Internetas

Vartotojų teisių apsaugos tarnyba siunčia grėsmingą perspėjimą lietuviams: jeigu įsigijote vieną iš šių produktų – nedelsiant turėtumėte jį grąžinti pardavėjui

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) išnagrinėjo bylas dėl UAB „Traupelė“ ir UAB „Lemona” rinkai teiktų nesaugių gaminių.

Vartotojų teisių apsaugos tarnyba siunčia grėsmingą perspėjimą lietuviams: jeigu įsigijote vieną iš šių produktų – nedelsiant turėtumėte jį grąžinti pardavėjui

Už Produktų saugos įstatymo pažeidimą UAB „Lemona“ sulaukė 1 200 eurų baudos. Tarnyba taip pat siunčia perspėjimą ir vartotojams, kurie įsigijo žemiau minimus produktus. Teigiama, kad jie yra pavojingi ir raginama jų nenaudoti bei kreiptis į pardavėją.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

UAB „Lemona“ rinkai teikti USB įkrovikliai YS6MC-0501200 neatitiko saugos reikalavimų – kėlė pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai, ant gaminio nenurodytas prekės ženklas ir įvesties srovė. Teigiama, kad toks įrenginys gali sukelti elektros smūgį bei kelią grėsmę žūti nuo elektros srovės.

Žvelgiant į VVTAT atliktą tyrimą, paaiškėjo, jog naudojant įkroviklį pagal paskirtį ar įprastomis numatytomis vartojimo sąlygomis kelia pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Rizika rimta – kištukas neatitinka reikalavimų, galimas kibirkščiavimas, veikiamos nenormalaus karščio Įkroviklio įtampingos dalys gali apsinuoginti, asmuo gali paliesti gaminio dalis, turinčias įtampos ir patirti elektros smūgį arba būti užmuštas elektros srove.

VVTAT nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo ekonominės veiklos vykdytojui dienos gali būti apskųstas administraciniam teismui Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Tiesa, tai ne vienintelis produktas, kuris sukėlė VVTAT susidomėjimą. UAB „Traupelė“ rinkai teikė momentinį vandens šildytuvą JMD-60, kuris neatitiko saugos reikalavimų bei nebuvo tinkamai pateiktos gaminio instrukcijos.

Nustatyta, jog šildytuvas kėlė pavojų naudotojų ar trečiųjų asmenų saugai ir sveikatai. Teigiama, kad toks įrenginys gali sukelti elektros smūgį bei kelią grėsmę žūti nuo elektros srovės.

Kaip jau minėjome, jeigu esate įsigiję kurį nors iš šių produktų – turėtumėte nedelsiant susisiekti su pardavėju bei grąžinti įsigytas prekes. VVTAT pažymi ir tai, jog vartotojai privalo atgauti ir už įrenginius sumokėtus pinigus.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

atnaujinta 2023-07-29, 13:15

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas