Prancūzė užkibo už šios neįtikėtinos gudrybės ir prarado šimtus tūkstančių eurų, ekspertai pasakė, kaip netapti tokių aferų aukomis ir apsaugoti savo pinigus

Lina Snarskienė

2025-01-19, 14:55

0 komentarų

Viena prancūzė tapo klastingos meilės apgavystės auka, kai jos pasitikėjimui įgyti buvo naudojami dirbtinio intelekto sukurti Holivudo žvaigždės Brado Pitto atvaizdai. Per dvejus metus Brado Pitto vardu prisistatę nusikaltėliai iš moters pavogė maždaug 830 tūkst. eurų.

Jeigu jūsų zodiako ženklas yra vienas iš šių – didelė tikimybė, kad tapsite milijardieriais, spauskite čia ir pasitikrinkite
Prancūzė užkibo už šios neįtikėtinos gudrybės ir prarado šimtus tūkstančių eurų, ekspertai pasakė, kaip netapti tokių aferų aukomis ir apsaugoti savo pinigus

53 metų prancūzė tapo romantiško sukčiavimo, kurio metu ji manė, kad padeda sergančiam Bradui Pittui, auka. Iš pradžių sukčiai prasidėjo nuo žinučių „Instagram“ tinkle iš asmens, prisistačiusio Brado Pitto motina, po to sekė tariamo Brado Pitto žinutės, kupinos eilėraščių ir meilės išraiškų.

Moteris iš pradžių buvo įtariai nusiteikusi, bet galiausiai ją įtikino dirbtinio intelekto sukurtos tariamai sergančio Brado Pitto, kenčiančio nuo vėžio, nuotraukos ir vaizdo įrašai. Sukčiavimas truko dvejus metus, per kuriuos apgauta moteris į Turkijos banko sąskaitą pervedė apie 830 tūkst.

Tik tada, kai buvo paskelbtos Brado Pitto su naująja partnere Ines de Ramon nuotraukos, nukentėjusioji apie sukčiavimą pranešė valdžios institucijoms. Šiuo atveju dirbtinio intelekto sukurtų vaizdų naudojimas rodo didėjantį gilių klastočių pavojų ir sunkumus atskirti tikrus vaizdus nuo suklastotų. Panašių atvejų daugėja.

Neseniai suklastotuose dirbtinio intelekto vaizdo įrašuose buvo panaudotas tariamas Elonas Muskas, kad būtų reklamuojamas finansinis sukčiavimas. Abiem atvejais atliekami tyrimai, tačiau dar neaišku, ar nusikaltėliai iš tiesų bus sugauti.

Romantinis sukčiavimas – tai internetinio sukčiavimo forma, kai nusikaltėliai, siekdami finansiškai išnaudoti savo aukas, apsimeta įsimylėję ir prisirišę. Siekiant užmegzti ryšį su aukomis, dažnai naudojami suklastoti profiliai socialiniuose tinkluose arba pažinčių platformose.

Ekspertai pataria būti atsargiems užmezgant pažintis internete. Reikėtų būti ypač įtariems, jei asmuo staiga parodo intensyvius jausmus, prašo asmeninės informacijos arba prašo pinigų. Reikėtų kuo greičiau susitarti dėl susitikimo realiame gyvenime arba akis į akį, kad būtų galima patikrinti asmens tapatybę.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas