Internetas

Socialinių tinklų turinio moderavimas Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste: probleminiai klausimai buvo aptarti Briuselyje

Darbo vizitą Briuselyje tęsianti Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė susitiko su Europos Komisijos vicepirmininke Vera Jourova ir jos kabineto vadovu Danieliu Braunu, su kuriais aptarė Rusijos karo prieš Ukrainą fone probleminius socialinių tinklų turinio moderavimo ir paskyrų blokavimo klausimus.

Socialinių tinklų turinio moderavimas Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste: probleminiai klausimai buvo aptarti Briuselyje

Vyriausybės kanceliarijai dar pernai inicijavus dialogą su kompanija „Meta“ dėl plačiai pastebėto Ukrainą remiančio turinio suvaržymo, ir Ukrainai palaikymą reiškiančių, Rusijos vykdomą karą ir jo nusikaltimus viešinančių autorių blokavimo. Vyriausybės kanclerė susitikime su D. Braunu atkreipė dėmesį į probleminius socialinio tinklo „Facebook“ turinio moderavimo aspektus.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70%. Spauskite čia.

„Socialiniai tinklai šiandien turi milžinišką įtaką demokratinių visuomenių kasdienybei. Tai didina ir šių platformų atsakomybę užtikrinti, kad jos netaps erdve nevaržomai dezinformacijos sklaidai, pasitelkiamai karą prieš Ukrainą tęsiančios Rusijos, ir vieta, kurioje kritiškas nuomonės reiškimas ar agresoriaus brutalių veiksmų viešinimas yra ribojami ir blokuojami, neatsižvelgiant į kalbinį kontekstą ir sukrečiančią karo tikrovę“, – sakė Vyriausybės kanclerė G. Balčytytė.

Karo temomis rašančių nuomonės formuotojų įrašų ir paskyrų blokavimas, dažnu atveju neatsižvelgiant į kalbinį, kultūrinį ir kitokį kontekstą, nepateikiant vartotojams aiškių blokavimo pagrindimo nuostatų, nepagrįstai riboja nuomonės raišką ir viešąsias diskusijas, o kai kuriais atvejais ir pilietines iniciatyvas, tokias kaip aukų nukentėjusiems Ukrainoje rinkimo kampanijas.

Be to, saugotinų grupių politika, neabejotinai prasminga ir svarbi religinių, tautinių mažumų ar pažeidžiamų visuomenės grupių atžvilgiu, tampa ne tik nepagrįsta, bet ir žalinga, kai su pažeidžiamomis grupėmis tapatinami karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui Ukrainoje vykdantys Rusijos kariai.

Vyriausybės kanclerė aptarė priemones, kaip ES lygyje galėtų būti užtikrinamas socialinių tinklų turinio moderavimo taisyklių skaidrumas.

Europos Komisijos atstovai pažymėjo, kad dialogas su socialinių tinklų platformomis vyksta nuolatos, jame yra atspindimi Lietuvos keliami klausimai. Kompanija „META“ yra nurodžiusi Komisijai, kad skirs papildomus resursus mažesnių kalbų, tarp jų – ir lietuvių, turinio moderavimui ir konteksto atspindėjimo užtikrinimui, o taip pat jog dirbs su Lietuvių kalbos institutu užtikrinant pagrįstą žeminančių žodžių draudimo politiką.

Trečiadienį įvykusiame susitikime Vyriausybės kanclerė taip pat pasidalijo Lietuvos patirtimi siekiant riboti dezinformacijos socialiniuose tinkluose sklaidą ir ieškant sisteminių sprendimų jos užkardymui.

Kaip pažymėjo G. Balčytytė, ypač problemiškas yra dirbtinių turinio matomumo ir pasiekiamumo didinimo priemonių naudojimas, automatizuotų paskyrų pasitelkimas dezinformacijos sklaidoje. Siekiant kovoti su atvejais, kai tokia veikla pasižymi aiškaus veikimo prieš valstybę požymiais, Seime šį pavasarį įregistruoti Visuomenės informavimo įstatymo ir Baudžiamojo kodekso pakeitimo projektai.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Temos

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas