Kritinis perspėjimas kiekvienam besinaudojančiam „Gmail“: jūs galite netekti ne tik savo pašto dėžutės, bet ir svarbių nuotraukų ar dokumentų, sužinokite, kaip to išvengti

Lina Snarskienė

2024-11-14, 10:55 (atnaujinta 2024-11-14, 15:37)

9 komentarai (-ų)

Dar praėjusiais metais „Google“ paskelbė naują neaktyvių paskyrų politiką ir nurodė, kad nenaudojamos paskyros galiausiai bus ištrintos. Dabar ši politika įgyvendinama – nenurodytas skaičius „Google“ paskyrų bus ištrintas, jei tam tikrą laikotarpį nebus rodoma jokia naudotojo veikla.

Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Kritinis perspėjimas kiekvienam besinaudojančiam „Gmail“: jūs galite netekti ne tik savo pašto dėžutės, bet ir svarbių nuotraukų ar dokumentų, sužinokite, kaip to išvengti

Mėgstu stebėti įvairius „Google“ palaikymo forumus, įskaitant „Gmail“ subredditą. Taigi, kai pamačiau, kad kažkas klausia, ar „Google“ ištrina neaktyvias „Gmail“ paskyras, šiek tiek nustebau, nes beveik lygiai prieš metus buvau įspėjus naudotojus apie šį pavojų.

Tikriausiai neturėsite devynių skirtingų „Gmail“ paskyrų, kurių kiekviena būtų naudojama skirtingais tikslais, tačiau štai ką reikia žinoti, jei turite kokių nors „Gmail“ paskyrų, kurios kurį laiką nebuvo naudojamos.

Tiesa, iš pradžių priminsiu, jog neaktyvią paskyrą „Google“ apibrėžia kaip paskyrą, kuri nebuvo naudojama dvejus metus. Bendrovė pasilieka teisę visiškai ištrinti tokias paskyras, tačiau tai taikoma tik asmeninėms paskyroms. Darbo, mokyklos ar įmonės paskyros lieka nepaliestos net ir po daugiau nei 24 mėnesių neaktyvumo.

Paaiškinta nauja „Google“ politika dėl „Gmail“ ir nuotraukų paskyrų ištrynimo

Kaip žinia, dėl „Google“ politikos pakeitimo iškilo pavojus kai kurių naudotojų „Gmail“ ir nuotraukų turiniui. Pakeitusi neaktyvių paskyrų politiką „Google“ paskelbė, kad nuo 2024 metų gruodžio 1 dienos tam tikros paskyros bus ištrinamos, o kartu su jomis bus ištrinamas ir turinys, pavyzdžiui, „Gmail“ žinutės, „Google“ nuotraukų bibliotekos ir „Google Docs“ archyvai.

Iš tikrųjų „Google“ maždaug prieš 18 mėnesių pradėjo siųsti el. laiškus paskyrų, kurias neaktyvių paskyrų politikos pakeitimas greičiausiai paveiks pirmiausia, turėtojams, t. y. paskyroms, kurios buvo atidarytos, bet nuo to laiko niekada faktiškai nenaudotos. Vėliau buvo išsiųsti naujesni el. laiškai, kuriuose patvirtinta, kad kitos „Gmail“ ir „Photos“ paskyros bus uždarytos tam tikru laiku.

Naujojoje „Google“ neaktyvių paskyrų politikoje neaktyvumas apibrėžiamas kaip dvejus metus nenaudota paskyra. „Google“ pasilieka teisę ištrinti neaktyvią paskyrą ir jos veiklą bei duomenis, jei „Google“ sistemoje esate neaktyvus bent dvejus metus“, – teigiama naujose politikos gairėse.

Labai svarbu pabrėžti, kad tai taikoma tik asmeninėms paskyroms, todėl verslo ir švietimo paskyroms tai neturi įtakos. Kalbant apie paskyroje esančius duomenis, mūsų turinį, kurį galima ištrinti, „Google“ teigia, kad tai nustatoma pagal kiekvieno produkto neaktyvumo politiką.

Šiuos produktų politikos apibrėžimus „Google“ priskiria prie paskyros veiklos, jei ji atitinka bet kurį iš toliau nurodytų reikalavimų – el. laiško skaitymas arba siuntimas, naudojimasis „Google Drive“, „YouTube“ vaizdo įrašo žiūrėjimas, dalijimasis nuotraukomis, programėlių atsisiuntimas, naudojimasis „Google“ paieška, prisijungimas su „Google“ norint prisijungti prie trečiosios šalies programos ar paslaugos.

„Gmail“ ir nuotraukų turinio valymo saugumo priežastys

Pačios „Google“ duomenimis, „Gmail“ turi apie 2,5 mlrd. aktyvių naudotojų, todėl nenuostabu, kad ši elektroninio pašto sistema yra pagrindinis taikinys daugeliui kibernetinių nusikaltėlių, siekiančių gauti pirminę prieigą prie kitų tinklų ir paskyrų. Dabar galite manyti, kad dvejus metus neaktyvi „Google“ paskyra vargu ar gali būti verta sudėtingos sukčiavimo kampanijos taikinio, tačiau tai nereiškia, kad užpuolikas gali į ją nusitaikyti veltui.

„Jei paskyra nebuvo naudojama ilgesnį laiką, didesnė tikimybė, kad ji bus pažeista“, – teigė „Google“ produktų valdymo viceprezidentė Ruth Kricheli.

Tai labai teisinga, nes tai taip pat reiškia, kad yra daug mažesnė tikimybė, jog paskyros savininkas pastaruoju metu atliko kokius nors saugumo patikrinimus, jau nekalbant apie tai, kad paskyroje naudojamas dviejų veiksnių autentifikavimas arba saugus slaptažodis.

„Mūsų vidinė analizė rodo, kad apleistų paskyrų tikimybė, kad jose bus nustatytas dviejų etapų patikrinimas, yra bent 10 kartų mažesnė nei aktyvių paskyrų“, – pridūrė R. Kricheli.

Tačiau tokia paskyra vis tiek yra vertinga įsilaužėliui, nes gali būti naudojama kaip tolesnių atakų atspirties taškas, ir tai neatsižvelgiant į tai, kad joje saugoma informacija vis dar gali būti įsilaužėliams tinkamų duomenų lobis.

Žingsniai, kaip apsaugoti „Gmail“ ir nuotraukų turinį nuo ištrynimo

„Google“ naudotojai, norintys apsaugoti savo paskyras, turi laikytis tik vienos paprastos taisyklės – bent kartą per porą metų prisijungti prie paskyros. Rekomenduočiau tai daryti kas tris mėnesius ir prisijungus atlikti „Google“ paskyros saugumo patikrą, kad įsitikintumėte, jog nuolat prižiūrite savo paskyros saugumo konfigūracijas.

Jei negalite prisiminti neaktyvios „Google“ paskyros prisijungimo duomenų, galbūt tai savalaikis priminimas naudotis slaptažodžių tvarkyklės programa. Žinoma, tai nepadės jums iš karto, tačiau dar ne viskas prarasta. Pradėkite „Google“ paskyros atkūrimo procesą, kurio metu reikia įvesti telefono numerį arba atkūrimo el. pašto adresą.

Dažniausiai įvesti žinomą telefono numerį arba el. pašto adresą, nepriklausomai nuo to, ar pamiršote paskyros duomenis, pavyks. Šiems atkūrimo kontaktams „Google“ išsiųs tekstinę žinutę arba el. laišką ir pateiks su jais susijusių paskyrų duomenis. Gavę šią informaciją, pabandykite prisijungti prie paskyros ir vadovaukitės pamirštų slaptažodžių keliu, kad būtų pradėtas slaptažodžio atkūrimo tikrinimo procesas.

Tik nepamirškite, kad „Google“ paskyros veikla, nesvarbu, ar tai būtų jus dominantis „Gmail“, ar „Google Photos“, nustatoma pagal paskyrą, o ne pagal įrenginį. Todėl būtinai imkitės veiksmų dabar, kad jūsų paskyros nebūtų pažymėtos kaip neaktyvios ir nerizikuotumėte prarasti svarbių duomenų.

9 komentarų

Jolanta

Aš taip pat gaunu pranešimus,kad jūs išnaudojote visus 17 GB,
(Gal dėl to kad naudojosi trimis telefonais ,kompu yra planšetė ,tikrai gal metai jau jos nenaudoju),pirkti siūloma One Lt 100GB Nu jo ir ištryniau ir aš daug ką; vaizdo įrašai, foto,bet vistiek vis trūkumas ir rašo, kad nebegausiu Gmail el.laiškų bei siųsti negalėsiu.
O iš kur žinoti, kad ne sukčiavimo atvejis, siūlo pirkti, prašo atnaujinimo slaptažodis.
Nurodo ką ir kaip atnaujinti.
Keista?

Daiva

Norėjau sužinoti ar įmanoma atkurti savo buvusį el.paštą,kuris yra pavogtas ir tuo pačiu pakeistas slaptažodis bei telefono numeris.Nebeturiu prieigos prie el.pašto,kuriame likę man labai svarbūs dokumentai.Dėkinga

Nerijus, tiesiai šviesiai aš jums layeriai, scameriai

Nebepjaukit grybo ir žmonių negasdinkit daugiau gyvenime nes ateis diena kaip jus taip sutvarkys kad jus ir gyvenat nebenoresite daugiau...
O tau tuo labiau Snarskiene Lina žiūrėkit ką darot ba prisiciudisit kaip reikiant greitu laiku... .

Irva

O kaip suprasti Gmail, kai nuolat gaunu gąsdinimus riboti laiškus, nes neva per pilna pašto dėžutė (nors ištryniau apie 3000 laiškų, tikrai turėjo atsirasti vietos. Beje, prieš trynimą rodė daugiau laisvos vietos nei ištrynus)? Primygtinai siūlo pirkti papildomai vietos. Ar tai normalu??

Jolita

Ir as gaunu gasdinimus, kad negaliu nk veikti, nes per pilna pasto de,eute, reikia pirkti vietos, jei nenoriu, kad sdingtu....

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas