Ukrainoje jau daugiau nei du metus tęsiasi Kremliaus pradėtas kruvinas karas, o šios rusų invazijos metu jau matėme ne vieną technologinį sprendimą. Šiandien tam tikri veiksmai atliekami ne tik tiesiogiai, tačiau ir pasitelkiant kibernetinius ekspertus.
Startuoja „Aliexpress“ išpardavimų maratonas – spauskite čia ir įsigykite populiariausias prekes už rekordiškai žemą kainą
Ukraina įnirtingai kovoja su užpuolikais iš Rusijos, o neseniai buvo pradėta ir plataus masto kibernetinė operaciją, kurios metu buvo išjungti didžiausių Rusijos bankų bankomatai, pranešė laikraštis „Kyiv Post“.
Ukraina pradėjo plataus masto kibernetinę ataką prieš Rusijos bankomatus, o tokie puolimai surengti dar liepos 23 dieną. Tarp bankų, kurie patyrė šį kibernetinį puolimą - „Dom.RF“, „VTB Bank“, „Alfa-Bank“, „Sberbank“, „Raiffeisen Bank“, „RSHB Bank“, „Rosbank“, „Gazprombank“, „Tinkoff Bank“ ir „iBank“.
„Tai palankus momentas įgyvendinti Kremliaus seniai trokštamą importo pakeitimą mediniais abakusais, popierinėmis taupomosiomis knygelėmis ir urvine tapyba, skirta apskaitai“, - pranešė „KyivPost“. „Rusijoje jau pripažinta, kad plačiai paplitęs internetinių paslaugų sutrikimas yra politiškai motyvuotų įsilaužėlių atakos rezultatas. Ukrainos žvalgyba pranešė, kad ataka tęsiasi ir toli gražu nesibaigė“.
Pranešama, jog daugelio bankų klientų debeto ir kredito kortelės buvo iškart užblokuotos, kai jie tik pabandė pasinaudoti bankomatais. Atakos metu buvo įšaldytos bankų mokėjimo sistemos ir mobiliosios programėlės, nutrūko darbas asmeninėse įstaigose ir buvo užkirstas kelias mokėjimams už viešąjį transportą.
„Beprecedentė ataka prieš Rusijos bankų sektorių, kuris dalyvauja finansuojant Rusijos Federacijos ginkluotą agresiją, tęsiasi jau kelias dienas iš eilės“, - „Kyiv Post“ sakė Ukrainos žvalgyboje dirbantis šaltinis.
Dėl Ukrainos įvykdytos kibernetinės atakos taip pat sutriko Rusijos mobiliojo ryšio ir interneto paslaugų teikėjų „Beeline“, „MegaFon“, „Tele2“ ir „Rostelecom“ paslaugų teikimas. Įsilaužėliai taip pat nusitaikė į populiarias interneto žinučių siuntimo programas ir pagrindinius Rusijos socialinius tinklus.
Laikraštis „Kyiv Post“ taip pat teigia, kad įsilaužėliai gavo prieigą prie didžiųjų bankų duomenų bazių.
„Dedame visas pastangas, kad paspartintume šį procesą ir sugrąžintume maskviečius į laikus, kai bitkoinai, akcijos ar net doleris neturėjo jokios įtakos jų gyvenimui. Juk jie paprasčiausiai neturės prieigos prie jų“, - „Kyiv Post“ sakė gerai informuotas šaltinis.