„Luminor“ skelbia trečiojo ketvirčio rezultatus: Išlaikė stiprias pozicijas, didžiulį dėmesį skyrė klientų aptarnavimui

Trečiąjį 2023-iųjų metų ketvirtį „Luminor“ bankas išlaikė stiprias likvidumo ir kapitalo pozicijas ir, didindamas efektyvumą, investavo į ateitį.

Juodžiausi „Aliexpress“ išpardavimai prasideda jau dabar. Spauskite čia, kad peržiūrėti geriausius pasiūlymus.
„Luminor“ skelbia trečiojo ketvirčio rezultatus: Išlaikė stiprias pozicijas, didžiulį dėmesį skyrė klientų aptarnavimui

Trečiąjį šių metų ketvirtį „Luminor“ toliau investavo į savo būsimus pajėgumus ir galimybes, taip pat didelį dėmesį skyrė klientų aptarnavimui bei įgyvendinant savo strategiją, kuria siekiama pasinaudoti ilgalaikėmis Baltijos regiono augimo perspektyvomis.

Trečiąjį ketvirtį naujų paskolų paklausa buvo ribota, o indėlių nežymiai sumažėjo, nes klientai reagavo į vyraujančią ekonominę aplinką ir aukštesnes palūkanų normas. Toliau įgyvendindamas savo strategiją, „Luminor“ daugiausia dėmesio skyrė klientų palaikymui. Bankas padidino terminuotųjų indėlių likučius ir mokamų palūkanų normas. „Luminor“ padidino paskolas verslui ir toliau pirmavo organizuojant Baltijos šalių įmonių vertybinių popierių emisijas.

Toliau įgyvendindamas savo strategiją, bankas papildomai investavo į IT platformą ir sustiprino organizaciją – ši kryptis bus tęsiama ir ateityje. Dėl šių investicijų ketvirčio veiklos sąnaudos padidėjo 39 proc. „Luminor“ ėmėsi kelių tolesnių veiksmų siekdama įgyvendinti savo ESG (angl. Environmental, Social and Governance, liet. Aplinkos apsaugos, socialinės atsakomybės ir valdysenos) ambicijas, įskaitant valdymo ir rizikos politikos stiprinimą, ESG rizikos įvertinimo gilinimą ir duomenų fiksavimo gerinimą.

Trečiojo ketvirčio grynasis pelnas siekė 65,1 mln. eurų. Šį 62,75 proc. pelno padidėjimą, palyginti su 2022 m. trečiuoju ketvirčiu, daugiausia lėmė pagerėjusios grynosios palūkanų pajamos, nes palūkanų normos reikšmingai išaugo, palyginti su praėjusiais metais buvusiomis žemumoje. „Luminor“ patyrė nedidelių kreditavimo veiklos nuostolių ir didesnes mokesčių sąnaudas dėl Lietuvoje įvesto laikino bankų solidarumo mokesčio. Per ketvirtį uždirbtas pelnas nebuvo paskirstytas. „Luminor“ kredito kokybė išliko tvirta, o neveiksnios paskolos bendroje paskolų portfelio struktūroje sudarė 1,3 proc.

Palyginti su 2022 m. trečiuoju ketvirčiu, banko sąnaudų ir pajamų santykis pagerėjo 9,5 procentinio punkto iki 48,6 proc., o metinė nuosavo kapitalo grąža padidėjo 14,9 proc. „Luminor“ likvidumo ir kapitalo pozicijos yra stiprios. Ketvirčio pabaigoje banko likvidumo padengimo koeficientas buvo 176,2 proc., o bendrojo nuosavo kapitalo 1 lygio ir bendro kapitalo rodikliai, įskaitant grynąjį pelną per laikotarpį, buvo 23,9 proc.

„Luminor“ banko generalinis direktorius Peteris Bosekas: „Trečiąjį ketvirtį toliau investavome į ateitį, didindami savo pajėgumus ir kompetencijas. Daugiausia dėmesio skyrėme klientų patirties gerinimui ir efektyvumo didinimui bei toliau stiprinome savo kapitalo poziciją. Tai užtikrins, kad būsime gerai pasiruošę prisitaikyti susidariusioje makroekonominėje aplinkoje. Ilgalaikės Baltijos regiono perspektyvos yra geros, todėl ateinančių metų laukiame užtikrintai.

„Luminor“ dirba tam, kad pagerintų savo klientų ir šalių finansinę būklę bei paremtų jų augimą. Taip elgdamiesi išlaikysime tvirtą finansinę būklę, apdairiai valdysime riziką ir vykdysime platesnius įsipareigojimus“.

„Luminor“ banko vadovas Lietuvoje Jonas Urbonas: „Verslo procesai lėtėja, klientai darosi atsargesni, daug neapibrėžtumo ir pristabdomi stambesni projektai. Toks elgesys suprantamas didesnio neapibrėžtumo laikotarpiu, todėl prioritetu laikome tiek banko, tiek mūsų klientų atsparumo didinimą. Aukštos kokybės paskolų portfelis ir pagerėję pelningumo rodikliai yra svarbūs faktoriai stiprinant pasitikėjimą ir ramiai planuojant tolimesnę banko plėtrą. Geri finansiniai rezultatai mums leidžia tęsti investicijų planus ir toliau gerinti bankinių paslaugų kokybę“.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas