Lietuvoje mažėja rusiškų programėlių: iš „App Store“ pašalinta „Yandex.Go“ aplikacija

Lietuvoje mažėja rusiškų programėlių: iš „App Store“ pašalinta „Yandex.Go“ aplikacija

Pranešimas spaudai

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė išreiškė padėką „App Store“, kurie pašalino prieigą prie „YandexGo“ programėlės savo elektroninėje parduotuvėje Lietuvoje.

„Dėkoju ,,App Store“ atstovams už greitą reakciją ir šiandien jau turime rezultatą – „YandexGo“, kurios duomenų rinkimas jau prieš kelerius metus kėlė klausimų, nebepasiekiama Lietuvoje „iPhone“ vartotojams“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.

Yandex-Go

Kibernetinio saugumo centro atlikta išmaniesiems įrenginiams skirtos programėlės analizė parodė, kad ji reikalauja prieigos prie didelio kiekio asmeninių vartotojų duomenų ir leidimo naudotis įrenginio funkcijomis. Naudotojo įrenginio surinkti duomenys saugomi organizacijos serveriuose, kurios būstinė yra Rusijoje. Taip pat grėsmė, kad asmeniniai duomenys nutekinami Rusijos žvalgybos ir saugumo tarnyboms, kyla visiems Lietuvos piliečiams, besinaudojantiems rusiškais socialiniais tinklais ir elektroninio pašto paslaugomis.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Temos: Yandex
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas