Šiandien geriausi robotai dulkių siurbliai yra labai įspūdingi, bet retai kada įdomūs. Pasibaigus CES 2025, didžiausiam pasaulyje vartotojų technologijų renginiui, tikėjausi vėl to paties – robotų dulkių siurblių, kurie yra pajėgesni, efektyvesni ir išmanesni už savo pirmtakus, bet nieko pernelyg dramatiško. Klydau.
Šiais metais robosiurblių prekės ženklai tikrai krypsta nuo kelio. Viskas prasidėjo nuo žinios apie robotą dulkių siurblį su pritvirtinta milžiniška mechanine žnyplės ranka, ir nuo to viskas tik augo. Paskui jau girdėjau apie robotą, kuris gali pakelti save ant atramų ir lipti pro duris.
Vėliau atsirado robotas dulkių siurblys, kuris ne tik valė grindis, bet ir norėjo pristatyti močiutei sumuštinį. Ar šios naujovės bus naudingos, dar neaišku, bet jos tikrai įdomios.
Bioninės rankos
Parodoje CES 2025 „Roborock“ pristatė tris naujus robotus dulkių siurblius, tačiau bene labiausiai akį traukė „Saros Z70“. Ir taip yra todėl, kad jis turi didelę mechaninę žnyplinę ranką. Ši ranka lieka paslėpta po paslaptingu liuku, esančiu roboto viršuje, kol ją pašaukia, ir ji išlenda vykdyti savininko nurodymų.
Šiuo metu pagrindinė rankos funkcija – sutvarkyti jūsų netvarką. Pavyzdžiui, galite nurodyti jai pakelti bet ką, ką ji atpažįsta kaip kojinę, ir padėti šalia skalbinių krepšio. Taip grindys liks švaresnės ir bus galima efektyviau siurbti. Galbūt dar įdomiau yra tai, kad tai nėra tolimos ateities technologija – paskutinį kartą girdėjau, kad „Saros Z70“ turėtų būti pradėtas pardavinėti pirmąjį šių metų pusmetį.
Panašu, kad „Roborock“ su entuziazmu ketina pridėti ir daugiau funkcijų, pavyzdžiui, ruošiamasi išmokyti ranką žaisti su jūsų kate. Nors „Roborock“ yra toliausiai pažengęs savo kelyje, tai ne vienintelis prekės ženklas, eksperimentuojantis su patogiais robotais. Bendrovė „Dreame“ parodoje CES pademonstravo robotą dulkių siurblį su bionine kelių mazgų robotine ranka.
Kitaip nei „Roborock“, ši ranka gali suktis įvairiomis kryptimis, todėl teoriškai ją galima naudoti ir ankštose erdvėse. „SwitchBot“ renginio tinklalapyje yra vaizdo įrašas, kuriame rodomas robotas su dviem rankomis, kurios baigiasi žmogaus išvaizdą atitinkančiomis suformuotomis rankomis. Tačiau jos niekur kitur nenagrinėjamos, todėl darau prielaidą, kad ši idėja vis dar ankstyvojoje kūrimo stadijoje.
Robosiurbliai, kurie taip pat gali būti ventiliatoriai, oro valytuvai, apsaugos kameros
Daugelis šiuolaikinių geriausių siurblių gali ne tik siurbti, bet ir šluoti. Bet ką daryti, jei to nepakanka? Ką daryti, jei norite, kad jūsų įrenginys jus vėsintų arba kad jis palaikytų planšetinį kompiuterį, kai skambinate vaizdo skambučiu? O jei norite, kad jis pristatytų sumuštinį jūsų močiutei?
Tai problemos, kurios, „SwitchBot“ nuomone, šiuo metu kamuoja plačiąją visuomenę, ir ji pasiūlė sprendimą. Pats „SwitchBot K20+ Pro“ atrodo kaip įprastas, nors ir mažutis, dulkių siurblys – robotas. Tačiau jei jį pritvirtinsite prie vadinamosios „FusionPlatform“ platformos, atsivers visas pasaulis galimybių.
„SwitchBot“ sukūrė daugybę priedų, kurie tvirtinami prie šios ratų montavimo platformos. Taigi, ant viršaus galite uždėti padėklą ir naudoti jį daiktams pristatyti kitiems namiškiams, arba galite pritvirtinti telefoną ar planšetinį kompiuterį ir paversti jį mobiliuoju trikoju.
Jis taip pat suderinamas su ventiliatoriumi, oro valytuvu ir apsaugos kamera. Tai maždaug tiek iš dabartinių pasiūlymų, tačiau „SwitchBot“, atrodo, nori, kad eksperimentuotumėte toliau, pabrėždama, kad jį galima integruoti su pagal užsakymą pagamintais priedais, 3D spausdintuvu atspausdintais komponentais ir trečiųjų šalių įrenginiais.
Mažytės roboto kojos
Robosiurbliai tampa vis pajėgesni, tačiau jie visada turėjo vieną didžiausią priešą – laiptus. Robotai dulkių siurbliai liko pririšti tik prie vieno aukšto. Tačiau „Dreame“ ketina tai pakeisti. Galbūt. Naujasis „Dreame X50 Ultra Complete“ turi mažytes kojeles, kuriomis gali pasikelti per laiptus.
Kad būtų aišku, tai laipteliai, o ne laiptai – jis gali įveikti iki 4,2 cm aukščio kliūtis vienu prisitraukimu arba 6 cm aukščio kliūtis dviem prisitraukimais. Nors artimiausiu metu jis negalės užlipti į jūsų antrą namų aukštą, bet tai vis tiek yra didelis žingsnis į priekį tiems, kurių slenkstis tarp kambarių yra aukštesnis nei įprastai.
Robotai su kojelėmis – tai logiška augančios tendencijos, kai siurblių prekių ženklai bando rasti efektyvesnių būdų, kaip susidoroti su nelygiomis grindimis, pabaiga. Rugsėjį „Roborock“ išleido įrenginį su keturračio motociklo pakaba, o „Shark“ turi siurblį, kuris tarsi pervažiuoja per slenksčius, tačiau „Dreame“ metodas atrodo ypač perspektyvus.
Iššokantys navigaciniai sensoriai
Dauguma pirmaujančių robotų siurblių turi iškilų centrinį sensorių, kuris atlieka pagrindinį vaidmenį navigacijoje ir suteikia robotui išsamesnį aplinkos vaizdą. Tai puiku, tačiau trūkumas yra tas, kad jis taip pat padidina aukštį, o tai reiškia, kad robotas gali nesugebėti palįsti po žemai esančiais baldais, kur greitai kaupiasi dulkės.
„Roborock“ rado būdą, kaip išspręsti šią problemą savo naujame „Saros 10R“. Šis siurblys turi navigacinį sensorių, kuris pakyla ir nusileidžia kaip periskopas. Tai reiškia, kad jis vis dar gali naudoti išbandytą ir patikrintą prekės ženklo LDS sistemą žemėlapiams sudaryti, neribodamas vietos, kurioje gali valyti.
LDS ritė turi papildomą eigos jutiklį, nukreiptą į viršų, kad būtų galima nustatyti vertikalų atstumą. Kai robotas pajunta, kad įvažiuoja į sumažėjusio aukščio zoną, lėkštė atsitraukia ir automatiškai vėl iškyla, kai aplinka leidžia. Jame taip pat yra plataus kampo regos modulis, skirtas geresniam žemėlapių sudarymui, todėl robotas rečiau pasiklysta, kai jo sensorius yra nuleistas.
Nuleidus sensorių, „10R“ yra šiek tiek mažiau nei 8 cm aukščio. Tai įspūdingai žemas aukštis robotui dulkių siurbliui ir pakankamai, kad jis galėtų drąsiai lįsti į dulkėtas gilumas po daugumos žmonių sofomis.
„Moonwalking“ vaikščiojantys kilimų valytuvai
Robotų dulkių siurblių siurbimo galia paprastai būna mažesnė nei rankinių, todėl jiems gali būti sunku ištraukti dulkes iš kilimų, ypač jei jie yra gilaus plauko. Kompanija „Narwal“ sugalvojo kelis būdus, kaip išspręsti šią problemą, ir jais aprūpino netrukus pasirodysiantį robotą dulkių siurblį „Narwal Flow“.
Susidūręs su kilimu, „Flow“ pradės įprastu būdu – važiuos į priekį ir siurbs. Paskui viskas tampa šiek tiek įdomiau, robotas grįžta atgal „Billie Jean“ stiliumi palei tą pačią kilimo dalį. Šis judesys ne tik iš priešingos pusės susidoroja su įsisenėjusiais nešvarumais ir plaukais, bet ir turėtų padėti pakelti kilimo pluoštus ir išlaisvinti giliau esančius daiktus.
Niekur kitur nemačiau tokio metodo ir atrodo, kad jis ypač prasmingas storo, ilgo šerio kilimams. Tai ne vienintelė į kilimus orientuota „Flow“ funkcija. Atsidūręs ant kilimo, šalia šepečio ritinėlio esantis dangtelis nusileidžia žemyn, taip sukurdamas nedidelį vakuumą toje vietoje ir sustiprindamas siurbimą.
Robotai su super matymu
Robotai dulkių siurbliai tampa vis išmanesni, kai reikia teisingai atpažinti sutiktus objektus ir tinkamai reaguoti. Tai svarbu, nes jei robotas susidurs, tarkime, su sofos koja, jis žinos, kad reikia siurbti kuo arčiau jos, o jei susidurs su miegančia kate, jis ją aplenks, užuot iš visų jėgų stengęsis ją pastumti. „Eureka J15 Max Ultra“ žengia dar vieną žingsnį į priekį, nes gali matyti nematomus dalykus.
Arba bent jau permatomas. Įrenignys gali matyti išsiliejusius skysčius, net jei jie yra permatomi. Ankstesniuose šios bendrovės dulkių siurbliuose buvo naudojamas vadinamasis „IntelliView AI“, kad būtų galima protingai spręsti drėgno valymo užduotis. Susidūręs su išsiliejusia kava, robotas pasisukdavo, pakeldavo ritininį šepetį, kad jis būtų sausas, ir pirmenybę teikdavo sugeriančiai šluotai, kad išvalytų skystį.
Vienintelė problema iškildavo, jei išliedavote skaidrų skystį, nes aplinkos šviesa galėjo suklaidinti roboto regos jutiklius. Tačiau naujasis „IntelliView AI 2.0“ sukurtas taip, kad atpažintų net ir skaidraus skysčio išsiliejimą. Jis vienu metu ir realiuoju laiku sukuria dviejų tipų vaizdus – vieną naudodamas infraraudonųjų spindulių regos sistemą, kitą – FHD regos jutiklį.
Naudodamas šiuos vaizdus jis sukuria didelės raiškos vietovės vaizdą, kuriam apšvietimo svyravimai neturi tokios įtakos. Tada robotas, naudodamas dirbtinį intelektą, nustato subtilius paviršiaus tekstūros ir atspindžių skirtumus, taip išryškindamas bet kokius skysčius, įskaitant skaidrius. Tuomet jis žino, kaip tinkamai reaguoti ir pašalinti išsiliejusius skysčius.