Internetas

Išmokų iš VMI laukiantys lietuviai – sukčių taikinyje: žada „grąžinti mokesčius“, bet tikrieji tikslai gali jus palikti ir visai be pinigų

Vis daugiau kasdienių užduočių – tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime – atliekame virtualioje erdvėje. Internete galime ne tik rasti atsakymus į kone bet kokius klausimus, bet ir naudotis vis didesniu skaičiumi paslaugų. Tuo bando pasinaudoti ir sukčiai.

Išmokų iš VMI laukiantys lietuviai – sukčių taikinyje: žada „grąžinti mokesčius“, bet tikrieji tikslai gali jus palikti ir visai be pinigų

NKSC įspėja, kad tęsiasi internetinio sukčiavimo kampanija, kurios metu yra imituojamos Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) žinutės.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

Sukčiai, apsimesdami VMI, siunčia el. laiškus su QR kodu, nukreipiančiu į sukčiavimo svetainę, kurioje siekiama surinkti banko prisijungimo duomenis.

NKSC rekomenduoja:

  • kritiškai vertinti visus el. laiškus su QR kodais, nes jie atlieka tą pačią funkciją, kaip ir interneto nuorodos;
  • neveskite savo bankininkystės duomenų svetainėse, į kurias patenkama per QR kodus arba įtartinas nuorodas;
  • gavus laišką iš VMI, prie savo paskyros junkitės tik per oficialią VMI interneto svetainę, o ne per el. laiške esančias nuorodas.

Kaip veikia sukčių el. laiškai:

  • gaunate el. laišką, kuriame nėra asmeninio kreipinio, o tik bendrinis žodis „pilieti“;
  • el. laiške yra QR kodas, kurio tikslus interneto adresas nėra matomas;
  • esate raginamas kuo greičiau nuskaityti QR kodą. Rašoma, kad laikinas slaptažodis galioja tik 24 val.;
  • QR kodas Jus nukreipia į suklastotą svetainę, kuri yra panaši į oficialią banko svetainę;
  • suklastotoje svetainėje paprašoma įvesti savo banko prisijungimo duomenis;
  • suvedus duomenis, kibernetiniai nusikaltėliai perima Jūsų konfidencialią informaciją (vartotojo vardus, slaptažodžius, kredito kortelių duomenis, kitus bankininkystės duomenis);
  • pavogtą informaciją nusikaltėliai gali išnaudoti finansiniam sukčiavimui, tapatybės vagystei ir kitai kenkėjiškai veiklai vykdyti.

Norėdami sustiprinti savo apsaugą su internetinių sukčių, savo įrenginyje naudokite nemokamą NKSC įrankį „DNS užkarda“, kuris apsaugo nuo visų NKSC žinomų žalingų interneto svetainių. DNS užkarda – tai nemokama vieša DNS paslauga su papildoma saugos funkcija.

Nuo įprastos domeno vardų sistemos (angl. Domain Name System, DNS) ji skiriasi tuo, kad joje yra įdiegta papildoma apsauga nuo kibernetinių grėsmių, tokių kaip netikros bankų svetainės, nesąžiningos prekybos platformos, kenkimo kodą platinančios svetainės ir kitos NKSC patvirtintos žalingos svetainės.

Kibernetinio sukčiavimo atvejų skaičiui kasmet augant, gyventojams ir organizacijoms siūlome pasinaudoti nemokamu įrankiu - DNS užkarda - kurią aktyvavus, įrenginio naudotojas negalės pasiekti NKSC žinomų žalingų interneto resursų. Tai reiškia, kad net ir paspaudus ant sukčių atsiųstos nuorodos, naudotojas nepatirs žalos, nes kenkėjiškas adresas bus blokuojamas, o naudotojas bus apie tai informuotas.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Temos

VMI

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas