, tai tikrai būtų antimonopolinių įstatymų pažeidimas. Taigi, galbūt jie galėjo tai svarstyti, bet dėl to nusprendė to nedaryti“, – sakė A. Toyoda.

Jis taip užsiminė, kad Japonijos vyriausybė ir galbūt net kitų šalių, kuriose veikia šios pasaulinės bendrovės, vyriausybės, galėjo nepritarti dviejų tiesioginių konkurentų, kurie ilgą laiką buvo panašaus dydžio ir apimties, sąjungai. Vietoj to „Nissan“ ir „Honda“ šiemet pradės derybas dėl susijungimo, o jų bendras tikslas – susijungti iki 2026 metų vasaros pabaigos.

Kompanijos valdybos pirmininkas atvyko į CES reklamuoti „Woven City“ – automobilių gamintojo būsimą gyvai gyvenančių startuolių inkubatorių, įsikūrusį Fudži kalno papėdėje Japonijoje. Tačiau pirmininkas, daugiau nei dešimtmetį dirbęs jo senelio įkurtos bendrovės generaliniu direktoriumi, taip pat kalbėjo apie konsolidacijos bangą, su kuria susiduria Japonijos automobilių pramonė, kai stengiamasi kurti elektrines ir programinės įrangos valdomas transporto priemones, o Kinijos automobilių sektorius veržiasi į priekį.

„Jei žinočiau, kas bus toliau, manau, kad tapčiau labai turtingas investuodamas. Tačiau mes matome neaiškią ateitį. Nežinome, kas nutiks. Tai gana įdomus, iššūkių kupinas valdymo laikotarpis“, – juokavo A. Toyoda. Visi didžiausi Japonijos automobilių gamintojai, artėjant 2025 metams, atsiduria labai skirtingose vietose. „Toyota“ išlieka pelninga ir pagal pardavimų apimtis pirmauja pasaulyje.

Tačiau ji toli gražu nėra apsaugota nuo sunkumų, ypač kai kalbama apie Kinijos automobilių pramonės augimą. Nors Toyota išlieka dominuojančia hibridinių automobilių gamintoja, ji laikoma vėluojančia visiškai elektra varomų automobilių srityje ir greitai praranda rinkos dalį kadaise itin pelningoje Kinijoje.

Kompanija taip pat stengiasi pasivyti programinės įrangos srityje, nes vis daugiau dalyvių siekia pasekti „Tesla“, „Rivian“ ir Kinijos automobilių gamintojų pavyzdžiu dėl jų gebėjimo laikui bėgant atnaujinti automobilius naujomis technologinėmis funkcijomis ir imti iš vairuotojų mokestį už šią privilegiją.

Tuo tarpu „Honda“ taip pat uždirba pinigus ir gerai parduoda, tačiau, atrodo, supranta, kad turi greičiau pasivyti pažangiųjų technologijų elektromobilių srityje, todėl šią savaitę CES parodoje paskelbė apie naujus elektrinius modelius ir būsimas technologijas. Tačiau nors „Nissan“ ilgą laiką buvo Japonijoje antra automobilių gamintoja, jos pardavimai ir pelnas jau kelerius metus mažėja, o praėjusiais metais vadovai įspėjo, kad be kokio nors gelbėjimosi rato jai tikriausiai liko išgyventi tik 12 – 14 mėnesių.

Tikimasi, kad dabar tokiu gelbėjimosi ratu taps „Honda“ planuojamoje sąjungoje, kuri sukurs trečią pagal apimtį automobilių gamintoją pasaulyje. Su „Mitsubishi“ taip pat vyksta derybos, ir daugelis pramonės stebėtojų mano, kad ji taip pat gali kada nors prisijungti.

Tuo tarpu „Toyota“, atrodo, mezga glaudesnius ryšius su keliomis mažesnėmis bendrovėmis, su kuriomis jau yra užmezgusi įvairias partnerystes – „Subaru“, „Mazda“ ir „Suzuki“. Visgi, A. Toyoda įspėjo, kad žaidimas nėra skirtas kautis su kitais žaidėjais dėl procentų tos pačios automobilių rinkos, kaip buvo anksčiau. Dabar kalbama ne tiek apie laipsniškus pokyčius, kiek apie visišką transformaciją.

„Kalbant apie „Toyota“, galiu pasakyti, kad kai galvojame apie automobilių pramonę, tikriausiai praeityje mes varžėmės tarp automobilių bendrovių dėl to, kaip galime padidinti apimtis. Tačiau tikriausiai ši konkurencija, jos pobūdis, keičiasi. Dabar labiau konkuruojama dėl to, kaip įmonės gali pakeisti pačias transporto priemones – pakeisti automobilius“, – pasidalino įžvalgomis

A. Toyoda. Kalbėdamas apie „Nissan“ ir „Honda“ susijungimą, pirmininkas sakė, kad iš tikrųjų laukia, kas iš to išeis, tada bus matyt kaip konkuruoti su tais automobiliais. „Man tai gana įdomu, nes nekantriai laukiu, kaip jie bendradarbiaus tarpusavyje ir kaip sukurs konkurencingesnius produktus. Jei atsiras tokių įdomių produktų, konkurencingų produktų, manau, tai bus geras dalykas konkurencijai ne tik Japonijoje, bet ir visame pasaulyje“, – įsitikinęs A. Toyoda.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas