FTB atskleidė stulbinančią amerikiečių kasdienybę: per metus šios šalies gyventojai praranda milijonus, paaiškėjo, kokiomis schemomis naudojasi sukčiai

Technews.lt

2024-09-12, 17:55

0 komentarų

FTB teigia gavę beveik 70 000 skundų iš nukentėjusiųjų dėl finansinio sukčiavimo, susijusio su „Bitcoin“, „Ethereum: ir kitomis skaitmeninėmis valiutomis. FTB sako, kad nors su kriptovaliutomis susiję skundai sudarė tik apie 10 % visų skundų dėl finansinio sukčiavimo, su jomis susiję nuostoliai sudarė beveik 50 % visų nuostolių.

Prasideda didieji „ALIEXPRESS“ rudens išpardavimai - taikomos nuolaidos net iki 60%, spauskite čia ir raskite geriausius pasiūlymus!
FTB atskleidė stulbinančią amerikiečių kasdienybę: per metus šios šalies gyventojai praranda milijonus, paaiškėjo, kokiomis schemomis naudojasi sukčiai

Investiciniai sukčiavimai paprastai susiję su tuo, kad sukčiai vilioja žmones žadėdami didžiulę grąžą ir mažą riziką. Ryšį su aukomis jie užmezga per kelias savaites ar mėnesius, dažnai pirmą kartą užmezgę kontaktą pažinčių programėlėse ar socialinėje žiniasklaidoje. Įgiję jų pasitikėjimą, jie įtikina juos „investuoti“ naudodamiesi suklastotomis kriptovaliutų svetainėmis ir programėlėmis.

Kad sukčiavimas neatrodytų kaip sukčiavimas, iš pradžių jie netgi leidžia aukoms išsigryninti nedideles sumas, kad viskas atrodytų teisėta. Tačiau galiausiai pavagiamos visos asmens investicijos. Dar labiau įžeisdami sukčiai tada vėl bando sukrėsti savo auką, teikdami fiktyvias „susigrąžinimo“ paslaugas, teigdami, kad gali atgauti pinigus.

Pasak FTB atstovo Michael Nordwall, „dėl kriptovaliutos decentralizuoto pobūdžio, negrįžtamų sandorių, greičio ir galimybės pervesti vertę visame pasaulyje kriptovaliuta tampa patrauklia priemone nusikaltėliams, o kartu sukuria iššūkių siekiant susigrąžinti pavogtas lėšas“.

Nors aukomis tampa įvairaus amžiaus žmonės, atrodo, kad ypač skaudžiai nukenčia senjorai. Vyresni nei 60 metų žmonės pranešė apie nuostolius, kurių bendra suma siekia 1,24 mlrd. dolerių. Neaišku, ar sukčiai sąmoningai dažniau taikosi į vyresnio amžiaus amerikiečius, ar jie tiesiog uoliau praneša apie šiuos nusikaltimus.

Nepriklausomai nuo amžiaus, FTB teigia, kad reikia itin atsargiai vertinti bet kokias neprašytas kriptografinių investicijų galimybes iš atsitiktinių žmonių internete. Jei atrodo, kad tai per daug gerai, kad būtų tiesa, vadinasi, taip tikrai yra. Galų gale, kriptovaliuta yra skaitmeninis grynųjų pinigų atitikmuo.

Kai tos monetos dingsta, jų susigrąžinti beveik neįmanoma. FTB teigia, kad susigrąžinti yra sudėtinga, nes kai mokėjimas įvyksta, gavėjas jį greitai perveda į sąskaitą užsienyje grynųjų pinigų išgryninimo tikslais.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas